Atrakcje Kołobrzeg w porcie pasażerskim obok Latarni

Home > Aktualności > Newsy > Atrakcje Kołobrzeg w porcie pasażerskim obok Latarni
Dodane 1 marca 2020

Atrakcje Kołobrzeg oraz Atrakcje dla dzieci w Porcie Pasażerskim w Kołobrzegu

W Kołobrzegu zawsze przykładano ogromną wagę do portów. Starano się utrzymywać je w jak najlepszym stanie, rozbudowywać i rozsławiać. Dzięki portom rozwijały się szlaki handlowe, następowały wymiany towarów i powstało zrzeszenie rybaków – Maszoperia, które do dziś zaopatruje tutejszą ludność w owoce morza. W samym Kołobrzegu portów jest kilka, warto zwiedzić je wszystkie, gdyż bardzo się od siebie różnią. W tym artykule dowiesz się, jakie atrakcje czekają na nas w porcie Pasażerskim, gdzie się on znajduje i czy warto go odwiedzić również z dziećmi.

Port Pasażerski w Kołobrzegu – atrakcje

Teren portu to ponad 200 metrów bieżących nabrzeża, gdzie cumują statki pasażerskie. Właśnie tu co roku tysiące turystów odpływa w rejsy po Morzu Bałtyckim. Port znajduje się przy ulicy Towarowej. Cumuje tu sześć statków pasażerskich, które bardzo się od siebie różnią zarówno wyglądem, jak i trasą podróży. Dlatego każdy może wybrać rejs, o którym marzył.
Jest tu do wyboru na przykład zabytkowy statek VIKING, który zbudowano w 1998 roku. Powstał na wzór prawdziwych łodzi wikingów. Na pokład tego statku można wejść w sezonie letnim- od maja do września.
Zupełnie inaczej wygląda statek PIRAT, który ma ogromne żagle, kilka poziomów wysokości i wystrój stylizowany na typowe pirackie wnętrza. Statek ten odbywa kursy zarówno w sezonie letnim, jak i w zimowym. To świetna atrakcja dla dzieci w każdym wieku.

Do dyspozycji turystów przez całą dobę i przez cały rok jest również nowoczesny katamaran JANTAR. Na jego pokładzie znajduje się restauracja, salony, kawiarnia. Żegluga odbywa się na stałej linii z Kołobrzegu na wyspę Bornholm i z powrotem.
Cało rocznie kursuje również MONIKA III. To statek z nowoczesnym wyposażeniem. Posiada ogrzewanie, jest wygodny, bezpieczny i można nim podróżować bez szwanku nawet w deszczowe dni. Na pokładzie statku znajduje się dużo udogodnień takich jak: salon, bar, dyskoteka.

Kolejnym statkiem jest SANTA MARIA. Został on zbudowany na wzór piętnastowiecznych jednostek, którymi dysponował Krzysztof Kolumb w trakcie swoich wypraw. Żegluga odbywa się wyłącznie w sezonie letnim od maja do września. Prawdziwą atrakcją dla wszystkich małych żeglarzy jest znajdujące się na statku prawdziwe koło sterowe.

Będąc w porcie pasażerskim, nie można również ominąć atrakcji, jaką jest spacer po falochronie. Sam falochron ma długość ponad trzystu metrów i jest najbardziej wysuniętym w morze punktem widokowym w całym Kołobrzegu.

W części handlowo gastronomicznej o powierzchni około pięciu tysięcy metrów kwadratowych można kupić lokalne produkty i ciekawe pamiątki. Każde dziecko uwielbia przywozić suweniry z podróży. To świetne miejsce, by je zdobyć. Latem jest tutaj hucznie i tłumnie. Organizowane są różnego rodzaju pokazy, imprezy i festiwale, jednak należy pamiętać, że wiele atrakcji w tym miejscu jest całorocznych.

W bezpośrednim sąsiedztwie portu pasażerskiego znajduje się mnóstwo całorocznych atrakcji, które warto zwiedzić o każdej porze roku:
1. Latarnia Morska – to historyczna budowla zbudowana w 1899 roku, ma wysokość 26 metrów i można na nią wejść o własnych siłach po schodkach. Z góry rozciąga się przepiękny widok na panoramę miasta i Morze Bałtyckie.
2. Muzeum Minerałów – znajduje się w podziemiach Latarni Morskiej. Odwiedzający mogą podziwiać wystawę setek różnobarwnych minerałów i kamieni. Znajduje się tu również ogromna muszla i sklepik z nietuzinkowymi pamiątkami.
3. Miasto Myszy – znajduje się dwie minuty spacerkiem od Latarni Morskiej. Można tu zobaczyć przepiękną wystawę żywych myszy w przeróżnych aranżacjach. Atrakcja ta jest interesująca zarówno dla osób dorosłych, jak i dzieci.
4. Ukryta Kraina – znajduje się pięć minut drogi spacerem od Latarni Morskiej. Jest to atrakcja przeznaczona przede wszystkim dla najmłodszych. Dzieci otrzymują przy wejściu różdżkę, przy pomocy której mogą wpływać na świat wewnątrz ukrytej krainy.

Port Pasażerski w Kołobrzegu – łączy nowoczesność z tradycją i oferuje same atrakcje Kołobrzeg

Nigdzie indziej jak w Kołobrzegu nie dba się tak o historię i poszanowanie kultury, a jednocześnie o rozwój i wprowadzanie innowacyjnych rozwiązań. Właśnie dlatego w Kołobrzegu znajduje się mnóstwo zabytków i nowoczesnych atrakcji. Jednego dnia możemy odwiedzić zabytkową latarnię i udać się na wspaniałą wyprawę po Mieście Myszy lub Ukrytek Krainie, gdzie nowoczesne technologie widoczne są na każdym kroku. Bez względu na to, czy jesteśmy miłośnikami dawnych, czy obecnych czasów z pewnością znajdziemy w Kołobrzegu mnóstwo atrakcji.