Groty solne w Kołobrzegu? Jakie inne atrakcje w Kołobrzegu?

Home > Aktualności > Newsy > Groty solne w Kołobrzegu? Jakie inne atrakcje w Kołobrzegu?
miasto Myszy Kołobrzeg logo Miasto myszy Kołobrzeg Miasto myszy Kołobrzeg
Dodane 21 października 2020

Groty solne w Kołobrzegu?

Grota solna – co to jest?
Pomieszczenie, w którym znajduje się mnóstwo soli w postaci bloków, dużych i małych kryształów nazywamy grotami solnymi. Panuje w niej specyficzny mikroklimat, gdzie powietrze jest wysoko zjonizowane, czyste i niezwykle korzystnie wpływające na cały układ oddechowy. Wspomaga leczenie takich chorób jak astma, zapalenie zatok, niedoczynność tarczycy i wielu innych. Dodatkowo odpręża i sprawia, że czujemy się szczęśliwsi, oczyszcza skórę, pomaga w odchudzaniu, a zawarty w niej jod wzmacnia naszą odporność.

Jak działa grota solna?

W pomieszczeniu pełnym soli morskiej, którą wydobyto z różnych mórz całego świata, panuje temperatura około dwudziestu czterech stopni Celsjusza. Wilgotność to około czterdzieści – czterdzieści pięć procent. W takich warunkach przy zastosowaniu odpowiedniej wentylacji polegającej na przedmuchiwaniu soli oraz podgrzewaniu jej, tworzy się zjonizowane powietrze. To właśnie ujemnie zjonizowane powietrze, które w dodatku zostało nasycone wieloma prozdrowotnymi pierwiastkami, pochodzącymi z soli sprawia, że oddycha nam się lekko i przyjemnie, gdy tylko przekroczymy próg groty. Niezwykle pozytywny wpływ ma na cale nasze ciało. Udowodniono, że wzmacnia system immunologiczny, poprawia krążenie, masaż solą działa kojąco na skórę – relaksuje ją i pomaga walczyć z cellulitem.

Czy dzieci mogą korzystać z groty solnej?

W niemal każdej grocie solnej znajdziemy wiaderko do piasku, foremki i łopatki umożliwiające dzieciom świetną zabawę w chwilach, gdy dorośli relaksują się na wygodnych leżankach. Wiek dzieci nie jest przeciwwskazaniem do przebywania w grocie. Mogą beztrosko bawić się i wdychać zdrowe powietrze, podobnie jak kobiety w ciąży. Istnieje jednak kilka przeciwwskazań do przebywania w grocie zarówno dla dorosłych, jak i dzieci. Są to różnego rodzaju choroby, takie jak: gruźlica, nadczynność tarczycy, wysoka gorączka, infekcja wirusowa, niewydolność serca, choroby nerek, układu moczowego. Jeśli mamy jakiekolwiek wątpliwości, czy możemy udać się na seans w grocie solnej, powinniśmy najpierw skonsultować to z lekarzem.
Szczególnie zalecane jest przebywanie w grocie solnej dla dzieci, które mają astmę i różnego rodzaju alergie. Kołobrzeg jest jednym z najbardziej znanych miast w Polsce, gdzie dzieci leczące problemy z górnymi drogami oddechowymi wracają do zdrowia.

Groty solne w Kołobrzegu.

W jednym z największych kurortów w Polsce nie mogło zabraknąć bogatej oferty seansów w grotach solnych. Chociaż w Kołobrzegu powietrze i tak jest zdrowe z uwagi na panujący tam klimat uzdrowiska, to i tak warto czasem wybrać się do groty, by nasycić się drogocennymi pierwiastkami, wspomóc nasze ciało w procesie zdrowienia i regeneracji. W ARKA MEDICAL SPA znajdziemy dosyć sporą grotę z pełnym zestawem zabawek dla dzieci, ściany zrobione są z charakterystycznych różowawych brył soli. Centrum Zdrowia i Relaksu „Verano” – w grocie znajdują się wygodne leżaki, jest słyszalny plusk wody, podobnie jak w Apartamentach NAD PARSĘTĄ. Sanatorium Uzdrowiskowe “Bałtyk” oferuje zarówno grotę solną, jak i tężnię, co zapewnia jeszcze lepszy i bardziej intensywny wpływ na zdrowie. Pójście do groty w trakcie wakacji może być przyjemnym relaksem dla całej rodziny, a przy okazji świetną zabawą. Dzieci zawsze są pod wrażeniem ogromu soli, którą można się bawić jak piaskiem. Bajkowa sceneria, zdrowe powietrze i dobra zabawa, czego chcieć więcej na wakacyjnych wycieczkach.

Grota solna, może być również traktowana jako niezwykła atrakcja dla dzieci. W tym miejscu wymagana jest jednak cisza. Jeśli zastanawiasz się nad atrakcjami dla dzieci w Kołobrzegu, to warto pomyśleć o Mieście Myszy zlokalizowane w porcie pasażerskim, Ukrytej Krainie i Muzeum 6D.

Dobrego pobytu w Kołobrzegu.

Sprawdź

Inne atrakcje