Co warto zobaczyć z dziećmi? Jakie atrakcje dla dzieci znajdziesz w Kołobrzegu?

Home > Aktualności > Newsy > Co warto zobaczyć z dziećmi? Jakie atrakcje dla dzieci znajdziesz w Kołobrzegu?
miasto Myszy Kołobrzeg logo Miasto myszy Kołobrzeg Miasto myszy Kołobrzeg
Dodane 7 czerwca 2021

Kołobrzeg to wyjątkowe miasto, w którym niemal żywa historia, widoczna takich miejscach jak starówka spotyka się z nowoczesnością, objawiającą się poprzez istnienie unikatowych w skali świata miejsc takich jak chociażby Miasto Myszy, Ukryta Kraina czy Muzeum 6D. To miejsce gdzie uzdrowiskowy nadmorski charakter miasta spotyka się w wieloma rozrywkami. Nic więc dziwnego, że jest to chętnie wybierane miejsca podróży. Także tych rodzinnych wyjazdów z dziećmi. I słusznie ponieważ Kołobrzeg to miasto, w którym znajduje się wiele miejsc i obiektów, które warto zobaczyć z naszymi dziećmi. Jakie to miejsca? Każdy z nas z pewnością znajdzie swoje ulubione zakątki i atrakcje miasta, ale podpowiadamy i prezentujemy listę miejsc i atrakcji, które warto zobaczyć w Kołobrzegu z dziećmi.

1. Ciekawa okolica miasta
Zaczniemy być może nieszablonowo, bo nie od jednej z atrakcji miast, ale od jego okolic. Wspaniałe walory przyrodnicze i nieco mniejsze natężenie obecności turystów sprawiają, że warto wybrać się pod miasto. Być może na rowerze. Bo Kołobrzeg to mekka dla wszystkich miłośników rowerowych przygód. W samej gminie Kołobrzeg mamy do dyspozycji ponad 250 kilometrów ścieżek i dróg rowerowych. Co ważne wszystkie są w bardzo dobrym standardzie i posiadają rozbudowaną infrastrukturę towarzyszącą. Jeśli tylko odwiedzicie Kołobrzeg w sezonie wiosenno-letnim lub też wczesną jesienią – jest to zdecydowanie atrakcja godna polecenia.

2. Promenada nad samym morzem.
Będąc w Kołobrzegu koniecznie należy zabrać swoje pociechy na choćby krótki spacer promenadą. To wyjątkowe miejsce w skali polskiego wybrzeża, ponieważ kołobrzeska promenada znajduje się bezpośrednio nad samym brzegiem morza.

3. Port w Kołobrzegu

Zdecydowanie jednym z punktów obowiązkowych, które należy odwiedzić i pokazać naszym dzieciom jest Port w Kołobrzegu, który sam w sobie jest ciekawym miejscem do spacerów, podczas których można zobaczyć statki wycieczkowe, ale nie musimy na tym poprzestać. Nasze pociechy z pewnością ucieszą się także z zorganizowania choćby krótkiej rodzinnej wyprawy na pełne morze. W kołobrzeskim porcie jest wiele opcji dla odbycia 40-minutowych rejsów wycieczkowych po Bałtyku. Będąc w kołobrzeskim porcie z całą pewnością warto odwiedzić również Skansen Morski. To miejsce zainteresuje z pewnością chłopców oraz ich tatusiów, którzy zazwyczaj są fanami militariów, ale nie tylko. W skansenie można zobaczyć jednostki morskie z różnych okresów .

4. Bornholm – duńska wyspa, którą warto odwiedzić podczas pobytu w Kołobrzegu.

Punkt być może zadziwiający, ale umieszczamy go w zestawieniu nieco przewrotnie. Bornholm nie znajduje się ani w Kołobrzegu, ani nawet w Polsce. To duńska wyspa, ale będąc w Kołobrzegu warto ją odwiedzić razem z dziećmi. Będzie to o tyle proste, że z kołobrzeskiego portu wypływają rejsowe katamarany na tę wyspę. Bornholm to dobry cel na jednodniową wycieczkę, która z pewnością ucieszy nasze dzieci.

5. Unikatowe atrakcje stworzone z myślą o dzieciach w Kołobrzegu: Miasto Myszy, Muzeum 6D i Ukryta Kraina.
Nie bez powodu te trzy miejsca zostały wspomniane już we wstępie tekstu. Są to unikatowe, jedyne w swoim rodzaju, a czasami – jak w przypadku Miasta Myszy – także jedyne na świecie miejsca, których nie wolno nam pominąć planując wypoczynek z dziećmi w Kołobrzegu. To miejsca idealne do odwiedzenia o każdej porze roku. Miasto Myszy to wyjątkowa wystawa, w ramach której możemy obserwować i poznać zwyczaje, a także pozbyć się swoich lęków względem myszy. Na miejscu zobaczymy ponad 500 okazów myszy różnych ras. Znajdziemy tu myszy w różnych kolorach, myszy z kręconymi włosami, a także myszy zupełnie bezwłose. Z pewnością warto zabrać tu nasze dzieci. Warto odwiedzić z nimi także Muzeum 6D, które sprawi że nasze dzieci raz na zawsze przestaną myśleć o historii jako o czymś nudnym. Natomiast Ukryta Kraina to miejsce, które pobudzi kreatywność naszą i naszych dzieci do granic możliwości. Nasze dzieci poczują się jak w krainie magii, kiedy za pomocą otrzymanej na wstępie wyprawy różdżki będą mogły poznawać postacie żyjące w Krainie oraz wpływać na otaczającą nas rzeczywistość.

6. Molo, Falochron i Latarnia morska – czyli czas nad morzem spędzony nie tylko na plaży.

Będąc w Kołobrzegu warto zachęcić nasze dzieci do spędzania czasu bezpośrednio nad morzem. Oprócz oczywistych rozrywek plażowych w sezonie letnim takich jak kąpiele morskie i budowanie zamków z piasku, Kołobrzeg oferuje także inne opcje, z których możemy skorzystać także przy gorszej pogodzie. Warto wybrać się z naszymi dziećmi na spacer na molo – to w Kołobrzegu ma długość 220 metrów. Dzieci z pewnością będą zachwycone możliwością zobaczenia i odwiedzenia latarni morskiej. Kołobrzeska latarnia oddana jest do dyspozycji turystów. Po pokonaniu schodów, na je górze możemy podziwiać niezapomniane widoki. Dzieci z pewnością zainteresuje także nadmorski obiekt, którego nie znajdziemy we wszystkich miastach, bo nie uświadczymy go na przykład na części wybrzeża leżącego nad Zatoką Gdańską – mowa o kołobrzeskim falochronie. Spacer po nim może okazać się nie lada przygodą.

Odwiedź wszystkie atrakcje w Kołobrzegu z dziećmi!

Sprawdź

Inne atrakcje