FAQ

Czy Miasto Myszy mogą odwiedzać alergicy i czuć zapach myszy?
Dbamy o to, by każda osoba odwiedzająca Miasto Myszy czuła sie u nas dobrze. W celu oczyszczania powietrza używamy wysokiej jakości oczyszczaczy Fellowes, które zapewniają przeprowadzenie 4-stopniowego procesu filtracji przy pomocy filtru True Hepa  oraz technologii PlasmaTrue. W efekcie powietrze oczyszcza się aż w 99,97%. Myszy mają swój i zapach i mimo wszelkich naszych starań w zakresie wentylacji, klimatyzacji i neutralizatorów zapachu nie możemy Ci zagwarantować, że nie poczujesz wchodząc do mysiej nory lekkiego zapachu tych małych gryzoni - biologii nie można oszukać :)
 
Skąd pochodzą myszy, które zamieszkują Miasto Myszy?
Wszystkie nasze myszy pochodzą z profesjonalnych polskich hodowli nadzorowanych przez Powiatowe Inspekcje Weterynaryjne. Duża część myszy żyjąca w Mieście Myszy została uratowana przed zjedzeniem przez węża.

Jakie myszy zamieszkują Miasto Myszy?
Możecie zobaczyć najróżniejsze myszy: białe, łaciate, brązowe, czarne, rasowe, z zakręconymi włosami, bezwłose czy też najmniejsze na świecie myszy pigmejskie.
 
Jak wygląda kwestia warunków BHP w Mieście Myszy?
Optymalne warunki życia naszym myszom zapewniamy poprzez utrzymanie odpowiedniej temperatury, wentylacji oraz przestrzeni pozwalającej na zachowanie ich naturalnej aktywności. O komfort zwiedzających dbamy stosując m. in. filtry powietrza oraz stosując różnego rodzaju oznaczenia, strzałki, szyldy informacyjne, dzięki którym zwiedzający nie zabłądzą w Mieście Myszy. Na stałe współpracujemy z firmą porządkową, która zajmuje się utrzymaniem porządku w pomieszczeniach przeznaczonych dla zwiedzających, jak również tych, w których przebywają myszy.
 
Jak wygląda kwestia bezpieczeństwa w Mieście Myszy?
Wszystkie myszy znajdują się w zamkniętych pomieszczeniach uniemożliwiających im wyjście na zewnątrz, dzięki czemu w żaden sposób nie zagrażają zwiedzającym, same również nie są narażone na niebezpieczeństwo. 
 
Jak wygląda menu myszy?
Myszy codziennie dostają świeżą karmę w postaci mieszanki wysokiej jakości nasion i wodę. Same nigdy nie stanowią menu węży!
 
Jak wygląda sytuacja prawna dotycząca praw zwierząt w Mieście Myszy?
Miasto Myszy działa w poszanowaniu praw zwierząt i respektuje przepisy weterynaryne oraz sanitarne.

Co się dzieje z myszami, które zachorują?
Myszy, którym coś dolega oddajemy pod opiekę weterynaryjną, gdzie przechodzą rekonwalescencję. Nie oddajemy ich do badań laboratoryjnych. Na stałe współpracujemy z kołobrzeskim lekarzem Weterynarii.
 
Czy dochodzi do sytuacji, w których trzeba uśmiercić mysz?
Taka sytuacja może oczywiście się zdarzyć np. kiedy leczenie weterynaryjne nie przyniosło pożądanego efektu i zwierzę cierpi. Proces jednak odbywa się w warunkach humanitarnych w klinice weterynaryjnej.


Chciałbyś zadać nam inne pytanie?

info@miastomyszy.pl

 

 
 
Kontakt:
Tel.: 575 657 195
Mail: info@miastomyszy.pl
Strony internetowe