TOP atrakcje w Kołobrzegu – co robić i co zobaczyć?

Home > Aktualności > Newsy > TOP atrakcje w Kołobrzegu – co robić i co zobaczyć?
miasto Myszy Kołobrzeg logo Miasto myszy Kołobrzeg Miasto myszy Kołobrzeg
Dodane 12 maja 2022

Kołobrzeg miasto atrakcji dla dzieci i rodzin

Chcąc spędzić wakacje nad morzem mamy do wyboru kilka ciekawych opcji, jeśli chodzi o miasta znajdujące się w pobliżu tego akwenu wodnego. Jednym z najbardziej cenionych i najchętniej wybieranych jest Kołobrzeg. Jest to ponad 40-tysięczne miasto znajdujące się w województwie zachodnio-pomorskim i oferujące odwiedzającym go osobom wiele, ale to wiele atrakcji.
Najciekawsze 20 z nich chciałbym przedstawić poniżej (w kolejności losowej).

Molo w Kołobrzegu

Pierwszym, od którego chciałbym zacząć, jest Kołobrzeskie Molo. Jego historia sięga roku 1881, kiedy to powstał pierwszy pomost w kształcie litery T. Niestety molo nie przetrwało okresu II wojny światowej i musiało czekać niemały kawałek czasu na odbudowanie. Moment ten przydał na rok 1971, kiedy to oddano ukończone molo o długości 220 metrów wykonane z konstrukcji żelbetonowej. W 2004 r. przeprowadzono ostatni do dziś generalny remont. Molo przyciąga wielu turystów, szczególnie dzieci, które są zachwycone widokiem morza widzianego z tej budowli. Bilet normalny na wejście kosztuje 6 zł, bilet ulgowy 3 zł, natomiast dzieci poniżej 4 roku życia, mogą wchodzić bez uiszczania żadnych opłat.

Kula Ziemska na placu Ratuszowym

Kolejną atrakcją jest pomnik Kuli Ziemskiej znajdujący się na placu Ratuszowym. Miejsce, w którym stoi ma swoją historię, ponieważ do zakończenia II wojny światowej stał tam pomnik króla Prus Wilhelma II. Pomnik przyciąga do siebie dużą ilość dzieci, które pragną przesunąć kulę, znajdującą się w łożysku wodnym i właśnie dzięki temu można przemieścić. Oprócz tego przy tym pomniku znajduje się fontanna, co stanowi tylko kolejny powód, by zabrać tam swoje pociechy.

Park im. Stefana Żeromskiego

Jeśli ktoś poszukuje wyciszenia, może udać się do pięknego parku zlokalizowanego w Alei Nadmorskiej, które spełnia dwa zadania. Pierwszym z nich jest funkcja uzdrowiska, natomiast drugą ochroną przed warunkami pogodowymi i ewentualnymi skutkami takich zdarzeń jak sztormy. Park posiada na swoim terenie bardzo rzadki gatunek rośliny uznany za pomnik przyrody o nazwie cypryśnik błotny Taxodium distichum.

Pomnik Zaślubin Polski z Morzem

W parku w Alei Nadmorskiej znajdziemy również pomnik z roku 1963, który upamiętnia wydarzenie, które miało miejsce 18 marca 1945 r.

Aquapark Milenium

Następnym ciekawym miejscem jest Aquapark. Jest to odpowiednie miejsce do spędzania czasu przez całą rodzinę. Do wykorzystania przez odwiedzających są dwie niecki basenowe i wanny z hydromasażem, basen sportowy, łaźnia parowa, hydromasaże i liczne zjeżdżalnie. Ceny za wstęp wynoszą 12 zł za 1 h przy bilecie normalnym i 8 zł za 1 h przy bilecie ulgowym. Poza typowo basenowymi atrakcjami na terenie Aquaparku można znaleźć m.in. hotel, boisko do piłki nożnej, lodowisko czy siłownię.

Port Kołobrzeg

Będąc w Kołobrzegu, nie można nie pominąć odwiedzenia portu. Jest on umiejscowiony na dwóch brzegach rzeki Parsęta. W porcie tym znajdują się takie interesujące zakamarki do zwiedzania jak: port handlowy, port wojenny czy przystań rybacka. Miejsce to jest też interesujące dla licznych ciekawskich, co jest spowodowane przez liczne, ozdobione pięknie statki wycieczkowe, które tam cumują.
Jego rola w systemie transportowym jest istotna, ponieważ stanowi łącznik pomiędzy Portami Gdańsk – Gdynia i Portami Szczecin – Świnoujście.

Latarnia Morska w Kołobrzegu

Nieopodal Portu znajdziemy wysoką na 26 metrów, wybudowaną w 1945 r. Latarnię morską. By podziwiać widok rozpościerający z jej galerii widokowej na miasto, morze i park nadmorski potrzeba pokonać 109 stopni.

Kołobrzeskie Mariany

W najciekawszych punktach miasta zlokalizowane są Mariany. Są to pomniki samców mew, które zostały przedstawione w sposób ludzki. Przykładowy Marian jest ukazany jako mewa na deskorolce, która ma założona na głowie czapkę z daszkiem. Mariany przyciągają uwagę szczególnie przedstawicieli najmłodszego pokolenia.

Złota Uliczka

Kołobrzeg posiada również swoja reprezentacyjną ulicę Stanisława Duboisa zwaną inaczej Złotą Uliczką. Znajdują tam licznie restauracje i kawiarnie zachęcające do sympatycznego spędzenia czasu w swoich wnętrzach.

Miasto Myszy w Kołobrzegu

To niezwykła wystawa ponad 500 żywych myszek w baśniowej scenerii. Na wystawie możesz zobaczyć wiele odmian myszek: białe, kolorowe, rasowe, pigmejskie, bezwłose czy kolczaste. Atrakcja jest niezwykłym miejscem szczególnie dla dzieci. To jedna z najlepszych atrakcji dla dzieci w Kołobrzegu.

Ukryta Kraina w Kołobrzegu

To baśniowa atrakcja dla dzieci, w której czaruje się magiczną różdżką różnymi postaciami czy przedmiotami. W atrakcji żyją również niezwykłe zwierzęta jak ślimaki giganty czy axelotle. Atrakcja jest otwarta codziennie przez cały rok i znajduje się przy ul. Obrońców Westerplatte 18E.

Muzeum 6D

To nietypowe Muzeum w trójwymiarze, które opowiada o życiu rybaków w 1913 roku. W trakcie zwiedzenia lektor opowiada historię maszopów. Jest to kolorowy i niezwykły świat w którym przez 20 minutowy seans można zapomnieć o codzienności. Muzeum 6D to niezwykła atrakcja dla dzieci w Kołobrzegu ale i dla dorosłych.

Promenada w Kołobrzegu

Nieopodal jednego z Marianów Kołobrzeskich znajduje się Promenada, która stanowi punkt obowiązkowy dla każdego turysty. Pięciusetmetrowy bulwar wiedzie wymienionych już wcześniej Latarni Morskiej do Mola.

Muzeum Figur Woskowych

W Kołobrzegu możemy również znaleźć bardzo interesujące, szczególnie dla dzieci, Muzeum Figur Woskowych. Można tam znaleźć m.in. figurę Baracka Obamy, Bruce’a Lee czy Roberta Lewandowskiego. Koszt biletu normalnego to 18 zł a ulgowego 15 zł.

Złota Uliczka

Kołobrzeg posiada również swoja reprezentacyjną ulicę Stanisława Duboisa zwaną inaczej Złotą Uliczką. Znajdują tam licznie restauracje i kawiarnie zachęcające do sympatycznego spędzenia czasu w swoich wnętrzach.

Marina Solna

JakoJako że miasto jest położone nad akwenem wodnym, musi posiadać miejsce dla sympatyków żeglowania i przejażdżek na motorówkach wodnych, takim właśnie miejscem jest Marina Solna. Jest do idealne miejsce dla osób chcących zwiedzić Bornholm i całą Skandynawię, jak również brzeg Bałtyku. Idealnie nadaje się również na przerwę w takowej podróży ze względu np. na kawiarnię lub sklep spożywczy, który się tam znajduje.

Amfiteatr

W Kołobrzeskim Amfiteatrze odbywa się wiele wydarzeń kulturalnych takich jak np. koncerty i festiwale. Jest to idealne miejsce do tego typu wydarzeń, ponieważ miejsce to może pomieścić 4500 osób.

Plaża przy Kamiennym Szańcu

Umiejscowiona nieopodal Amfiteatru plaża, jest szeroka i posiada wyjątkowo czystą wodę. Jej zaletą jest również dobry dojazd od ulicy.

Plaża Główna

Najpopularniejsza plaża w Kołobrzegu, obok której znajduje się molo, promenada i lokale gastronomiczne. Turyści znajdą tam złocisty i sypki piasek, a dzieci zabawy i imprezy organizowane w sezonie.

Plaża Zachodnia

Jest to prawdopodobnie plaża o najwyższym standardzie i jakości w Kołobrzegu, odznaczona Błękitną Flagą. Jest to miejsce, w którym nie znajdziemy takich tłumów jak na Plaży Głównej, co stanowi atut dla rodzin z dziećmi, chcących pospać i znaleźć miejsce na rozłożenie się, na piasku.

Galeria Sztuki Współczesnej

Galeria mieści się w Ratuszu miasta, a dokładniej w jego prawym skrzydle. Często dokonywana jest rotacja eksponatów. W galerii można było oglądać dzieła: Zdzisława Beksińskiego, Marto Anto czy rodzinny dorobek malarski Kossaków. Miejsce bardzo dobrze sprawdzi się w edukowaniu dzieci i młodzieży w zakresie sztuki.

Bazylika Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

Wymieniając atrakcje Kołobrzegu, należy wspomnieć o choć jednym budynku sakralnym. Jednym z najpiękniejszych jest Bazylika Mariacka, która ma bardzo burzliwą historię związaną z wojnami i zmianami przynależności państwowej tamtych terenów. W kościele tym znajduje się wiele obiektów sprzed wieków takich jak np. drewniane ołtarze z przełomu XV i XVI wieku.

Kołobrzeski Skansen Morski

Jest to oddział Muzeum Oręża Polskiego. Znaleźć można tam liczne okręty wojenne i zabytki morskiej technologii. Największym zainteresowaniem cieszą się: okręt ORP Fala i kuter rakietowy ORP Władysławowo.

Muzeum Minerałów

Ostatnie z miejsc, które chciałbym wymienić, bardzo dobrze sprawi się jako miejsce do poznania interesujących faktów, szczególnie żądnych wiedzy dzieci. Muzeum posiada w swoich zbiorach minerały pochodzące m.in. z Madagaskaru czy Brazylii.

Sprawdź

Inne atrakcje