Kołobrzeg – atrakcje, które warto zobaczyć

Home > Aktualności > Newsy > Kołobrzeg – atrakcje, które warto zobaczyć
Dodane 26 sierpnia 2019

Kołobrzeg z pewnością jest jednym z najpiękniejszych miast leżącym nad polskim wybrzeżem. Słynie z wielu atrakcji, dzięki temu z roku na rok turystów tylko przybywa. Chodzenie po mieście, opalanie się na plaży czy pływanie w morzu może się znudzić. Dlatego ludzie szukają czegoś nowego i ciekawego do zwiedzania. Ale co tak naprawdę warto odwiedzić przez te kilka dni urlopu? Sprawdź!

10 najlepszych atrakcji

Molo

Kołobrzeskie molo znajduje się w Dzielnicy Uzdrowiskowej. Stworzone jest z żelbetonu i ma długość 220 metrów. Jest punktem kulminacyjnym każdej wycieczki. Nieważne w jaką porę roku odwiedzimy to miejsce, możemy bezpiecznie wejść i obserwować morze. Ponadto spacery po molo wpływają korzystnie na nasze zdrowie ze względu na morskie powietrze.

Latarnia morska

Będąc w Kołobrzegu trudno jej nie zauważyć. Znajduje się przy wejściu do portu, na ujściu rzeki Parsęty do Morza Bałtyckiego. Wznosi się na wysokość 26 metrów. Możliwe jest jej zwiedzanie przez turystów. Z góry można podziwiać przepiękny widok na morze oraz na scenerię miasta.

Port morski

Znajduje się on u ujścia rzeki Parsęty. Osłonięty jest dwoma falochronami i znajduje się w nim 5 basenów. Port w Kołobrzegu znany jest przede wszystkim ze znakomitego połowu dorsza. Oprócz tego w porcie organizowane są liczne rejsy statkiem.

Muzeum Oręża Polskiego

Muzeum istnieje od 1963 roku i znajduje się w zabytkowym pałacu Braunschweigów. Ochrona czy przechowywanie materialnego i duchowego dziedzictwa kulturowego związanego z historią Wojska Polskiego, ziemi kołobrzeskiej oraz województwa zachodniopomorskiego należy do zadań muzeum. Jeśli jesteście w Kołobrzegu warto odwiedzić to miejsce, dzięki temu można przybliżyć sobie historię tego regionu.

Ratusz miejski w Kołobrzegu

Jest to zabytkowa budowla, stworzona w stylu architektury gotyckiej. Ratusz wyglądem przypomina średniowieczny zamek. Posiada blanki strzelnicze i wieże, na których umieszczone są herby Polski i Kołobrzegu. Pośród filarów wmurowany jest XVI-wieczny pręgierz zwany Kolumną Adebara. Na jej czubku widnieje maska, z którą wiąże się legenda.

Pomnik Zaślubin Polski z Morzem

Jego lokalizacja mieści się przy bulwarze Jana Szymanowskiego. Pomnik został odsłonięty w 1963 roku i symbolizuje uzyskanie przez Polskę dostępu do morza. Przypomina nam wydarzenie, w którym żołnierze zdobyli Kołobrzeg.

Plaża

Jest to chyba najpopularniejsza atrakcja. Plaże w Kołobrzegu są naprawdę przepiękne. Piasek jest złocisty i sypki. Wzdłuż plaży znajdują się liczne knajpki i stragany z pamiątkami. W czasie lata otwarte są place zabaw dla dzieci oraz organizowane są imprezy plenerowe.

Katedra

Pełna nazwa to Bazylika Konkatedralna Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Kołobrzegu. Katedra powstała w XIV wieku i zbudowana jest w stylu gotyckim. Na miejscu można zobaczyć cenne obrazy i krucyfiksy m.in.: siedmioramienny gotycki świecznik czy chrzcielnica z 1355 roku.

Promenada w Kołobrzegu

Inaczej Bulwar Jana Szymańskiego. Miejsce to jest warte odwiedzenia i idealnie sprawdza się na letnie spacery wzdłuż wybrzeża. Kołobrzeska promenada jest jedną z najdłuższych alei nad Bałtykiem, posiada około 500 metrów długości i ciągnie się od molo aż do latarni morskiej.

Fontanna na Placu 18 Marca w Kołobrzegu

Plac 18 Marca powstał w 1880 roku i został zaprojektowany w stylu francuskim przez ogrodnika Heinricha Martensa. Fontanna ma interesujący wygląd, woda tryskająca z dysz tworzy kulę. Jednak warto zobaczyć ją w nocy, bo dzięki swojemu oświetleniu przybiera różne barwy. Jest to idealne miejsce dla osób, które szukają odpoczynku.