Atrakcje dla dzieci w Kołobrzegu – koniecznie odwiedź!

Home > Aktualności > Newsy > Atrakcje dla dzieci w Kołobrzegu – koniecznie odwiedź!
Dodane 18 marca 2020

Atrakcje dla dzieci nad morzem w Kołobrzegu

Kołobrzeg to prawdziwa mekka turystów. Lubią tu przyjeżdżać osoby w każdym wieku, gdyż przygotowano tu atrakcje dla dosłownie wszystkich. Starsi, młodsi, ludzie aktywni, amatorzy siedzenia w hotelu i wylegiwania się na plaży, miłośnicy sportów wodnych, pieszych wycieczek, rejsów statkiem. Jednak to nie wszystko… liczne muzea, ścieżki edukacyjne, interaktywne sale zadowolą koneserów rozrywek intelektualnych. Praktyczny i krótki przewodnik najciekawszych atrakcjach w Kołobrzegu pomoże nam szybko i sprawnie zaplanować wakacje.

Atrakcje dla dzieci w Kołobrzegu – w ruchu, statyczne i intelektualne

Ruch to zdrowie.
Szczególnie w Kołobrzegu – mieście, które jest kurortem, ruch na świeżym powietrzu ma pozytywny wpływ na zdrowie. Nadmorski klimat poprawia wydolność układu oddechowego, przesycone jodem powietrze pomaga w leczeniu chorób tarczycy, a sól morska ułatwia leczenie chorób dróg oddechowych. Jednak to nie wszystko. Zabawy na świeżym powietrzu sprawiają, że wzmacniamy nasze mięśnie, kondycję, a dzieci usprawniają zdolności ruchowe. W Kołobrzegu nawet zwykłe spacery z całą rodziną mogą być niezwykłą przygodą. Gdy pójdziemy do Parku imienia Stefana Żeromskiego, możemy podziwiać piękny widok na morze, gdyż ciągnie się on wzdłuż wybrzeża. Będziemy spacerowali wśród wielu gatunków drzew, na dużej, czystej i dobrze zagospodarowanej przestrzeni. Uwaga, możemy natknąć się na ogromne makiety ryb, przy których wszyscy uwielbiają sobie robić zdjęcia.

Dla miłośników jazdy na rowerach najlepszą opcją jest wycieczka do użytku ekologicznego: Ekopark Wschdoni. Znajdują się tu kilometry ścieżek rowerowych wśród dziewiczej przyrody, bagien, zbiorników wodnych, wielu gatunków roślin i zwierząt. Bez względu na to, w jakim wieku mamy dzieci wypożyczenie rowerów nie będzie problemem. W Kołobrzeskich wypożyczalniach dostępne są duże i małe rowery, przyczepki dla dzieci i foteliki. Każdy może wybrać najbardziej dogodną formę podróżowania.

Leniwy odpoczynek w Kołobrzegu
Spokojne dni, regeneracja mięśni, odpoczynek dla ciała i ducha przydadzą się każdemu. W takich chwilach najlepiej skorzystać z wygód, jakie oferują Kołobrzeskie hotele. Masaże, spa, jacuzzi, baseny, bicze wodne, kąpiele solankowe, groty solne, aromaterapia. Dla dzieci na leniwe dni najlepiej spiszą się sale zabaw, gdzie można nie tylko biegać, ale też czytać książki, grać w gry i poznawać nowych kolegów i koleżanki. W hotelach również często urządzane są seanse filmowe i zabawy z animatorem.

Edukacyjne zabawy dla dzieci i dorosłych
Edukacyjne zabawy z dziećmi zostaną najbardziej zapamiętane. W Kołobrzegu jest kilka wyjątkowych atrakcji, których nie ma nigdzie indziej, przez co cieszą się wyjątkową popularnością. Atrakcje dla dzieci, które łączą łamigłówki, wspaniały baśniowy świat, mnóstwo efektów specjalnych, a przy okazji bawią i uczą to niezwykła propozycja, z której można skorzystać tylko w Kołobrzegu. Muzeum 6D – MaszoperiaUkryta Kraina i Miasto Myszy zachwycają każdego odwiedzającego unikalną formą i treścią przedstawionych zagadnień. W Muzeum 6D wchodzimy do budynku, gdzie znajduje się mnóstwo kolorowych obrazów malowanych techniką 3D. Co to oznacza? To, co jest płaskie, wydaje się trójwymiarowe. Złudzenia optyczne mącą w głowie nawet najbardziej pragmatycznych osób, a kolorowa sceneria wprawia w osłupienie. Cały efekt zostaje wzmocniony dzięki okularom 3d, które każdy użytkownik zabawy otrzymuje przy wejściu.
Ukryta Kraina również utrzymana jest w bajkowej scenerii, jednak tu przy wejściu dzieci otrzymują czarodziejskie różdżki, dzięki którym mogą ożywiać świat znajdujący się w środku. Kolorowe korytarze, tematyczne sale, gadające postaci, to tylko nieliczne z wielu atrakcji, jakie można tu spotkać. A co na nas czeka w Mieście Myszy? Oczywiście MYSZY, ale nie zwyczajne, małe gryzonie zamknięte w klatkach, które można zobaczyć w każdym zoologicznym sklepie. Tu znajduje się ponad 500 sztuk myszy przeróżnych gatunków, które umieszczone są w niezwykłych sceneriach. Na wieży Eiffla, w latającym balonie, w małych dziecięcych łóżeczkach, na placu zabaw, w pokoikach, kuchni i gdzie jeszcze? To trzeba odkryć samemu.

Kołobrzeg zachwyca mnogością atrakcji. Bez względu na to, czy wybierzemy te „intelektualne”, na świeżym powietrzu, czy „leniwe”, będziemy się świetnie bawić. Każdy dzień może być wyjątkowy, jeśli będziemy przeplatać leniwe dni, z tymi w muzeum, z tymi w parku, w Mieście Myszy, czy w Ukrytej Krainie. Wspomnienia, radość, adrenalina, pozytywne zmęczenie sprawią, że nasze wakacje w Kołobrzegu będą niezapomniane. Jak widać atrakcje nad morzem nie muszą się ograniczać wyłącznie do leniuchowania na piaszczystej plaży i kąpielach w Bałtyku.