Kiedy wybrać się do Kołobrzegu?

Home > Aktualności > Newsy > Kiedy wybrać się do Kołobrzegu?
miasto Myszy Kołobrzeg logo Miasto myszy Kołobrzeg Miasto myszy Kołobrzeg
Dodane 6 października 2021

Koniec 2021 roku to ostatni dzwonek aby zapoznać się z dniami wolnymi, których w 2021 roku nie brakowało. Zaplanuj weekendowy urlop, by odpocząć i spędzić przyjemnie czas w gronie najbliższych.
Które dni sa wolne od pracy? Jak wykorzystać dodatkowe dni wolnego?
Dni wolne od pracy w 20121 roku.
2021 rok, jest dla nas- pracowników, bardzo łaskawy. Podliczając wszystkie dni ustawowo wolne od pracy oraz weekendy, łącznie wolnego będziemy mieć aż 113 dni, co umożliwi odpoczynek, zorganizowanie wyjazdu lub spędzenie czasu w gronie najbliższych.
Kiedy możemy spodziewać się dnia wolnego? Lista dni wolnych od pracy w 2021 roku.
1 stycznia – Nowy Rok
6 stycznia – Święto Trzech Króli
4 kwietnia – Pierwszy dzień Wielkiej nocy
5 kwietnia – Drugi dzień Wielkiej Nocy
1 maja – Święto Państwowe
3 maja – Święto Narodowe
23 maja – Pierwszy Dzień Zielonych Świątek
3 czerwca – Boże Ciało
15 sierpnia – Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny
1 listopada – Wszystkich Świętych
11 listopada – Narodowe Święto Niepodległości
25 grudnia – pierwszy dzień Bożego Narodzenia
26 grudnia – drugi dzień Bożego Narodzenia.
Dni wolne w 2021 roku, wypadające przed lub po weekendzie.
1 stycznia- piątek
5 kwietnia- poniedziałek
3 maja- poniedziałek
1 listopada- poniedziałek

Dzięki dniom wolnym, które wypadają przed lub po weekendzie, można zaplanować krótki urlop. Doskonałym kierunkiem będzie morze.

Gdzie warto wybrać się na krótki, weekendowy urlop nad polskim wybrzeżem?
Jest wiele pięknych, polskich miast na pomorzu, które warto odwiedzić. W jednym, znajdują się liczne atrakcje turystyczne, inne mogą pochwalić się szerokimi i czystymi plażami, zaś jeszcze inne, słyną z ciszy i spokoju, gdyż są mniej popularne wśród turystów. Najbardziej popularnym, tuz po Trójmieście miejscem, w którym wypoczywają turyści jest Kołobrzeg.
Kołobrzeskie atrakcje turystyczne, przypadną do gustu parą, które zdecydowały się spędzić tu romantyczny wyjazd we dwoje, rodziną z dziećmi oraz kuracjuszom, którzy zdecydowali się odwiedzić sanatorium, by poprawić samopoczucie. Do najchętniej zwiedzanych miejsc, z pewnością zaliczyć można Latarnię Morską, z której tarasu widokowego, rozpościera się niebanalny widok na pobliską okolicę oraz morze. Fascynujący jest również ogród, który znajduje sie tuz przy latarni. Można usiąść na ławeczce i odpocząć w otoczeniu zieleni.
Kolejnym, chętnie odwiedzanym miejscem jest Molo. To wyjątkowe miejsce zachwyca w dzień, jak i wieczorowa porą. Szeroki i długi taras spacerowy, umożliwia romantyczne spacery, podziwianie wschodów i zachodów słońca oraz zaobserwowanie cumujących statków. Dodatkową atrakcja jest iluminacja świetlna, która wieczorem zamienia Molo w bajeczny taras.
Zabytkowy Port Miejski, to kolejne ciekawe miejsce, który wywiera pozytywne wrażenie na wielu osobach. Prócz podziwiania wpływających statków, można tu zakupić świeżą rybę, wprost od rybaka, przyjrzeć się z bliska pracy stoczniowców oraz pospacerować nabrzeżem. Na terenie Portu Miejskiego w Kołobrzegu, znajduje się morskie przejście graniczne. Można więc zobaczyć różnego rodzaju auta, wjeżdżające na ogromne promy.
Jeśli marzycie o spokoju, wspólnym spacerze w pobliżu morza, idealnym miejscem będzie Park im. Stefana Żeromskiego. Ten wyjątkowy park, spełnia wiele ważnych roli. Jest częścią uzdrowiska oraz chroni miasto przed silnym wiatrami, które towarzyszą sztormom. Park składa się z licznych alejek spacerowych, zlokalizowanych pomiędzy licznymi drzewami i krzewami. Znajdujące się w nim ławeczki, umożliwią odpoczynek i wspólne rozmowy.
Kołobrzeg, to nie tylko miasto odpoczynku na świeżym powietrzu. Znajdują się tu liczne atrakcje turystyczne, które szczególnie podobają się dzieciom. Dużym uznaniem cieszy się Miasto Myszy, czyli niezwykłe miejsce, które zamieszkują liczne gatunki gryzoni z całego świata. W Mieście Myszy, prócz ogromnych akwariów, znajdują się liczne rekwizyty i gadżety, które służą myszkom do zabawy oraz jako kryjówki, w których budują swoje domki. Dzięki temu miejscu, można zaobserwować jak zachowują się myszy, w jaki sposób się bawią, tworzą domy lub co zjadają. To wyjątkowe miejsce, doskonale nadaje się dla dzieci jak i dorosłych, również tych, które uważają gryzonie za wstrętne i odrażające. Być może o tej wizycie, zmienia o tych maleństwach zadanie.

Drugą atrakcją, którą warto odwiedzić wypoczywając w Kołobrzegu jest Muzeum 6D. To jedyne tego typu muzeum w Europie, które dostarczy niesamowitych doznań. Dzięki licznym rekwizytom, specjalnym malowidłom oraz okularom do wirtualnej rzeczywistości, każdy turysta przeniesie się do wyjątkowego świata, pełnego zagadek i ciekawych informacji. Muzeum powstało, by przybliżyć ludziom wiedze na temat morza, pomorzan oraz pracy rybaków, którzy w wyjątkowo trudnych warunkach, zmuszeni byli pracować wiele godzin. Na Turystów prócz pokazów multimedialnych czekają również efekty specjalne, dlatego można poczuć zapachy lub zostać ochlapanym morską wodą. Każdy, kto odwiedzi to fascynujące miejsce, dowie się nowych, ciekawych rzeczy oraz spędzi wspaniale czas.
Trzecią, ostatnia już propozycją atrakcji turystycznej, która doskonale sprawdzi się w przypadku rodzin z dziećmi jak i par, jest Oceanarium. Znajdują się tu ogromne zbiorniki wodne, w których spotkać można liczne gatunki zwierząt morskich, zamieszkujących treny całego świata. Wśród okazów znajdują się płaszczki, rekiny, piranie, meduzy, liczne gatunki ryb, smoki oraz koniki wodne oraz rozgwiazdy. są to oczywiście nieliczne gatunki, które podziwiać można w Kołobrzeskim Oceanarium. Oceanarium to idealne miejsce dla osób, które choć trochę interesują się światem zwierząt, lub dzieci, które poznają zwierzęta świata.

Wypoczynek nad morzem, to fantastyczne rozwiązanie, które nie tylko pozwoli zregenerować się, ale również korzystnie wpłynie na samopoczucie. Wybierając się nad morzem na weekend, warto wcześniej zaplanować zwiedzanie, by nie tracić czasu na poszukiwanie ciekawych miejsc, będąc juz w Kołobrzegu. Mamy nadzieję, że dzięki naszym informacją, urlop będzie udany i przepełniony niesamowitymi wrażeniami. Już dziś zaplanuj swój wymarzony urlop na przyszły rok!

Sprawdź

Inne atrakcje