Atrakcje Kołobrzeg

Home > Aktualności > Newsy > Atrakcje Kołobrzeg
miasto Myszy Kołobrzeg logo Miasto myszy Kołobrzeg Miasto myszy Kołobrzeg
Dodane 9 kwietnia 2021

Zorientowanie się w sytuacji i odpowiednie wcześniejsze zlokalizowanie ciekawych miejsc i rozrywek dla dzieci w miejscu, do którego się wybieramy na rodzinny wyjazd może uratować nastroje wszystkich podróżujących i sprawić, że wspólna wycieczka stanie się niezapomnianą wyprawą, którą będziemy wspominać przez lata. Wybierając duże turystyczne miasto takie jak Kołobrzeg możemy liczyć na to, że lista atrakcji będzie długa. Mając z czego wybierać nie musimy bać się nudy. A więc zaczynamy zestawienie 20 TOP miejsc dla dzieci.

ATRAKCJE KOŁOBRZEG – co zobaczyć?

1. Latania morska w Kołobrzegu
Jedna z kilkunastu nadbałtyckich latarni morskich. Obecny budynek latarni pochodzi z 1947 roku, wieża ma wysokość 26 metrów i jest udostępniona do zwiedzania, dzięki czemu po wejściu na jej śczyt możemy podziwiać wyjątkową panoramę z widokiem na Bałtyk.

2. Molo w Kołobrzegu
Żelbetonowe molo stanowiące przedłużenie ulicy Mickiewicza to świetne miejsce na rodzinne spacery. Dziecko z pewnością doceni spacer deptakiem o długości 220 metrów, prowadzącym w głąb morza.

3. Miasto Myszy – niezwykły świat myszek w Kołobrzegu,

Myszy to fascynujące zwierzęta, które z pewnością mogą rozbudzić zainteresowanie naszych dzieci. Jeśli nasze pociechy nie boją się gryzoni warto odwiedzić Miasto Myszy i się o tym przekonać. Na miejscu będziemy mogli zobaczyć ponad 500 osobników tych małych gryzoni i poznać wiele ciekawych informacji na ich temat. Na własne oczy przekonamy się także, że istnieją różne rasy myszy.

4. Ukryta Kraina – magiczna atrakcja dla dzieci w Kołobrzegu,
To wyjątkowe miejsce, w którym przy pomocy otrzymywanej na wejściu czarodziejskiej różdżki możemy puścić wodzę fantazji i poznawać fascynujące postacie zamieszkujące tę krainę.

5. Muzeum 6D – niezwykłe muzeum dla dzieci w Kołobrzegu,
Wyjątkowe muzeum, które pozwala przenieść się do świata historii i wziąć udział w dawnych rejsach wielkimi statkami.

6. Kołobrzeski Skansen Morski

To jedne z oddziałów Muzeum Oręża Polskiego, w którym mamy okazję podziwiać ekspozycję historycznych okrętów. To miejsce z pewnością zainteresuje małych chłopców, ale nie tylko.

7. Port w Kołobrzegu,
Punkt obowiązkowych do odwiedzenia, niezależnie czy będzie początkiem wyprawy morskiej, czy też okazją do podziwiania wielkich statków wycieczkowych.

8. Muzeum Figur Woskowych
Jeśli chcemy choć przez chwilę znaleźć się obok największych sław tego świata, będąc w Kołobrzegu zyskujemy taką okazję odwiedzając muzeum woskowych figur.

9. Patria Colbergiensis Muzeum
Miejsce wyjątkowe nie tylko poprzez swoją ekspozycję dotyczącą miasta, ale przede wszystkim za sprawą swojego usytuowania w podziemiach kołobrzeskiego ratusza.

10. Muzeum Bursztynu
Bursztyn to fascynujący temat dla małych odkrywców świata odwiedzających polskie wybrzeże. Nie zawsze możliwe jest samodzielne znalezienie na plaży większego okazu, dlatego warto odwiedzić Muzeum Bursztynu, aby móc podziwiać wyjątkowe bursztyny i dowiedzieć się nieco więcej o ich obróbce.

11. Pomnik zaślubin Polski z morzem
Wyjątkowy w swojej nowoczesnej formie pomnik to punkt obowiązkowy choćby po to,a by wykonać pamiątkowe zdjęcie i móc opowiedzieć dziecku o zaślubinach z morzem.

12. Baszta Lontowa
Zachwyci zwłaszcza miłośników historii. To jedna z dwóch zachowanych w mieście średniowiecznych baszt.

13. Ratusz Miejski w Kołobrzegu
Ważny element Kołobrzeskiej starówki, warto zobaczenia choć przez chwilę,

14. Park Rozrywki Zieleniewo
Jeśli Wasze pociechy marzą o przeniesieniu się choć na kilka godzin do świata Westernu to Park Rozrywki Zieleniewo jest miejscem dla Was. Miasteczko rodem z dzikiego zachodu oraz indiańska wioska to wystawy tematyczne, do których będziecie mogli się przenieść.

15. Rejsy na Bornholm
To wyjątkowa rozrywka i niezapomniana przygoda. Już sam rejs po morzu będzie dla naszych dzieci wyjątkową przygodą. Dodatkową rozrywką będzie także odwiedzenie duńskiej wyspy i zobaczenia urokliwego miasteczka Nexo, do którego pływają statki z kołobrzeskiego portu. Duńską wyspę możemy odwiedzić zarówno w formie jednodniowej wycieczki, jak i na kilka dni. Bornholm to świetne miejsce dla fanów rowerowych przejażdżek.

16. Wystawa żywych zwierząt tropikalnych
Miejsce idealne dla wszystkich miłośników przyrody. Różnorodne okazy zwierząt z pewnością zainteresują dziecko. To dobry pomysł na spędzenie czasu, kiedy nie dopisze pogoda.

17. Park Linowy
Nie jest to miejsce unikatowe w skali kraju, ale z pewnością warto o nim wspomnieć. Sprawdzi się dla małych i dużych miłośników przygód i nieco bardziej ekstremalnych doznań.

18. Bazylika
Nie od dziś wiadomo, że dzieci kochają pizzę. Podczas rodzinnego wyjazdy, więc warto choć raz się na nią wybrać. Jedną z polecanych pizzerii jest lokal Bazylia na ulicy Narutowicza. Ale w mieście nie brakuje także innych dobrych lokali z włoską kuchnią.

19. Domek Kata
Domek Kata to idealne rozwiązanie jeśli najdzie nas ochota na polską kuchnię. Tu zjemy naprawdę dobrze, możemy liczyć na tradycyjne polskie smaki w nieszablonowym wydaniu. Dzieci z pewnością zainteresuje nazwa tego miejsc. Możemy tu również liczyć na dania z dziecięcego menu.

20. U Rybickiego Smażalnia Ryb
Zdecydowanie jedna z bardziej polecanych i posiadających dobrą opinię smażalnia ryb w Kołobrzegu. Będąc nad morzem grzechem byłoby nie spróbować chociaż kawałka bałtyckiej rybki.
Każdy z nas może jednak znaleźć zarówno w Kołobrzegu, jak i innych nadmorskich miastach swoją ulubioną smażalnię ryb. Niezależnie od tego czy będzie to smażalnia u Rybickiego, czy też jakaś inna warto do skosztowania świeżej rybki nakłonić także swoje pociechy. W końcu podróże mają także kształcić, a świat poznaje się także poprzez smaki.

Zobacz niezwykłe atrakcje w Kołobrzegu!

Sprawdź

Inne atrakcje