Atrakcje w Kołobrzegu, które należy odwiedzić.

Home > Aktualności > Newsy > Atrakcje w Kołobrzegu, które należy odwiedzić.
Dodane 11 grudnia 2021

Dzieci uwielbiają wypoczywać nad morzem. Uwielbiają pluskać się w morzu, budować zamki z piasku, biegać brzegiem plaży i grać w piłkę, jednocześnie namawiając od zabawy inne napotkane dzieci i w ten sposób nawiązując nowe znajomości, czasem wręcz przyjaźnie. Wakacje nad morzem z dzieckiem zawsze staną się dla malucha źródłem najróżniejszych i ciągłych rozrywek. No a przy okazji zadbają też o jego zdrowie. Właśnie na ten aspekt na pewno zwrócą uwagę wszyscy rodzice, którzy chcą dbać o swoje pociechy.

Zabawa to przecież nie wszystko. Oczywiście każdy chce na wakacjach świetnie się bawić, a już tym bardziej chcą tego dzieci, jednakże fajnie by było połączyć ten aspekt rozrywkowy z czymś bardziej produktywnym. Na szczęście nadmorskie okolice dają rodzicom właśnie taką możliwość. Spędzając wolne dni w Kołobrzegu, dzieci będą rewelacyjnie się bawić, a w tym samym czasie będą dbać o swoje zdrowie i je polepszać. Z czego to wynika? Oczywiście odpowiedzialny za to wszystko jest nadmorski klimat. To on wygląda znacznie lepiej od klimatu panujące w dużych miastach czy nawet na wsiach bądź w górach.

W różnych miejscach na świecie powietrze może być bardzo… różne. A lepiej jednak wybrać się na wakacje nad morze z dziećmi, by dać dzieciom dostęp do powietrza najczystszego i najzdrowszego, a przede wszystkim bogatego w jod, czyli kluczowy pierwiastek dla każdego ludzkiego organizmu. Bez jodu nie można dobrze funkcjonować. Jest on odpowiedzialny za wytwarzanie niemalże wszystkich hormonów tarczycy, które to hormony odpowiadają z kolei za prawidłowe działanie najróżniejszych układów (m.in. układu nerwowego). Duże ilości jodu występują i w nadmorskim powietrzu, i w nadmorskich… rybach! Warto więc wykorzystać wakacje nad morzem do tego, by tym jodem maksymalnie się nasycić.

Mało kto myśli na wakacjach o dbaniu o swoje zdrowie, a jednak istnieje szansa na to, by w tym samym czasie łączyć ze sobą przyjemne z pożytecznym i… osiągać więcej!

Będac w Kołobrzegu, koniecznie musicie odwiedzić najlepsze atrakcje w Kołobrzegu a jest ich mnóstwo. Poza oczywistymi atrakcjami dla dzieci jak Miasto Myszy, Ukryta Kraina czy Muzeum 6D warto odwiedzić Latarnię w Kołobrzegu.

Kołobrzeg to miasto, w którym znajdziemy wiele pięknych zabytków pochodzących z różnych wieków. Często pojedynczy zabytek również posiada historię, która obejmuje kilka historycznych okresów. Jednym z takich zabytków jest także kołobrzeska latarnia morska. To bardzo charakterystyczny obiekt, który m.in. z racji swojego położenia tuż nad brzegiem morza, jest tym zabytkiem najbardziej zapisującym się w pamięci turystów odwiedzających Kołobrzeg. Nawet decydując się na spędzenie urlopu głównie na pięknych i szerokich kołobrzeskich plażach nie sposób nie znaleźć się w jej pobliżu i nie zwrócić na nią uwagi.

Jej charakterystyczny wygląd po części wynika z jej położenia na monumentalnych murach fortu (jego głównej platformie) z XVIII wieku. Co ciekawe – sama latarnia morska, którą możemy podziwiać obecnie, została wybudowana w roku 1947. Wcześniejsza, umiejscowiona niedaleko obecnej, została zburzona w czasie działań wojennych pod koniec II wojny światowej, której niszczycielskiej siły Kołobrzeg niestety również nie uniknął. Obecna latarnia dzięki remontom nie tylko cieszy oczy turystów, ale umożliwia im także odwiedzenie swojego wnętrza, w którym znajduje się kawiarnia, sklepik z pamiątkami oraz część wystawowa. Dla odwiedzających dostępny jest także taras widokowy.

Kołobrzeska latarnia i jej okolice będą na pewno dobrym punktem wyjścia do poznania historii miasta i zainteresowania się nią, co pozwoli na pełniejsze spojrzenie na pozostałe zabytki. Odwiedzając Kołobrzeg, pamiętajmy, że jego atrakcje to nie tylko piękne plaże, ale również piękne budynki, miejsca i ciekawa historia.