Jesień w Kołobrzegu. Jakie atrakcje w Kołobrzegu?

Home > Aktualności > Newsy > Jesień w Kołobrzegu. Jakie atrakcje w Kołobrzegu?
miasto Myszy Kołobrzeg logo Miasto myszy Kołobrzeg Miasto myszy Kołobrzeg
Dodane 15 listopada 2020

Rozbudowana infrastruktura turystyczna, szerokie, zadbane i piękne plaże, wyjątkowe położenie w strefie unikatowego mikroklimatu, ciekawe atrakcje, wiele możliwości rekreacji oraz rozrywek – to właśnie skrócony opis Kołobrzegu. Miasto to od wielu lat ma status jednego z chętnie odwiedzanych miejsc nad polskich morzem. Nie bez powodów polscy turyści pokochali to miasto. Jego urokliwy uzdrowiskowy charakter, spotyka się z wielowiekową historią oraz kontrastuje z miejskim sznytem i bogactwem infrastruktury i dostępnością rozrywek. To właśnie za sprawą tego miejskiego charakteru Kołobrzeg można uznać za miejsce interesujące i godne odwiedzenia nie tylko w letnim, wysokim sezonie turystycznym, ale przez cały rok. Także jesienią. Wówczas warto wybrać się na jesienne wakacje do Kołobrzegu z dziećmi. Naprawdę. Dlaczego? Jest wiele powodów, spośród poniżej wymienionych każdy z Was znajdzie coś dla siebie. Przybliżamy zalety miasta i najważniejsze i najbardziej interesujące atrakcje dla dzieci, które świetnie sprawdzą się jako antidotum na nudę podczas jesiennego wyjazdy do Kołobrzegu.

Nie tylko plaża – czyli jesień pod kołobrzeskim niebem. Jakie atrakcje w Kołobrzegu odwiedzić?

Nasze pociechy uwielbiają czas spędzony na plaży. I nie chodzi tu jedynie o letnie morskie kąpiele. Kołobrzeg daje ku temu świetną okazję. Kołobrzeskie plaże są ładne, zadbane i atrakcyjne wizualnie także jesienią. Kołobrzeg jesienią jest interesujący bo umożliwia zwiedzanie wielu miejskich atrakcji bez tłumów, które na pewno spotkamy w sezonie letnim. Spacer 220-metrowym kołobrzeskim molo czy też zwiedzanie latarni morskiej z 1945 roku i okazja do podziwiania panoramy i pięknych widoków nad morze z jej szczytu bez tłumów, w kameralnej atmosferze. Na szczególną uwagę jesienią zasługują także kołobrzeskie parki, na przykład znajdujący się w pobliżu latarni Park im. Stefana Żeromskiego. W jesiennym wydaniu będzie on cudowną scenerią do spaceru z dziećmi i wykonania fantastycznych rodzinnych pamiątkowych fotografii. Będąc w Parku warto pokazać dzieciom Pomnik Zaślubin Polski z Morzem. Spośród sześciu miejskich parków jesienną parą na szczególną uwagę zasługuje także ten imienia gen. Henryka Dąbrowskiego. Polska, złota jesień i kolorowe liście to zdecydowanie najlepszą sceneria, aby podziwiać znajdujące się w nich pozostałości forów obronnych, powstałe w ramach nieistniejącej już dziś Twierdzy Kołobrzeg.

Zdrowie przede wszystkim
Kołobrzeg to także idealne miejsce na jesienną wycieczkę z dziećmi za sprawą uzdrowiskowego charakteru tego miasta. Unikalny klimat tego miejsca, bogata i rozbudowana infrastruktura uzdrowiskowa oraz możliwość przyjęcia sporych dawek naturalnego jodu podczas nadmorskich spacerów to zdecydowanie czynniki, które powinny zachęcić nas do zabrania tu dzieci w sezonie jesiennym. Pamiętajcie, że latem jodu nad polskim morzem nie ma zbyt wiele. Wówczas jeśli chcielibyśmy przyjąć dawkę tego minerały, która miałaby pozytywny skutek dla naszego zdrowia konieczny byłby rejs – jod moglibyśmy wdychać na pełnym morzu. Inaczej prezentuje się sytuacja w sezonie jesiennym i zimowym, kiedy to spacery nad brzegiem morza mają prawdziwie leczniczy charakter.

Hotele w Kołobrzegu
Kolejny ogromnym plusem, którym może poszczycić się Kołobrzeg i które sprawia, że jest to idealne miejsce na jesienne wycieczki z dziećmi jest bogate zaplecze noclegowe. Mnogość hoteli w Kołobrzegu sprawia, że każdy znajdzie tu obiekt noclegowy odpowiadający swoim potrzebom. Wiele z hoteli ma w swojej ofercie atrakcje skrojone typowo pod dzieci, specjalne wydzielone strefy zabaw czy też animatorzy organizujący dzieciom czas to rozwiązanie, które docenią wszyscy rodzice. Szczególnie biorąc pod uwagę, że jesienią mogą zdarzyć się dni, kiedy pogoda nie będzie nas rozpieszczać i dłuższy pobyt na zewnątrz nie będzie tym o czym marzą nasze dzieci.

Wyjątkowe rozrywki i atrakcje w Kołobrzegu dostępne cały rok
Bogata lista wyjątkowych i unikatowych miejsc, które z pewnością przypadną do gustu naszym dzieciom, a znajdziemy je tylko w Kołobrzegu jest naprawdę długa. Warto wymienić tu choćby Miasto Myszy – jedyną na świecie wystawę, gdzie możemy spotkać ponad 500 myszek różnych ras i obserwować ich życie w iście bajkowej scenerii.
Warto wspomnieć także o Muzeum 6D, które raz na zawsze zmieni nasz sposób myślenia o miejscach o charakterze muzealnym. Tu powiedzenie, że to miejsce pozwala przenieść się w czasie należy traktować niemal dosłownie.
Nasze dzieci z pewnością chętnie zajrzą do Ukrytej Krainy, w której wyposażeni w specjalne różdżki będziemy mogli odkrywać nowe przestrzenie tego fantazyjnego miejsca .
W mieście możemy liczyć także na co najmniej kilka ciekawych miejsc, takich jak Bastion Panzer – prawdziwy poligon wojskowy, który zachwyci wszystkich fanów militariów i z pewnością zainteresuje także niejednego tatę i niejedną mamę.
Mniej unikatowym, ale równie ciekawym dla nas i naszych pociech miejscem może okazać się Muzeum Figur Woskowych. W Kołobrzegu znajdzie się także wymarzone miejsce dla wszystkich miłośników westernów, którzy choć na chwilę chcieliby przenieść się do miasteczka na Dzikim Zachodzie albo do Indiańskiej Wioski.
Miłośników zwierząt oprócz Miasta Myszy z pewnością zainteresuje także Dziki Zachód, a poszukiwacze bałtyckich skarbów docenią garść wiedzy i piękno eksponatów, które możemy podziwiać w Muzeum Bursztynu. W Kołobrzegu dzieciom nie grozi nuda.

Sprawdź

Inne atrakcje