Co robić na plaży w Kołobrzegu? Atrakcje Kołobrzeg, to nie tylko plaże

Home > Aktualności > Newsy > Co robić na plaży w Kołobrzegu? Atrakcje Kołobrzeg, to nie tylko plaże
Dodane 5 sierpnia 2022

Dłuższy urlop czy też krótki wypad nad morze – nie ważnie – niezależnie od tego czym się na co dzień zajmujesz, na jak długo przyjechałeś nad morze, czy to wycieczka indywidualna, ze znajomymi czy też wyjazd rodzinny, jednego możesz być pewnym. Jadąc nad morze dużą część swojego czasu z pewnością spędzisz na plaży. Niezależnie od pory roku i od tego czy dopisze pogoda, każdy z nas podczas wyjazdu chce napatrzeć się na morze i skorzystać z uroków plaży. No właśnie, a co jeśli taki plan jest dla nas zbyt ogólnikowy i już przez wyjazdem chcielibyśmy uniknąć plażowej nudy. Zadajmy sobie pytanie co robić na plaży? Odpowiadamy na przykładzie jednego z bardziej atrakcyjnych pod względem turystycznym miast polskiego wybrzeża – Kołobrzegu.

Co robić na plaży w Kołobrzegu? Wiele zależy do pory roku i zainteresowania członków grupy, z którą wyjechaliśmy. Podczas wyjazdu rodzinnego skupmy się na tym co zajmie nasze dzieci. Każdy rodzic bowiem wie, że spokojny urlop to taki podczas którego nasze pociechy się nie nudzą. Robienie zamków i innych budowli z piasku, spacery brzegiem morza, a latem kąpiele w morzu albo choćby zanurzenie stóp w Bałtyku to klasyka plażowych rozrywek.

Wachlarz możliwości rozrywek na plaży w Kołobrzegu w dużej mierze zależy także od pory roku. Ogromnym plusem plaż kołobrzeskich jest to, że tętnią życiem cały rok, nie jedynie w letnim wakacyjnym, tak zwanym wysokim sezonie turystycznym. Zimą spokojniejsze plaże wydają się nawet piękniejsze niż latem. Jesienią i zimą lub po prostu przy niepogodzie warto wybrać się na spacer po kołobrzeskim molo i po falochronie. W sezonie jesienno-zimowym lepiej niż latem możemy obserwować nadmorskie ptaki takie jak kormorany, łabędzie, mewy śmieszki i różne gatunki kaczek.
Zimowa aranżacja nadmorskiego krajobrazu z pewnością jest godna docenienia. Śnieżne fałdy i lód nadają plaży i morzu iście bajkowy wygląd. Taka sceneria to idealne tło dla rodzinnych zdjęć, której odnajdą się na przykład małe fanki disneyowskiej „Krainy Lodu”. Warto odnotować także zdrowotny wymiar zimowego plażowania, kiedy to nadmorskie powietrze przesycone jest jodem.
Dla odważnych rozrywką może okazać się morsowanie. Jeśli nie zdecydujemy się na zimową kąpiel to ciekawe może okazać się oglądanie morsowania innych.
Rodzinny czas nad morzem to także okazja do nauczenia naszych dzieci pewnych, trochę zapomnianych w dobie komputerów, rozrywek – takich jak na przykład puszczanie kaczek.
Inny zestaw rozrywek będziemy mieć do dyspozycji jeśli kołobrzeskie plaże odwiedzimy latem. Oprócz czasu spędzonego na typowo plażowych rozrywkach, warto pamiętać że plaże w nadmorskiej miejscowości wielkości Kołobrzegu cechują się zazwyczaj dużą różnorodnością infrastruktury towarzyszącej plaży: place zabaw, sezonowe wesołe miasteczka, park linowy, lokale gastronomiczne, także te klasyczne z lodami i goframi to ważne punkty plażowego wypoczynku, dzięki którym nie grozi nam nuda.

Lato to czas kiedy można zaangażować całą rodzinę we wspomniane już budowanie zamków z piasku. A co ciekawsze dla wielu dzieci następnie można wspólnie dokonać bezkarnie destrukcji naszego dzieła. Niszczenie zamków z piasku to także świetna rozrywka. Oczywiście dopiero po tym jak cała rodzina zrobi sobie przy nim zdjęcie. Plaża to także miejsce aktywnego wypoczynku całych rodzin. Warto, aby zaproponowane dzieciom gry miały w sobie element rywalizacji lub gry zespołowej, jeśli jesteśmy w stanie stworzyć wewnątrz naszej grupy wyjazdowej mini drużyny. Klasyczne zabawy z piłką, jak odbijanie jej czy gra w siatkówkę to dobre rozwiązanie, ale możemy sięgnąć po mniej znane dyscypliny. Wystarczy narysować na piasku koło i kilka linii w różnych odległościach od niego. Zależnie od tego z jakiej odległości będziemy rzucać, otrzymamy przypisaną danej linii ilość punktów jeśli trafimy piłką w koło. Przygotujmy dla uczestników nagrody, które wręczymy zwycięzcy rozrywki albo każdemu kto zbierze ustaloną ilość punktów. Prosty pomysł na ciekawą i absorbującą dzieci zabawę na plaży.
Klasyką plażowej zabawy latem jest także skakanie i uciekanie przed falami. Wygrywa osoba najmniej zmoczona. Chociaż po kilku minutach może być trudno znaleźć zwycięzcę, murowana jest natomiast świetna zabawa i kupa śmiechu.

Nie zapominajmy także o kultowej i również opartej na ruchu formie plażowej zabawy. Mowa oczywiście o ćwiczącym koncentrację i koordynację ruchową puszczaniu latawców. Możemy wcześniej zaopatrzyć się we własny latawiec, ale na wielu plażach w sezonie letnim istnieje także opcja ich wypożyczenia.
Wybierając się na plażę z dziećmi warto także zaopatrzyć się w gry umożliwiające zabawę na plażowym kocu. Ulubiona gra planszowa całej rodziny, klasyczne karty do gry czy też dobble to świetny pomysł. Dla starszych dzieci oraz dla dorosłych warto zabrać książki. Czas spędzony na plaży to idealna okazja, aby nadrobić zaległości w lekturze. Mniejsze pociechy z pewnością ucieszą się z kolorowanek, które zajmą je w czasie kiedy starsze rodzeństwo i rodzice będą czytać lub też staną się okazją do wspólnego kolorowania wybranych obrazków.

Pamiętajcie, że poza plażą czekają na Was liczne atrakcje w Kołobrzegu, takie jak Miasto Myszy, Ukryta Kraina czy Muzeum 6D.