Jakie atrakcje w Kołobrzegu trzeba zobaczyć?

Home > Aktualności > Newsy > Jakie atrakcje w Kołobrzegu trzeba zobaczyć?
miasto Myszy Kołobrzeg logo Miasto myszy Kołobrzeg Miasto myszy Kołobrzeg
Dodane 11 maja 2020

Wakacje to czas kiedy każdy z nas chce odpocząć od codziennego życia. Jeżeli wybieramy kierunek krajowy naszej podróży, to najpopularniejszym dzisiaj miejscem odpoczynku Polaków jest morze bałtyckie i jego liczne atrakcje dla dzieci, nad którym znajdziemy wiele kurortów oraz miast, gdzie możemy się wybrać. Jeżeli podróżujemy z dziećmi warto zadbać o liczne atrakcje , żeby najmłodsi podróżnicy nie nudzili się. Jednym z polecanych miejsc jest Kołobrzeg , gdzie na pewno każdy znajdzie coś dla siebie a na pewno mnóstwo ciekawych atrakcji.

Molo w Kołobrzegu jako najlepsze miejsce na spacer – Poznaj TOP atrakcje dla dzieci w Kołobrzegu

Jednym z najbardziej rozpoznawalnych miejsc w Kołobrzegu jest molo. Odznacza się ono tym, że jest to najdłuższa żelbetonowa budowla w Polsce, której długość to aż 220 metrów. Kilka lat temu molo przeszło remont w ramach którego otrzymało iluminacje świetlną, którą można podziwiać każdego dnia po zmroku. Na końcu molo znajduje się przystań dla małych statków wycieczkowych. Na całej długości znajdują się ławeczki gdzie można na chwilę usiąść i rozkoszować się widokiem Bałtyku.

Ciekawy pomysł na spacer wśród szumu morskich fal

Kolejną atrakcją związaną z morzem jest falochron. Został on udostępniony dla turystów oraz mieszkańców miasta od 2012 roku. Wstęp jest za symboliczną złotówkę dla przyjezdnych. Falochronem można urządzić sobie spacer w trakcie którego można podziwiać Bałtyk oraz port.

Sentymentalny pomnik Kołobrzegu

Inną atrakcją Kołobrzegu jest pomnik zaślubin Polski z morzem. Powstał on w 1963 roku jako modernistyczny symbol aktu zaślubin Polski z morzem, który miał miejsce w Kołobrzegu w 1945 roku. Pomnik powinniśmy znaleźć w parku im. Stefana Żeromskiego idąc w kierunku do latarni morskiej. Z tą budowlą związana jest legenda mówiąca, że osoba która przejdzie przez jego prześwit bez oddychania, spełni swoje wcześniej pomyślane życzenie.

Gdzie spędzić słoneczny i gorący dzień w Kołobrzegu?

Główną atrakcją każdego miasta położonego nad morzem jest plaża. W Kołobrzegu największą plażą jest plaża centralna. Tutaj możemy odpocząć na gorącym piasku i słuchać szumu morza. Kiedy dopisze pogoda to fale w morzu mogą być naprawdę wysokie co na pewno zapewnia dodatkową atrakcję dla każdego. Na plaży możemy skorzystać z licznych punktów gastronomicznych, dzięki czemu możemy tam spędzić cały dzień bez konieczności opuszczania plaży. Dzieci mogą budować zamki ze złocistego piasku, a dorośli zrelaksować się przy ulubionej książce lub prasie. Dla bardziej aktywnych ludzi, istnieje możliwość wypożyczenia sprzętu wodnego.

Militarna atrakcja Kołobrzegu

Dla turystów, którzy interesują się militariami, Kołobrzeg , również ma coś do zaoferowania. Jest to fort Ujście. Powstał on w latach 1770-1774. Zbudowany on jest na bazie bastionu, który od lądu posiada dwa małe bastiony a od strony morze ceglany mur. Centralnym miejscem jest 3-kondygnacyjny budynek, który spełnia funkcję magazynu, stanowisk strzelniczych dla piechoty oraz artylerii. W 1945 roku, fort był ostatnim punktem oporu wojsk niemieckich twierdzy Kołobrzeg. Nad fortem góruje latarnia morska w której znajdziemy restaurację.

Gdzie zobaczyć najlepsze jachty nad polskim morzem?

Kolejnym miejscem w Kołobrzegu wartym uwagi jest port jachtowy. Szczególnie jest on polecany jako miejsce do spacerów. Znaleźć tam możemy wiele jachtów oraz statków pływających po morzu bałtyckim. Podziwiać możemy więc bardzo drogie jachty o wspaniałych kształtach oraz pięknych żaglach. Na uwagę zasługuje też nowo zbudowany budynek portu, który wpasowuje się w otaczający krajobraz.

Ku pamięci bohaterów II wojny światowej

Inną atrakcją na którą możemy się natknąć podczas spaceru po mieście jest pomnik sanitariuszki. Jest on wykonany z brązu a jego odsłonięcie miało miejsce w 1980 roku. Jest on wyrazem hołdu oraz podziękowania dla kobiet które walczyły w wojsku polskim podczas drugiej wojny światowej, szczególnie w walkach o Kołobrzeg . Pomnik przedstawia klęczącą dziewczynę nad rannym żołnierzem. Wzorem dla kobiety z pomnika była sanitariuszka Ewelina Nowak, która poległa w bitwie o Kołobrzeg w marcu 1945 roku. Ciekawostką jest fakt, że na twarz dziewczyny z pomnika nigdy nie padają promienie słońca co symbolizuję heroiczną walkę o nasz kraj.

Urokliwe i zapomniane miejsce w Kołobrzegu

W Kołobrzegu możemy zobaczyć też liczne parki. Podczas spaceru po mieście warto zajść do jednego z nich przy ulicy towarowej, aby mieć możliwość zobaczenia bindażu. Jest to rodzaj szpaleru, który tworzy kratownica porośnięta grabami lub krzewami układając się w sklepienie. Ta niedoceniania atrakcja miasta została ostatnio wpisana na listę pomników przyrody.

Jakie atrakcje oferuje Kołobrzeg dla najmłodszych?

Kołobrzeg oferuje też atrakcje zaplanowane głównie dla dzieci . Jednym z nich jest muzeum 6D. Jest to miejsce, gdzie nie trzeba zakładać kapci na nogi oraz gdzie nie spotkamy nudnego przewodnika snującego nieciekawe historię eksponatów. Muzeum 6D jest miejscem, gdzie dzieci mogą poczuć się swobodnie, dotykać wszystkich eksponatów oraz biegać, skakać i wydawać głośne dźwięki. Zwiedzanie odbywa się z okularami 3D na nosie ponieważ wszystkie ściany, podłogi oraz sufity pokryte malowidłami w technice 3D. W okularach więc każdy zwiedzający będzie miał uczucie, że znajduje się w środku wystawy. W środku muzeum znajdziemy wiele eksponatów związanych z morzem oraz jego życiem. Widnieje tutaj chata rybaków wraz z ich stołem gdzie odpoczywają po żegludze. W innym miejscu możemy odnaleźć liczne rekwizyty i części z kutra rybackiego
.
Innym ciekawym miejscem, które warto odwiedzić z dziećmi jest Ukryta kraina. Jest to wystawa kulturalna dla dzieci, która znajduje się na powierzchni około 400 metrów kwadratowych. Na samym początku zwiedzania każde dziecko dostaje czarodziejską różdżkę. Dzięki niej i wypowiedzeniu odpowiednich zaklęć można ożywić wewnątrz sztuczne zwierzęta. Znajdziemy tam więc przykładowo Pana wiewióra, wróżki, skrzaty, krokodyla o długości 5 metrów oraz figlarną małpkę. Dodatkowo w ukrytej krainie dziecko może spotkać żywe zwierzęta. Są to przykładowo : białe króliki miniaturki, wodne smoki, złote rybki, ślimaki olbrzymy lub gekony lamparcie. Podczas zwiedzania dziecko musi przejść przez tajemne przejścia lub niezwykłe ścieżki z różnymi niespodziankami, które są dodatkowa atrakcja tego miejsca. Ukryta kraina jest więc świetnym miejscem dla dzieci i dorosłych oraz też ciekawą lekcją biologii.

W Kołobrzegu warto też odwiedzić z dzieckiem miasto myszy. Jest to miejsce w którym możemy spotkać ponad 500 żywych myszek różnego rodzaju: białe, łaciate, z zakręconymi włosami, bez włosów lub najmniejsze na świecie czyli pigmejskie. Podczas zwiedzania możemy podziwiać kilka specjalnie wystylizowanych sal gdzie znajdują się myszy: kosmos w stylu UV, zima, wakacje, tropiki, miasto myszy. W każdej takiej stylizacji znajdziemy w akwarium specjalnie zrobione mysie meble oraz sprzęty. Podczas zwiedzania, dowiemy się też wielu ciekawych rzeczy o tych małych stworzeniach. Będziemy mogli zaczerpnąć wiedzy o tym co myszy lubią jeść, jak się rozmnażają, jak radzą sobie w trudnych warunkach pogodowych lub jakie mają zwyczaje. To miejsce jest szczególnie polecane dla dzieci które boja się tych małych stworzeń. W specjalnie stworzonych stylizacjach można poznać myszy od zupełnie innej strony i pokonać swój strach.

W Kołobrzegu czekają na Was liczne atrakcje dla dzieci Kołobrzeg

Sprawdź

Inne atrakcje