Dlaczego warto odwiedzić Kołobrzegu? Jakie ciekawe miejsca i atrakcje w Kołobrzegu?

Home > Aktualności > Bez kategorii > Dlaczego warto odwiedzić Kołobrzegu? Jakie ciekawe miejsca i atrakcje w Kołobrzegu?
miasto Myszy Kołobrzeg logo Miasto myszy Kołobrzeg Miasto myszy Kołobrzeg
Dodane 16 czerwca 2023

Kołobrzeg to fascynujące miasto znajdujące się w północnej części Polski, w województwie zachodniopomorskim. Każdego roku przyciąga rzesze turystów przede wszystkim ze względu na fantastyczne piaszczyste plaże i morze, które staje się istnym rajem dla miłośników wodnych sportów. Miasto posiada niezwykle rozbudowaną ofertę turystyczną, która sprawia, że każdy urlopowicz znajdzie w nim coś dla siebie. Poza wyjątkowo malowniczą plażą znajdziemy tutaj również przepiękne zielone tereny, które pozwalają odetchnąć od miejskiego zgiełku, fantastyczne muzea, puby, kluby i szereg atrakcji dla najmłodszych. Nie należy zapominać, że jest to również miasto uzdrowiskowe. Jakie miejsca sprawiają, że Kołobrzeg cieszy się tak dużą popularnością? 

Kołobrzeska plaża cieszy się mianem jednej z najpiękniejszych na polskim wybrzeżu. Latem ogromne połacie piasku zamieniają się w coś na wzór piaszczystego miasteczka, które w pewnym sensie staje się centrum miasta. Można śmiało powiedzieć, że w sezonie plaża staje się sercem Kołobrzegu. Jest idealnym miejscem dla rodzin z dziećmi. W pobliżu znajdują się wypożyczalnie sprzętu, dzięki którym każdy z zainteresowanych będzie mógł spróbować swoich sił w sportach wodnych, m.in. w kitesurfingu czy windsurfingu. Na uwagę zasługuje również kołobrzeskie molo liczące sobie 220 metrów. Zostało zbudowane w latach siedemdziesiątych, a w kolejnych latach przeszło remont generalny. Dzięki temu dzisiaj może poszczycić się fantastyczną iluminacją świetlną. Plaża w Kołobrzegu to miejsce, w którym regularnie odbywają się plenerowe imprezy. Nie można się tutaj nudzić. Miłośnicy siatkówki plażowej mogą skorzystać z kilku świetnie wyposażonych boisk, a najmłodsi plażowicze z dmuchanych zamków i wielu innych atrakcji. 

Kołobrzeg to również destynacja, która przypadnie do gustu miłośnikom historii. Jedną z największych atrakcji jest Kołobrzeski Skansen Morski znajdujący się przy ulicy Szyprów 1. Na terenie obiektu można podziwiać dwa wspaniałe okręty oraz uzbrojenie Marynarki Rzeczy Pospolitej. Przy ulicy Armii Krajowej 13 znajduje się Muzeum Miasta Kołobrzeg. To z kolei miejsce, dzięki któremu będziemy mogli zapoznać się z fascynującą historią tego miasta. Muzeum znajduje się w przepięknym Pałacu Braunschweigów-Brunszwickich. Znajdują się tutaj dwie stałe wystawy – „Dzieje Kołobrzegu” oraz „Zbiory Metrologiczne”. Z kolei w Latarni Morskiej Kołobrzeg znajduje się fascynujące Muzeum Minerałów. Bogata ekspozycja składa się z kilkuset rozmaitych minerałów, które zachwycą zarówno dorosłych, jak i dzieci. Przy ulicy Waryńskiego znajduje się Muzeum Bursztynu. Jest to miejsce, w którym będziemy mogli podziwiać niezwykłe okazy bursztynu bałtyckiego, a także zapoznać się z całym procesem powstawania bursztynów. 

Znajdujący się w zachodnipomorskim województwie Kołobrzeg to również miasto, które sprzyja wyjazdom z dzieciom. W mieście znajdziemy całe spectrum atrakcji przeznaczonych dla najmłodszych. Fantastyczną atrakcją dla dzieci jest Ukryta Kraina, czyli magiczna przestrzeń, w której magia znajduje się na porządku dziennym. To idealne miejsce w przypadku wyjątkowej niepogody, a także miejsce, które po prostu warto odwiedzić, będąc w Kołobrzegu. W Ukrytej KRainie dzieci zapoznają się z różnego rodzaju naukowymi zjawiskami poprzez magię. Każda pociecha na samym początku otrzymuje magiczną różdżkę, dzięki odkrywa się baśniowe elementy znajdujące się w kolorowych pokojach. Również w Kołobrzegu znajduje się fantastyczne Miasto Myszy. Dla małego dziecka możliwość obcowania z tymi stworzeniami będzie prawdziwą przygodą. Na terenie obiektu mieszka kilkaset rozmaitych myszy począwszy od tych zwyczajnych, a skończywszy na myszach pigmejskich i tych z kręconymi włosami. Zachwycająca jest również aranżacja tego miejsca/ Myszki mieszkają w specjalnie przygotowanych terrariach. Niektóre z nich przypominają wielkie miasto, inne elementy baśniowej scenerii. 

Osoby przybywające do Kołobrzegu z nadzieją na solidny odpoczynek i błogie chwile mogą skorzystać z tutejszej świetnej oferty Spa&Wellness. Na terenie miasta znajduje się kilka uznanych centrów odnowy biologicznej, w których każda z pań znajdzie coś dla siebie. Większość z nich zalicza się do nowoczesnych punktów, w których stosowane są innowacyjne i niezwykle skuteczne metody pielęgnacyjne i odmładzające. Z jednej strony można skusić się na klasyczny masaż, aczkolwiek nic nie stoi na przeszkodzie, by skorzystać z balijskiego SPA, w której oferowane są masaże cenione przede wszystkim na indonezyjskiej wyspie. 

Kołobrzeg to miasto, które ma szansę zachwycić miłośników rozmaitych sportów wodnych. Zwłaszcza w sezonie letnio-wiosennym będzie można delektować się ekstremalnymi sportami wodnymi w postaci kitesurfingu i windsurfingu. Nawet osoby początkujące mogą spróbować swoich sił w tej materii przy wsparciu wykwalifikowanych i świetnie przygotowanych instruktorów. Nic nie stoi na przeszkodzie, by zdecydować się na ekscytujące spływy kajakowe, które odbywają się niemal na całej długości Parsęty, rzeki przepływającej właściwie przez samo centrum miasta. Trasa kajakowa należy do niezwykle łatwych i jednocześnie niezwykle przyjemnych. Możemy mieć wobec tego pewność, że taka forma rekreacji przypadnie do gustu zarówno dorosłym, jak i nieco młodszym ochotnikom. 

Sprawdź

Inne atrakcje