Jak spędzić weekend z dziećmi w Kołobrzegu?

Home > Aktualności > Bez kategorii > Jak spędzić weekend z dziećmi w Kołobrzegu?
Dodane 12 marca 2024

Kołobrzeg jest piękny o każdej porze roku. Najpiękniejszy jest latem. Wtedy to można cieszyć się nie tylko piękną pogodą, upalnym słonkiem, ale także plażą i wodnymi kąpielami. Kołobrzeg to miejsce, które warto odwiedzić ze swoimi dziećmi. Na co dzień można spotkać tu wiele rodzin z dziećmi, które korzystają z możliwości zorganizowania weekendowego wypadu do tego miasta. Co można robić z dziećmi w Kołobrzegu przez weekend?

Wypad na plażę

Jeżeli tylko pogoda sprzyja, to koniecznie trzeba odwiedzić tutejsze plaże, które wyróżniają się pięknym piaskiem i dużą ilością miejsca. Rodzice będą w stanie znaleźć bez trudu miejsce dla siebie oraz dla pociech. W okresie letnim, w Kołobrzegu plaże miejskie i kąpieliska są strzeżone przez ratowników, którzy szybko reagują w razie wystąpienia kryzysowych sytuacji. Będąc na plaży, będzie można zbudować wspaniały zamek z piasku lub też pograć w piłkę, jak również skorzystać z innych możliwości, które są w stanie zaoferować tutejsze plaże.

Interaktywna wystawa dla wszystkich dzieci – Ukryta Kraina zaprasza …

Będąc na weekend w Kołobrzegu z dziećmi, należy także pomyśleć o tutejszych atrakcjach, które są typowo dedykowane dla najmłodszych. Jest to dobry pomysł w szczególności, jeżeli pogoda nie sprzyja siedzeniu na plaży.

Jednym z takich miejsc jest Ukryta Kraina, czyli interaktywna wystawa, której powierzchnia wynosi aż 400m2. Na czym polega fenomen tego miejsca? Wchodząc do środka, dziecko otrzymuje magiczną różdżkę, która pozwala wchodzić w interakcje z postaciami napotkanymi po drodze. Wiele z nich pod wpływem dotknięcia różdżki obudzi się z długiego snu. Po drodze będzie można spotkać także żywe zwierzęta, które wyglądają tak, jakby zostały wyciągnięte z magicznej, baśniowej krainy. Dzięki temu miejscu nawet rodzice będą mogli poczuć się tak, jakby właśnie zostali pełnoprawnymi czarodziejami.

Maszoperia, czyli wystawa w 6D

Będąc tutaj należy się mocno skupić, bowiem do poznania tej niezwykłej wystawy potrzebne są tak naprawdę wszystkie zmysły. Również ręce, które będzie można wykorzystać do poznawania tutejszych eksponatów. Będąc na tej niezwykłej wystawie muzealnej, będzie można m.in. dowiedzieć się, skąd wzięło się pojęcie maszoperia i co ono tak naprawdę oznacza.

Całe muzeum ma aż 500m2, więc można tu spędzić naprawdę dużą ilość czasu. Warto przyjrzeć się ręcznie wykonanym malowidłom, które znajdują się na ścianie. Ogląda się je w specjalnych okularach, ponieważ wykonane są one w 3D. Można tu liczyć na niesamowite wrażenia, które pozwolą poczuć nawet morską bryzę i wiatr we włosach.

Odwiedziny u myszy

A dokładnie w Mieście Myszy. Miasto Kołobrzeg zaprasza do odwiedzenia niezwykłej wystawy, gdzie znaleźć można niezwykle inteligentne zwierzęta. Będąc tutaj można zaprezentować dzieciom świat myszy, który jest naprawdę niezwykle fascynujący. Dla tych małych stworzeń zostały stworzone różne budowle i miejsca, które stanowić mogą dla nich świetną kryjówkę, jak również miejsce do zabawy. Niech nikogo bowiem nie zdziwi fakt, że zobaczy tutaj m.in. myszki, które jeżdżą kolejką górską. Myszki znajdują się w specjalnych pomieszczeniach, więc nie trzeba się obawiać tego, że będą podchodzić do człowieka. Chociaż taka interakcja mogłaby dla dzieci stanowić świetną lekcję biologii.

Będąc z dziećmi w Kołobrzegu można się doskonale bawić. Należy odwiedzić tutejsze atrakcje, a także zabrać je na spacer po plaży. W końcu morze ma się tu na wyciągnięcie ręki, więc nie można o nim zapominać. Spacer brzegiem morza z maluchami na pewno korzystnie wpłynie na zdrowie.