Jakie atrakcje w Kołobrzegu w Porcie Pasażerskim?

Home > Aktualności > Newsy > Jakie atrakcje w Kołobrzegu w Porcie Pasażerskim?
miasto Myszy Kołobrzeg logo Miasto myszy Kołobrzeg Miasto myszy Kołobrzeg
Dodane 27 maja 2020

Port Pasażerski to jedno z najczęściej odwiedzanych przez turystów miejsc w Kołobrzegu. Można tu bowiem nie tylko wybrać się na rejs statkami pasażerskimi, które rocznie obsługują ok. 250 tys. chętnych, ale też zwiedzić latarnię morską wraz z mieszczącym się w niej Muzeum Minerałów i innymi wystawami czy wybrać do miejsc uwielbianych przez dzieci, jak Miasto Myszy i Ukryta Kraina. Co znajduje się w poszczególnych miejscach w Porcie Pasażerskim i dlaczego nie możemy ominąć tego miejsca w trakcie wizyty nad morzem?

Port Pasażerski w Kołobrzegu. Jakie atrakcje w Kołobrzegu są w porcie?

Kołobrzeski Port Pasażerski znajduje się przy ulicy Towarowej. Na stałe cumuje w nim 6 statków pasażerskich kursujących na różnych trasach, w tym jednej międzynarodowej, na Bornholm. To właśnie w Porcie Pasażerskim znajduje się falochron będący ogólnodostępnym ciągiem spacerowym dla turystów, który jest najdalej wysuniętym punktem widokowym Kołobrzegu. Część portu zajmuje kiermasz z produktami lokalnych przedsiębiorców. Blisko stąd również do restauracji, kawiarni i innych punktów handlowych, z których chętnie korzystają turyści. W sezonie letnim dodatkową atrakcją są organizowane w Porcie Pasażerskim liczne pokazy, festiwale oraz imprezy plenerowe.

Wizyta w latarni morskiej w Kołobrzegu

Latarnia morska, którą dzisiaj można zwiedzać w Kołobrzegu została odbudowana w 1947 roku, po zniszczeniach wojennych poprzedniego obiektu tego typu, na fundamentach zlokalizowanego tu również fortu. Wysokość 26 m i taras widokowy udostępniony dla turystów, z którego rozciąga się imponująca panorama Kołobrzegu i okolic powodują, że jest to jedno z chętniej odwiedzanych miejsc przez całe rodziny wraz z dziećmi. W latarni po remoncie przeprowadzonym na początku XXI wieku wyznaczono miejsce na kawiarnię, gdzie można zatrzymać się na chwilę dla odpoczynku po wspinaniu się po schodach latarni, a także sale wystawowe mieszczące ekspozycje stałe oraz czasowe.

Muzeum Minerałów w Kołobrzegu

W jednej z sal w odremontowanej latarni morskiej w Kołobrzegu powstało Muzeum Minerałów. Zgromadzono tu kilkaset unikatowych minerałów pochodzących z całego świata, w tym z Maroka, z Rosji, Brazylii czy Madagaskaru. Kolekcja agatów marokańskich i nowokościelskich oraz krzemienie pasiaste z Iłży są największą atrakcją tej wystawy. Można je oglądać w formie oszlifowanej oraz przeciętej, dzięki czemu widoczne są ich oryginalne przekroje.

Miasto Myszy w pobliżu Portu Pasażerskiego w Kołobrzegu

Na tym nie koniec atrakcji, jakie zlokalizowane zostały w pobliżu Portu Pasażerskiego w Kołobrzegu. Wspaniała wyprawą w świat ciekawskich i inteligentnych gryzoni jest wizyta w Mieście Myszy, nietypowej ekspozycji, zamieszkiwanej przez około 500 zwierząt tego gatunku. Przygotowana ona została w niezwykle oryginalny sposób. Poszczególne sale, w których urządzono pomieszczenia dla myszek, mają swoje tematy przewodnie. Zwiedzający trafiają więc w kosmos, do tropikalnych i wakacyjnych rajów, do krainy śniegu i zimna, a także prawdziwego Miasta Myszy. Dzięki temu można obserwować, jak te sprytne zwierzęta radzą sobie w różnych warunkach, w niskich temperaturach, wielkim mieście czy na wsi. Mała architektura stworzona dla myszek, jak mostki, norki, domki czy huśtawki pozwalają spędzić tu długie godziny na obserwowaniu ich zachowań i różnych temperamentów, a dodatkową atrakcją jest fakt, że Miasto Myszy zamieszkują różne rasy gryzoni. Od najmniejszych na świecie myszek pigmejskich, przez myszy berberyjskie po niezwykle oryginalne myszy rasy Astrax z kręconym futerkiem, które powoduje, że są one nazywane również mysimi owieczkami. Cała ekspozycja Miasta Myszy znajduje się w podziemiach dawnego Kapitanatu Portu Morskiego w Porcie Pasażerskim, vis-a-vis przystani statków wycieczkowych.

Ukryta Kraina – podróż w krainę baśni w Kołobrzegu

Wszystkie dzieci uwielbiają magiczne opowieści, baśnie i bajki. Gdy w dodatku ich bohaterowie ożywają na ich oczach, oznacza to doskonałą zabawę. Takie atrakcje czekają na najmłodszych w Ukrytej Krainie, jednym z bardziej lubianych miejsc w Kołobrzegu, będącym interaktywną wystawą ożywianą dzięki czarodziejskiej różdżce wręczanej każdemu z dzieci przy wejściu. Po wypowiedzeniu zaklęcia „Hokus Pokus Abrakadabra” dzieci wkraczają do prawdziwie magicznej krainy zamieszkiwanej przez tak oryginalne postacie, jak Pani Mysz goszcząca ich herbatką, Pan Wiewiór – wielbiciel masła orzechowego czy 5-metrowy krokodyl Zębuś cierpiący na ból zęba. Inni mieszkańcy Ukrytej Krainy, jak białe króliki miniaturki, złote rybki, ślimaki olbrzymy czy gekony lamparcie również budzą ogromne zainteresowanie dzieci, które przy okazji wizyty w tym miejscu otrzymują sporą dawkę wiedzy i empatii w stosunku do każdego żywego stworzenia. To uwielbiane przez najmłodszych miejsce znajduje się nieopodal Portu Pasażerskiego, przy ulicy Towarowej, za Restauracją pod Winogronami.

Sprawdź

Inne atrakcje