Atrakcje w Kołobrzegu – co warto zobaczyć

Home > Aktualności > Newsy > Atrakcje w Kołobrzegu – co warto zobaczyć
Dodane 7 stycznia 2020

Atrakcje w Kołobrzegu

Polska jako kraj turystyczny wciąż jest niedoceniana. Gorące plaże, tropikalne wyspy i kolorowe rafy oczywiście mają swój klimat, jednak w naszym kraju wciąż powstaje mnóstwo wyjątkowych atrakcji. Szczególnie jest to widoczne w mekce dla turystów, jaką niewątpliwie jest jedno z najpiękniejszych miast Polski – Kołobrzeg. Liczne atrakcje dla dzieci i dorosłych sprawiają, że Polacy uwielbiają wracać do tego miasta.

Atrakcje w Kołobrzegu można podzielić na te, które są związane z bogatą historią tego miasta, jak i nowoczesne. Do niezwykle innowacyjnych, nowoczesnych i wyjątkowych na skalę europejską można zaliczyć trzy, interaktywne miejsca, które bawią i uczą, nie tylko najmłodszych, ale też dorosłych:

1. Ukryta Kraina. Uczestnicy zabawy wchodzą do kolorowych, pełnych zagadek sal i korytarzy mieszczących się łącznie na powierzchnie ponad 400 m2. Do ręki każdy z uczestników otrzymuje różdżkę, którą może uruchamiać otaczającą go Ukrytą Krainę. Można przeprowadzać rozmowy z postaciami z bajek, rozwiązywać zagadki, uczyć się biologii, czy przezwyciężać swoje lęki, gdy na drodze spotkamy olbrzymiego krokodyla o długości 5ciu metrów. Obiekt mieści się niedaleko Portu Pasażerskiego, na ulicy Obrońców Westerplatte 18E w Kołobrzegu, około 100 m od Latarni Morskiej.

2. Miasto Myszy. Sprawdzono, że nie ma drugiego takiego miejsca na świecie, poświęconego wyłącznie myszom, gdzie można spotkać ponad pół tysiąca żywych osobników tego gatunku najróżniejszych ras. Są tu myszy brązowe, łaciate, białe, bezwłose, berberyjskie, puchate niczym owce, z zakręconym włosiem i o przeróżnych barwach. Ukazane są one w niezwykłych sceneriach obrazujących zminiaturyzowany świat. Można tu spotkać osobniki ćwiczące na siłowni, spacerujące po lesie, leżące w malutkich łóżeczkach, u podnóży wieży Eiffla, na placu budowy i w wielu innych, także bajkowych sceneriach. Jest to niezwykła atrakcja dla dzieci bo bawi, uczy i zapada na długo w pamięć. Atrakcje dla dzieci w Kołobrzegu można znaleźć przeróżne, jednak ta jest jedyna w swoim rodzaju. Miasto Myszy można odwiedzać zarówno latem, jak i zimą. Mieści się na ulicy Morskiej 2 w Kołobrzegu.

3. Muzeum 6D. To miejsce, gdzie tradycja łączy się z nowoczesnością. Wchodzimy do pomieszczeń nasyconych obrazami malowanymi w technologii 3d, dzięki specjalnym okularom, mamy wrażenie, że malunki na ścianach są w ruchu. Dzięki nowoczesnym technologiom miejsce angażuje nasze wszystkie zmysły, a jednocześnie możemy uczyć się historii, gdyż tematyka opowiadanych w Muzeum 6D baśni jest ściśle związana z przeszłością Kołobrzegu. Ta atrakcja dla dzieci łączy naukę z zabawą. Można tu zaglądać przez cały rok. Muzeum 6D mieści się na ulicy Rodziewiczówny 15 w Kołobrzegu.

Atrakcje Kołobrzegu, które związane są z historią tego miejsca, również widoczne są na każdym kroku. Godne polecenia są najpopularniejsze muzea, które przesycone są eksponatami z dawnych lat: Patria Colbergiensis, Muzeum Oręża Polskiego, Muzeum Miasta Kołobrzeg. W tych miejscach można dowiedzieć się, jak wyglądało życie Kołobrzeżan przed stoma laty, obejrzeć sprzęt wojskowy, stroje i sprzęty kuchenne sprzed wielu lat i wiele, wiele innych ciekawych eksponatów. Takie miejsca ukazują, że Polska ma ciekawą historię, należy o nią dbać i pielęgnować pamięć o naszych przodkach.

Jak widać Kołobrzeg atrakcje ma na każdą okazję i na każdą porę roku. Zarówno miłośnicy nowoczesnych technologii i innowacyjnych rozrywek, jak i tradycjonaliści znajdą tu sposób na to, by miło spędzić czas.

Tylko u nas zobaczycie najróżniejsze myszy: białe, łaciate, brązowe, rasowe, z zakręconymi włosami, ASTREX – „mysie owieczki”, berberyjskie, bezwłose czy najmniejsze na świecie myszy pigmejskie.