Dlaczego warto odwiedzić Kołobrzeg?

Home > Aktualności > Bez kategorii > Dlaczego warto odwiedzić Kołobrzeg?
miasto Myszy Kołobrzeg logo Miasto myszy Kołobrzeg Miasto myszy Kołobrzeg
Dodane 1 lipca 2024

Kołobrzeg jest wyjątkowym miastem nad polskim morzem. W tym miejscu doskonale się odpoczywa i bardzo miło można spędzić wolny czas. Wczasy dla rodzin, singli czy par? Wszystko to jest możliwe w tym miłym nadmorskim mieście. Polacy bardzo chętnie spędzają wolny czas nad brzegiem morza. Kołobrzeg jest pełen atrakcji: w ciepłe letnie dni sprawdza się plażowanie. Na plaży można opalać się, odpoczywać, grać w siatkówkę plażową. Pływanie w morzu pozwala ochłodzić się, a korzystanie z łodzi, statków oraz innych atrakcji daje wyjątkowe doznania.

Wczasy z dziećmi w Kołobrzegu

Zabranie dzieci na wakacje do Kołobrzegu to doskonały wybór. Odpoczynek, relaks, zdrowe powietrze, smaczne jedzenie oraz długie spacery. Dokładnie tego można oczekiwać w tym mieście. Wiele osób doceni Kołobrzeg jako miejsce relaksu oraz sposób na regenerację sił. Nad morzem nie sposób się nudzić. Zawsze można znaleźć coś interesującego do zrobienia. Na terenie Kołobrzegu istnieją szlaki Nadmorski, Solny, im. Jana Frankowskiego. System dróg i szlaków rowerowych jest doskonale zorganizowany. Kołobrzeg przecina międzynarodowy szlak rowerowy R-10 biegnący wzdłuż Bałtyku.

Nie brakuje cyklicznych imprez

W Kołobrzegu odbywają się cykliczne imprezy takie, jak na przykład Międzynarodowy Bieg Zaślubin, Regaty Smoczych Łodzi, Festyn Osiedla Ogrody, Festiwal Szantowy, Kołobrzeski Piknik Wojskowy, Międzynarodowe Festiwale Muzyczne pn. Muzka w Katedrze czy piosenki poetyckiej im. Jana Kaczmarskiego. W sierpniu dorośli mogą wziąć udział w Międzynarodowym Festiwalu Szachowym. Miasto tętni życiem i oferuje wiele różnorodnych atrakcji każdemu. Imprez plenerowych najwięcej jest w lipcu i sierpniu z uwagi na sprzyjającą im pogodę oraz tłumy wczasowiczów szukających atrakcji. Gdy nic się nie dzieje można odpocząć na plaży Centralnej lub spacerować po molo. Bardzo zadbana i czysta jest niestrzeżona Plaża Zachodnia. Koniecznie trzeba obejrzeć Kołobrzeską Latarnię Morską, wyjątkowy punkt widokowy, którego pominąć absolutnie nie wolno. Jest to atrakcja dla osób w każdym wieku. Neogotycki Ratusz przypomina średniowieczny zamek, ocalał w 1945 roku i dumnie góruje nad miastem. Pomnik Zaślubin Polski z Morzem jest wyjątkowym symbolem tego ośrodka miejskiego. Symbolem miasta są Kołobrzeskie Mariany, czyli mewy, które są tak popularne, jak wrocławskie krasnale i można je spotkać wszędzie. Lubisz militaria? jeśli tak, to koniecznie odwiedź Muzeum Oręża Polskiego. Jest to kopalnia wiedzy o wojnie, obronie i ataku, zbiór broni oraz to, co interesuje chłopców – małych i tych większych. W tym muzeum można zobaczyć bogatą kolekcję broni z czasów II wojny światowej. Zdecydowanie warto spędzić tam co najmniej kilka godzin. Czołgi i samoloty z czasów II wojny światowej robią ogromne wrażenie. W Kołobrzeskim Skansenie Morskim można obejrzeć okręty wojskowe, co jest atrakcją samą w sobie.

Przyrządzenie świeżych ryb z kutra morskiego na pewno jest ogromną atrakcją dla każdego. Z wieży widokowej w Bazylice WNMP można zobaczyć miasto – widok Kołobrzegu z góry jest bardzo atrakcyjny. W porcie jachtowym wyczuwalny jest marynarski klimat.

Kołobrzeg to dobry wybór na weekend lub wakacje

Dzieci w takim mieście nie będą się nudziły, dorośli także, a tydzień lub dwa zaplanowane w Kołobrzegu miną naprawdę szybko. Zdecydowanie warto skorzystać z wszelkich uroków tego wyjątkowego, zabytkowego miasta, które pięknieje z dnia na dzień. Plażowanie i zwiedzanie można połączyć ze sobą, a jazda rowerem jest w tym mieście dużą radością oraz ogromną przyjemnością. Dorośli i dzieci wrócą z takich wakacji zrelaksowane, opalone oraz zadowolone.

W Kołobrzegu znajdziesz nie tylko atrakcje dla dzieci ale i dla dorosłych.

Sprawdź

Inne atrakcje