Home > Aktualności > Newsy > Czy warto przyjechać do Kołobrzegu? Jakie atrakcje dla dzieci w Kołobrzegu wybrać?
Dodane 21 października 2019

Atrakcje Kołobrzeg

Zdarza się trafić na różne opinie w internecie dotyczące Kołobrzegu. Wiadomo, że ilu ludzi, tyle opinii. Oczywiście wszelkie wady wynikające z dużej ilości turystów wynikają z tego, że Kołobrzeg jest na tyle atrakcyjnym miejscem, że ludzie przyjeżdżają tu zimą i latem. Klimat rzeczywiście w Kołobrzegu jest specyficzny, jednak właśnie dlatego ludzie na tych terenach zdrowieją. Wiele matek w internecie chwali się, że po przyjechaniu do Kołobrzegu, ich dzieci zaczęły lepiej oddychać. Właśnie dzięki tym zdrowotnym właściwościom Kołobrzeg otrzymał status uzdrowiska, a co roku rzesze turystów i pacjentów sanatoryjnych odczuwają tu znaczną poprawę stanu zdrowia. Dużym atutem tego miasta jest fakt, że w odróżnieniu od innych miejscowości nadmorskich zimą nie pustoszeje.

Jakie atrakcje dla dzieci w Kołobrzegu?

Niewielu rodziców wie, że nowoczesne muzea są równie dobrą atrakcją dla dorosłych, jak i dla dzieci. Ostatnimi czasy przygotowano wiele pięknych i interesujących dla dzieci wystaw, pokazów i prelekcji. Atrakcje posiadające wartość edukacyjną powinny być przez nas najchętniej wybierane. Dzieci w każdym wieku najchętniej uczą się przez zabawę. Powstały nawet specjalne oferty, gdzie można przygotować urodziny w muzeum. Kiedyś wszystkie eksponaty były zamykane w gablotach, teraz wiele z nich jest przygotowanych i zabezpieczonych tak, by można je było dotykać. Kolejnymi niezwykłymi atrakcjami z walorem edukacyjnym jest muzeum 6d i różnego rodzaju interaktywne sale. Dzieci chodzą w kolorowej scenerii, dotykają wszystkiego, cieszą się tym co widzą, a przy okazji słuchają ciekawych historii dotyczących regionu, w którym się znajdują, zwierząt lub biologii. Wielu faktów o zwierzętach można też dowiedzieć się w zoo, mini zoo i oceanariach. Tego typu rozrywki nie tylko umożliwiają nam zobaczenie wielu pięknych kolorowych, puchatych, egzotycznych albo przerażających zwierząt, lecz też dowiedzieć się wielu faktów z ich życia. Dziecko zapamiętując szczegóły z wakacyjnych wycieczek kojarzy je później ucząc się w szkole. Dużo lepiej rozumie tematy, o których się uczy, posiada kontekst, a nabywana wiedza nie jest już tylko garścią suchych faktów. Zawsze na wakacjach powinniśmy wykorzystywać wszystkie atrakcje posiadające walor edukacyjny. Znajdziemy takie w Kołobrzegu i wielu innych miastach Polski. Wystarczy poszukać.

Co robić w Kołobrzegu z dziećmi?

Zarówno dzieci jak i dorośli znajdą w Kołobrzegu wiele niecodziennych, wręcz niespotykanych nigdzie indziej atrakcji. Na takie miano zasługuje Miasto Myszy w Porcie Pasażerskim. Jest to jedna z atrakcji dla dzieci w Kołobrzegu, którą koniecznie trzeba zobaczyć. Żywe myszki mieszkające w ciekawych sceneriach można podziwiać zza szyby, natomiast całe miasto myszy jest utworzone w bajkowej scenerii. Kolejną bardzo ciekawą atrakcją jest Muzeum 6D opowiadającą o życiu Rybaków. Muzeum 6D jest zlokalizowane na Promenadzie w Kołobrzegu, kilkaset metrów od molo w Kołobrzegu. Tego typu atrakcje spotkamy jeszcze w Poznaniu (tam Muzeum opowiada o gwarze poznańskiej i legendach Poznania), jest ona nie codzienna, gdyż angażuje wszystkie zmysły i zabiera nas do zupełnie innej rzeczywistości. Kolejną  nie spotykaną atrakcją jest Piracka Przygoda. Idziemy do wielkiego pirackiego fortu wraz z innymi uczestnikami i tam rozpoczyna się niezwykła przygoda. Tańczymy, śpiewamy, trochę się uczymy, dużo bawimy i śmiejemy. Słuchamy opowieści, wykonujemy zadania – dużo śmiechu, a na koniec przygody pirackie jedzenie. Czy warto przyjechać do Kołobrzegu? Tak, warto dla zdrowia i dla nie zwykłych atrakcji.