Dlaczego Kołobrzeg to idealne miejsce na urlop? Jakie atrakcje czekają na turystów?

Home > Aktualności > Bez kategorii > Dlaczego Kołobrzeg to idealne miejsce na urlop? Jakie atrakcje czekają na turystów?
miasto Myszy Kołobrzeg logo Miasto myszy Kołobrzeg Miasto myszy Kołobrzeg
Dodane 8 czerwca 2022

Kołobrzeg to wspaniałe miejsce nie tylko w lecie

Wiele osób nie myśli o Kołobrzegu jako o miejscu atrakcyjny na wyjazd w czasie innym niż sezon. Jest to spowodowane tym, że pierwszym skojarzeniem z tym miejscem, jest morze. W takim wypadku wiele osób odrzuca i rezygnuje z tego pomysłu. Jeśli jednak ktoś zada sobie trochę trudu i poszuka, jak wiele atrakcji oferuje to nadmorskie miasto, z pewnością zmieni zdanie. Chciałbym w poniższym artykule przedstawić odpowiednie argumenty na temat tego, że Kołobrzeg jest atrakcyjny przed cały rok.

Liczne baseny i aquaparki

Pierwszym argumentem przemawiającym za tym, by być może wybrać się do tego nadmorskiego miejsca i koniecznie popływać, to udanie się do jednego z tamtejszych kompleksów basenowych. Są one rozsiane po niemal całym mieście, co nie powinno dzięki temu, sprawić problemów z dojazdem. Odpowiednie atrakcje znajdą tutaj równocześnie dorośli i dzieci. Dorośli będą mieli okazję usiąść w saunach w łaźniach parowych wziąć udział w innowacyjnych zdrowotnych zabiegach leczniczych, natomiast dzieci będą miały okazję spędzić czas na dobrej zabawie a dokładniej na zjeżdżaniu na zjeżdżalniach, uczeniu się pływania czy na innych atrakcjach zapewniony przez miejsca rozrywki. Przykładowe miejsca, do których polecam się wybrać to: Aquacenter, Morska Odyseja i Aquapark Millenium SPA.

Muzea

Do Kołobrzegu można również zajrzeć z powodu bardzo oryginalnych muzeów, które oferują zwiedzającym dużą dawkę przydatnej wiedzy. Są to takie miejsca jak: Muzeum Figur Woskowych Muzeum 6D, Muzeum Bursztynu czy Muzeum Oręża Polskiego. Na szczególną uwagę zasługuje muzeum 6D, które nie jest tradycyjnym muzeum. W porównaniu do innych, tradycyjnych oferuje ono dzieciom wiele, wiele eksponatów, których mogą dotykać, a przede wszystkim przenieść się do początków XX wieku i zobaczyć i zapoznać się z tym, jak żyli i pracowali w tamtym czasie nadbałtyccy rybacy. Nie można jednak powiedzieć, że pozostałe muzea są nieciekawe, ponieważ w każdym z nich znajdziemy coś, co może nas zaciekawić, ale przede wszystkim możemy tam zdobyć bardzo przydatną interesującą wiedza którą będziemy mogli się w przyszłości pochwalić.

Ruch i jod

Dobrym pomysłem jest również zażycie ruchu i podreperowanie swojego zdrowia. Czynnością, która łączy dwie wcześniej wymienione, jest spacerowanie brzegiem morza najlepiej porze jesienno-zimowe. Jest to uzasadnione tym, że wtedy jest tam najwięcej jodu, który jest bardzo przydatnym pierwiastkiem dla naszego organizmu. Zażywać ruchu można również w specjalnych i dostosowanych do naszych zainteresowań i chęci aktywności fizycznych. W Kołobrzegu to takie miejsca jak lodowisko MOSiR, które ma wymiary identyczne z tymi na których gra się hokeja albo miejskie Centrum Sportu i Rekreacji, w którym możemy pograć między innymi w piłkę nożną czy koszykówkę na hali sportowej. Należy również wspomnieć, że wymienione wcześniej centra basenowa i aquaparki również zapewniają nam takie pomieszczenia jak korty tenisowe, siłownie lub kluby fitness.

Kawa w Kołobrzegu

Kołobrzeg to również bardzo dobre miejsce, by przez cały rok skosztować tu przepysznej kawę. Ma ona w tym mieście bardzo długą i dobre tradycje. Znajdziemy tutaj masę kawiarni, które mogą nam zaoferować nie tylko czarny napój, ale również cudowne słodkie ciasta, świeżo wyciskane soki czy bardzo oryginalne i świeże inicjatywy. Kawiarnie prezentują nowoczesne spojrzenie na codzienne funkcjonowanie, ponieważ w możemy tam bez żadnego problemu podłączyć się do sieci Wi-fi, przyprowadzić swojego czworonożnego pupila czy zabrać własny kubek, który zostanie napełniony przepysznym trunkiem. Miejsca, na które z całą pewnością należy zwrócić uwagę, wybierając dobrą kawiarnię w Kołobrzegu to: KolbergCafe, Coffeedesk Bajkowo i Kawiarnia „W Filiżance”.

Ukryta Kraina i Miasto Myszy – niezwykłe atrakcje dla dzieci w Kołobrzegu

Jest to także miasto pełne bardzo oryginalnych miejsc, które mogą nauczyć wielu przydatnych rzeczy najmłodszych. Są to takie miejsca jak Ukryta Kraina czy Miasto Myszy. Dzieciaki będą mogły tam spędzić bardzo radosne chwile, które zachowają się w ich wspomnieniach. W Ukrytej Krainie dzieciaki z pomocą magicznej różdżki będą mogły odczarować, uruchomić i puścić w ruch odpowiednie atrakcje. Będą miały również możliwość zobaczyć żywe zwierzęta, do których należą między innymi gekony lamparcie. To wszystko to tylko ułamek całej gamy ciekawych okazów i zdarzeń, które są umieszczone na 400 m2 terenu. Świat Myszy to miejsce, w którym będziemy mogli poznać, zobaczyć i zainteresować się różnymi gatunkami myszy, które w oczach wielu z nas uchodzą za nieprzyjemne i niepożądane gryzonie. Dzięki wizycie tutaj będziemy mieli okazję przekonać się, że są to tal naprawdę mądre zwierzęta i że nie do końca sprawiedliwie i obiektywnie je traktujemy.

Ośrodki Kulturalne

Pojawiając się w Kołobrzegu, powinniśmy również zwrócić uwagę na kolejne, troszkę inne niż muzea, kulturalne miejsca takie jak Regionalne Centrum Kultury czy Galeria Sztuki Współczesnej. W Galerii tej znajdziemy liczne warte uwagi obrazy i arcydzieła np. dorobek malarski rodzinny Kossaków. Regionalnym Centrum Kultury natomiast przy odpowiedniej do szczęścia będziemy mogli zobaczyć amatorskie zespoły i grupy teatralne, które z całą pewnością zaskoczą nas swoją oryginalnością i talentem. Podczas kolonii dzieci co bardzo prawdopodobne będą mieć możliwość uczestniczenia tutaj w różnych zajęciach, które będą mogły rozwinąć ich umiejętności artystyczne. Tym zadaniem zajmuje się również Miejski Ośrodek Kultury, zlokalizowany na ul. Armii Krajowej 12.

Kołobrzeskie Porty

Ostatnimi atrakcje wspomnieć są Kołobrzeskie porty, które również działają przez cały rok, choć z mniejszym ruchem w okresie jesienno-zimowym. Kołobrzeg jako miasto znane w średniowieczu z soli to niegdysiejszy, jak również współczesny ważny ośrodek wymian handlowych i łącznik pomiędzy portami w Szczecinie czy Gdańsku. Zaraz po II wojnie światowej, kiedy to nastąpiło jako odbudowanie i otwarcie w roku 1948 obecnie zdolność Przeładunkowa jest oceniona wyceniana przez specjalistów na 500 tys. ton. W portach znajdują się liczne statki wycieczkowe, które przyciągają wzrok turystów szczególnie tych najmłodszych. Odwiedzając Kołobrzeski Port, musimy wiedzieć, że jest to największy port rybacki w Polsce. Ciekawostką jest również, że jest to także przejście graniczne.

Sprawdź

Inne atrakcje