Magiczny Kołobrzeg dla dużych i małych

Home > Aktualności > Bez kategorii > Magiczny Kołobrzeg dla dużych i małych
miasto Myszy Kołobrzeg logo Miasto myszy Kołobrzeg Miasto myszy Kołobrzeg
Dodane 11 czerwca 2019

Wyjazd na wakacje, weekendowy wypad czy urlop poza sezonem – w każdym przypadku Kołobrzeg to warty odwiedzenia cel podróży. To również atrakcje dla dzieci Kołobrzeg, dzięki którym każdy dzień wakacji będzie pełen przygód. Bez względu na czas, jaki tu spędzisz, poczujesz magię miejsca dzięki licznym urozmaiceniom i ciekawym miejscom. Poznaj najciekawsze atrakcje turystyczne Kołobrzeg, a będziesz chciał tu wrócić nie raz.

Historia w ciekawej formie – muzeum dla dzieci Kołobrzeg

Chcesz siebie i swoje dziecko oczarować czasami przeszłymi? Zabranie go do wyjątkowego muzeum może być dobrym pomysłem. W kategorii muzeum dla dzieci Kołobrzeg ma kilka interesujących ofert. Kołobrzeski Skansen Morski jest ciekawym miejscem, w którym można zbliżyć się do historii oręża prosto z Morza Bałtyckiego. Obejrzenie z bliska prawdziwej miny morskiej, torpedy czy po prostu wyslipowane okręty albo jacht pełnomorski – to nie lada gratka nie tylko dla wielbicieli morskich opowieści. Jest to oddział Muzeum Oręża Polskiego, które również jest warte zobaczenia. Takie wyjątkowe atrakcje dla dzieci Kołobrzeg oferuje również Muzeum 6D, w którym eksponaty można dotknąć, zobaczyć w trójwymiarowym oświetleniu, powąchać, posmakować czy poczuć wiatr we włosach podczas oglądania niebanalnej ekspozycji.

Morska przygoda czy wodne atrakcje?

Klasyczne atrakcje turystyczne Kołobrzeg to również piękny port z którego można wypłynąć w podróż morską. Okręt stylizowany na piracki a może historyczny statek wojskowy? Możliwości jest kilka by przeć wyjątkową przygodę. Poszukiwane nad morzem atrakcje dla dzieci Kołobrzeg proponuje również na plaży, widokowym molo i latarni morskiej zaś dla stęsknionych komfortowego wodnego odpoczynku bez względu na pogodę – w Aquaparku Millenium. Piękna słynna plaża Radzikowo, punkt widokowy Podczele albo wieża widokowa, czy też ciekawy obiekt Morskie Oko będący pamiątką świetności Kołobrzegu jako uzdrowiska z początków XX wieku to również miejsca warte odwiedzenia.

Zbliż się do natury, nie tylko rodem z morza

Ciekawą propozycją dla wielbicieli kontaktów z naturą jest Ekopark Wschodni, czyli wydzielony pas nadmorski o wyjątkowym ekosystemie, pięknych krajobrazach oraz okazach fauny i flory. Wiedzie przez całą jego długość deptak oraz ścieżki rowerowe, które w malowniczy sposób przechodzą przez pomosty, mostki i drewniane fragmenty tuż nad wodą. Jeżeli chcesz pooglądać naturę z bardzo bliska, wybierz się z dzieckiem do Miasta Myszy. Choć nie jest to muzeum dla dzieci Kołobrzeg, to Twoje dziecko oprócz bardzo bliskiego obcowania z tymi maleńkimi zwierzętami w ciekawie zainscenizowanych pomieszczeniach pozna nieco wiedzy o świecie. W Kołobrzegu znajdziesz też małe oceanarium, przepiękny zabytkowy Park imienia Stefana Żeromskiego czy wyjątkowe Muzeum Minerałów w Latarni Morskiej.

Wyjątkowe atrakcje turystyczne Kołobrzeg ma w niezliczonej ilości, aby wszystkie je odwiedzić, trzeba by spędzić wiele wakacji w tym miejscu. Dlatego, zanim zaczniesz zwiedzanie, ustal plan działania, by nie ominęło Cię nic ciekawego.

Sprawdź

Inne atrakcje