Atrakcje przyrodnicze w Kołobrzegu. Co warto zobaczyć i zwiedzić?

Home > Aktualności > Bez kategorii > Atrakcje przyrodnicze w Kołobrzegu. Co warto zobaczyć i zwiedzić?
miasto Myszy Kołobrzeg logo Miasto myszy Kołobrzeg Miasto myszy Kołobrzeg
Dodane 29 czerwca 2023

Kołobrzeskie atrakcje kojarzą się przede wszystkim z piaszczystymi plażami, gorącym latem i kąpielami w morzu. To pięknie miasto znajdujące się w województwie zachodniopomorskim zachwyca zróżnicowaną ofertą i zdecydowanie przyciąga turystów również ze względu na szereg innych atrakcji. Można śmiało powiedzieć, że Kołobrzeg to destynacja dla ludzi o bardzo zróżnicowanych preferencjach. Miłośnicy imprezowania do białego rana znajdą tutaj sporo klubów, w których zabawa zdaje się nigdy nie mieć końca. Organizowane są również imprezy cykliczne, które każdego roku przyciągają entuzjastów dobrej zabawy z najróżniejszych zakątków Polski. Miłośnicy historii również znajdą w Kołobrzegu sporo miejsc, które pozwolą im zgłębiać historyczną wiedzę i znacząco poszerzać horyzonty w tej materii. Na szczęście oferta dotyczy również pasjonatów przyrodniczych atrakcji. W Kołobrzegu nie brakuje spotów, które powstały z miłości do przyrody i z myślą o niej. Jakie miejsca warto odwiedzić w pierwszej kolejności? Oto kilka wybranych propozycji. 

 

1. Eko Park Wschodni w Kołobrzegu jest jednym z tych miejsc, które pozwalają odpocząć od miejskiego zgiełku i skupić się wyłącznie na pięknie natury. Jest idealną propozycją dla miłośników spacerów w otoczeniu przepięknej scenerii i odgłosów przyrody. Ten fascynujący użytek ekologiczny usytuowany jest w granicach Trzebiatowsko-Kołobrzeskiego Pasa Nadmorskiego. Funkcjonuje od drugiej połowy lat dziewięćdziesiątych z inicjatywy miasta Kołobrzeg i zajmuje powierzchnię liczącą sobie niespełna czterysta hektarów. Eko Park Wschodni zachwyca zróżnicowanymi krajobrazami. Można powiedzieć, że głównym punktem tego użytku jest niecka torfowisk zwanych „Solne Bagno”. To niezwykle cenne miejsce również ze względu na fakt, iż stało się schronieniem wielu gatunków ptaków. Można się tutaj natknąć między innymi na kormorany, perkozy rdzawoszyje, błotniaki zbożowe czy czaple. Nic zatem dziwnego w tym, że miejsce cieszy się tak wielkim zainteresowaniem wśród fotografów. Z całą pewnością jest idealną destynacją dla rodzin z dziećmi. 

 

2. Miłośnicy przyrody powinni również udać się na Alejkę Miłości. Znajduje się niecały kilometr od centrum Kołobrzegu i zachwyca przepiękną aranżacją. Mamy w tym wypadku do czynienia z przepięknym grabowym bindażem, czyli alejką obsadzoną drzewami i pnączami z obu stron. Bujna roślinność tworzy w tym miejscu coś na wzór roślinnego tunelu, który ciągnie się przez ponad sto metrów. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że kołobrzeski bindaż jest w rzeczywistości spektakularną pozostałością po niegdyś mieszczącym się w tym miejscu parku. 

 

3. Nie lada atrakcja przyrodnicza znajduje się niespełna jedenaście kilometrów od Kołobrzefu, nieopodal miejscowości Bagicz. Mowa oczywiście o dwóch najstarszych w okolicy dębach – Bolesławie oraz Warcisławie. Pierwszy z nich liczy sobie około 800 lat, a jego wysokość wynosi 30m. Imię nawiązuje do imienia króla Bolesława Chrobrego. Warcisław jest nieco młodszy, bo liczy sobie zaledwie 640 lat. Jego imię nawiązuje do księcia Gryfity Warcisława III, który doprowadził do tego, że Kołobrzeg otrzymał w XIII wieku prawa miejskie. Żeby dotrzeć do tych niezwykłych pomników przyrody wystarczy udać się na Błękitny Szlak Turystyczny. 

 

4. Miłośnicy fauny i flory mogą skusić się również na wizytę w cudownym kołobrzeskim oceanarium. Jest to miejsce, w którym będzie można zapoznać się z niezwykłym podwodnym światem. Podczas zwiedzania będzie można nie tylko podziwiać wspaniałe okazy podwodnej flory, ale przede wszystkim zetknąć się z niezwykłymi morskimi stworzeniami. Goście z chęcią oglądają niebezpieczne rekiny i piranie, które zdają się wzbudzać największe emocje, pobudzając wyobraźnię do granic możliwości. Oceanarium kołobrzeskie ma jednak do zaoferowania znacznie więcej. Podczas zwiedzania będzie można z bliska przyjrzeć się wielu kolorowym rybom z różnych zakątków świata. W tym miejscu enigmatyczny nieco i z pewnością niedostępny na co dzień świat morskich stworzeń staje przed nami otworem. 

 

5. Miasto Myszy to kolejna atrakcja, która ma szansę skraść serca miłośnikom przyrody. Tym razem przenosimy się do świata, w którym, jak sama nazwa wskazuje, głównymi mieszkańcami są myszy. Na terenie obiektu jest ich ponad 500. Mieszkają w pięknie zaaranżowanych terrariach. Podczas zwiedzania będzie można podziwiać zarówno myszy zwyczajne, jak i wiele innych ras. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się myszy karłowate, bezwłose oraz te z włosami i to kręconymi. Zwiedzanie tego miejsca pozwala zrozumieć gościom, że myszy to niebywale inteligentne stworzenia, które zasługują na szacunek. Dowiemy się również, że nie należy się ich obawiać. Przede wszystkim jednak będziemy mogli do woli obserwować codzienność myszy, a ta potrafi być niezwykle wciągająca. Choć mogłoby się wydawać, że jest to atrakcja skierowana przede wszystkim do dzieci, to trzeba podkreślić, że i dorośli sporo wynoszą z tego miejsca. Można się tutaj zatracić na długie godziny, poznając zwyczaje mysz, tryb ich życia i wiele innych aspektów związanych z tymi stworzeniami. 

Sprawdź

Inne atrakcje