Ferie zimowe w Kołobrzegu – atrakcje, ciekawostki, informacje

Home > Aktualności > Bez kategorii > Ferie zimowe w Kołobrzegu – atrakcje, ciekawostki, informacje
miasto Myszy Kołobrzeg logo Miasto myszy Kołobrzeg Miasto myszy Kołobrzeg
Dodane 24 stycznia 2022

Kołobrzeg – wspaniały pomysł na wyjazd zimą

Kołobrzeg to jedno z najsłynniejszych i najbardziej odpowiednich miejsc do spędzania czasu przez dzieci. Rodzice często wysyłają swoje pociechy na dwutygodniowe kolonie w okresie wakacyjnym. Dzieci mogą wtedy zażyć dużo ruchu oderwać się od komputerów, zapoznać się z nowymi kolegami i nauczyć się wielu interesujących i przydatnych zdolności. Nadmorskie miasto, jakim jest Kołobrzeg, to również bardzo dobra lokalizacja na spędzenie zimowej przerwy świątecznej. W tym momencie można się zastanawiać, co dzieciaki będą mogły porabiać w styczniu, bądź lutym nad morzem. W poniższym tekście chciałbym rozwiać wątpliwości i udowodnić, że w Kołobrzegu można równie dobrze spędzić czas w zimie, jak ma to miejsce latem.

Jod i ruch

Poczynając jednak od powodów, na jakich powinno się, chociaż zastanowić nad wysłaniem dzieci nad morze są kwestie zdrowotne a szczególnie wdychanie jodu. Najwięcej jest go w porze jesiennej i zimowej, właśnie kiedy wieje wiatr lub gdy na morzu jest sztorm i „przywiewa” na ląd drogocenne pierwiastki, w tym ten omawiany przez nas. Drugą kwestię, którą można łączyć z oddychaniem jodu, jest ruch. Mam tutaj na myśli np. spacery nad brzegiem morza czy inne fizyczne aktywności, o których za chwilę.

Lodowisko MOSiR

Bardzo dobrym miejscem na zażycie ruchu, które kojarzy się także z zimą, jest spędzenie czasu na lodowisku MOSiR. Powierzchnia, na której położony jest sztuczny lód, który ma wymiary 60 m na 30 m i jest odpowiednio zabezpieczona. To znaczy, otacza ją banda z tworzywa sztucznego. To przydatne miejsce jest również otwarte w porze letniej, jest to możliwe ze względu na nałożenie odpowiednich materiałów i warstw. Wymiary lodowiska są zgodne z odpowiadającymi normami, które regulują wymogi meczów hokejowych.

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji

Często organizatorzy ferii zimowych pozwalają i są w stanie zapewnić użytek z innych pomieszczeń do uprawiania sportów. W Kołobrzegu takim miejscem są obiekty Miejskiego Ośrodka sportu i rekreacji znajdujące się na ulicy Łopuskiego 36. Mamy tu możliwość skorzystania z siłowni, fitness klubu oraz przede wszystkim hali sportowej, która jest dostosowana do uprawiania różnych dyscyplin sportu.

Oceanarium w Kołobrzegu

Zimą również działa w Kołobrzegu Oceanarium. Wizyta w tym miejscu jest okazją dla dzieci do poznania świata morskich zwierząt i zainteresowania się tym działem fauny. Według danych tej instytucji najczęstszymi gośćmi są klienci prywatni — indywidualni, jednak nierzadkim widokiem jest spotkanie tutaj wycieczek szkolnych lub dzieci wypoczywających na feriach. W miejscu tym można zobaczyć tak niebezpieczne zwierzęta, jak piranie bądź mureny, ale także niezwykle kolorowe i przyjazne rybki. Na klientów oceanarium czeka również zapewniające moc atrakcji płaszczki i rekiny.

Baseny i Aquaparki

Mimo że przez niską temperaturę panującą w naszym klimacie, w porze zimowej dzieci nie będą miały możliwości skorzystać z uroków morza, istnieje szansa, żeby mogły popływać na krytych zbiornikach wodnych. Kołobrzeg jako miasto oferuje wiele kompleksów basenowych i Aquaparków, w których dzieci będą miały możliwość skorzystania z licznych, długich, dopasowanych do ich wieku zjeżdżalni. Istnieje możliwość skorzystania przez chętnych z saun, łaźni parowych i jacuzzi, jak również wielu innych zdrowotnych zabiegów. Dzisiejsze kompleksy basenowe oferują również inne niezwiązane z wyżej wymienionymi czynnościami aktywności fizyczne. Posiadają również wewnętrzne boiska piłkarskie, korty tenisowe czy boiska do siatkówki.

Ukryta Kraina

Kołobrzeg posiada również kilka naprawdę niesamowitych i oryginalnych atrakcji, których nie spotkamy w najbliższej okolicy, a często nawet w całej Polsce. Jedną z nich jest Ukryta Kraina, która ma postać wystawy interaktywnej dla najmłodszych pociech. Znajduje się ona 400 m2 terenu. Każdy zwiedzający otrzymuje magiczną różdżkę, dzięki której będzie mógł ożywić liczne stworzenia i atrakcje znajdujące się na trasie zwiedzania. Będą to między innymi tak magiczne stworzenia, jak: wróżki krasnale czy Pan wiewiór. Za tymi z pozoru tylko dziecinnymi zabawami kryją się liczne edukacyjne lekcje służące poznaniu np. biologii, geografii czy wyrzucaniu z siebie negatywnych emocji. Na terenie tego niesamowitego miejsca można spotkać również liczne zwierzęta tak jak ślimaki olbrzymy, wodne smoki czy kochane przez dzieci białe króliki. Ukryta Kraina jest otwarta codziennie tak, aby zawsze mieć możliwość spędzenia niezapomnianych chwil na zabawie i nauce.

Miasto Myszy

Ludzie często mają negatywny stosunek do myszy, którym kojarzą się jako gryzonie, które wyjadają zapasy i chowają się w ciemnych zakamarkach domu. Miasto myszy to miejsce, które pozwoli nam zobaczyć te niewielkie stworzenia z zupełnie innej strony tej pozytywnej. Po wizycie w tym miejscu zupełnie inaczej będziemy patrzyli na te mądre zwinne stworzenia. Tym wyjątkowym miejscu będziemy mogli zobaczyć myszki poruszające się po bajkowych krainach kolorowych labiryntach, a także w wielu innych znanych nam z życia miejscach. Mieszka tutaj około 500 przeróżnych, gatunków myszy Jest to wyjątkowe miejsce w skali świata, ponieważ nigdzie nie możemy znaleźć tylu różnych ras, umieszczonych na tak niewielkiej przestrzeni i dostępnych do oglądania przez zwiedzających. Nawiązując do tematu artykułu, dowiemy się także, jak te małe i mądre zwierzątka potrafią sobie radzić z mrozem.

Maszoperia

Ostatnim ciekawym miejscem, o którym chciałbym wspomnieć, jest muzeum 6D, zwane inaczej Maszoperją. Jest to jedyna tego typu atrakcja w całej Europie, ponieważ to miejsce, w którym dzieci dowiedzą się, jak żyli i pracowali rybacy zamieszkujący tereny Kołobrzegu i nadbałtyckich miejscowości na początku XX wieku. Poznają również znaczenia słów brzmiących za pierwszym razem dziwnie tj. szyper lub hecza. Będą miały okazję po dotykać, posłuchać i zobaczyć wszystkiego co je zaciekawi bez wnikliwego i skrupulatnego oka kustosza, którego to muzeum, nie posiada. Jest to spowodowane jego innowacyjnością i dostosowaniem się do współczesnych czasów. Dzieci będą mogły trakcie zwiedzania poczuć na swojej skórze wiatr zobaczyć mgłę czy usłyszeć szum morza. Poza tymi wszystkimi atrakcjami można spotkać tutaj również żywe zwierzęta. Muzeum jest otwarte codziennie w godzinach od 10:30 do 16.

Sprawdź

Inne atrakcje