Kołobrzeg – kiedy wybrać się na urlop?

Home > Aktualności > Bez kategorii > Kołobrzeg – kiedy wybrać się na urlop?
miasto Myszy Kołobrzeg logo Miasto myszy Kołobrzeg Miasto myszy Kołobrzeg
Dodane 29 kwietnia 2020

Kiedy najlepiej wybrać się do Kołobrzegu?

Kołobrzeg bezsprzecznie już od wielu lat jest miejscowością turystyczną całoroczną. Niegdyś rzeczywiście miasto pustoszało, gdy tylko nadchodziła jesień, a zimą można było znaleźć tu pojedyncze osoby. Aktualnie Kołobrzeg tętni życiem przez cały rok. Większość sklepów, obiektów, atrakcji, restauracji, czy klubów, jest otwarta o każdej porze roku. Właśnie dlatego turyści, którzy kochają ten nadmorski kurort, dzielą się na tych, którzy wolą przyjeżdżać tu latem, zimą lub wiosną i jesienią. W poniższym artykule dowiesz się, jakie są atuty przyjazdu do Kołobrzegu o każdej porze z czterech pór roku. Po przeczytaniu będziesz wiedział, do której grupy turystów się zaliczasz.

Wiosna – przyroda w Kołobrzegu budzi się po zimie

Kwiaty rozkwitają, w powietrzu unosi się woń wiosny, a na dworze robi się coraz cieplej. To właśnie pora, w której Kołobrzeskie hotele przygotowują ofertę Świąt Wielkanocnych dla amatorów odwiedzania tego miasta wiosną. Szukanie wielkanocnego zająca, żywe kurczaczki i kaczuszki, które można pogłaskać, prezenty, malowanie pisanek, specjalne menu wielkanocne, to tylko nieliczne z wielu atrakcji, jaki czekają na nas w Kołobrzegu w okresie świąt.
Wiosną bardzo przyjemnie jest organizować wycieczki rowerowe. Dlatego w Kołobrzegu otwartych jest mnóstwo całorocznych wypożyczalni rowerów. 
Trasy rowerowe możemy wybrać zarówno wśród miejskich pieleszy, jak i dziewiczej przyrody na przykład w Ekoparku Wschodnim. Wyjątkową atrakcją dla rowerzystów są liczne drewniane kładki, mosty, po których jazda jest bardzo przyjemnym przeżyciem. Większość wypożyczalni rowerów w Kołobrzegu udostępnia nie tylko sprzęt dla dorosłych, ale też dla dzieci. Są tu do dyspozycji: małe rowery, foteliki dla dzieci montowane z tyłu, a nawet przyczepki rowerowe. 

Lato – ciepło, tłumnie, jak w karnawale 

Radość, ekspresja, tłumy turystów, mnóstwo imprez, pokazów, ulicznych artystów – taka atmosfera panuje w Kołobrzegu latem. Każdy, kto uwielbia te klimaty, powinien przyjeżdżać tu co roku, bo Kołobrzeg nigdy nie zawodzi. Zawsze w sezonie jest tu nagromadzenie przeróżnych atrakcji. Gdziekolwiek nie wyjdziemy, zobaczymy coś ciekawego i fascynującego. Przechadzając się po kołobrzeskim molo lub promenadzie, możemy spotkać małą małpkę, która poprosi nas o jakiś przedmiot i weźmie go z naszej ręki. Na plaży są dmuchane zamki i place zabaw. Wzdłuż promenady rozciągają się budki z „wakacyjnym jedzeniem” – gofry, lody, zapiekani. A co? Raz w roku można sobie pozwolić. Na plażach pootwierane są bary i kawiarnie. Słońce i wiatr tworzą specyficzny mikroklimat, a w powietrzu unosi się zapach świeżych ryb i tych smażonych i tych pływających jeszcze w morzu.

Jesień w Kołobrzegu – ciepło i sucho jest nie tylko w hotelu 

Zimy są w Polsce coraz krótsze, a jesienne dni coraz cieplejsze. We wrześniu i październiku wielu amatorów aktywnego wypoczynku przyjeżdża właśnie do Kołobrzegu. Wycieczki rowerowe są hitem, ale spacerowanie po pięknych terenach również przyciąga wielu turystów. Właśnie tu można przespacerować się 300 metrów w morze po ogromnym falochronie, udać się na romantyczną wyprawę na nowoczesne, żelbetonowe molo, które wieczorami jest oświetlane. Jesienią wszystkie zabytki i muzea są otwarte zupełnie jak w sezonie. Może niektóre zamykane są kilka godzin wcześniej, ale jednak zwiedzić je można przez cały rok. Takie miejsca jak Latarnia Morska, Falochron, czy muzea dużo lepiej jest odwiedzać właśnie jesienią niż w szczycie sezonu letniego. Nie tracimy czasu na stanie w kolejkach, a dostępność atrakcji jest taka sama. Gdy zdarzą się deszczowe lub wietrzne dni, najlepiej jest skorzystać z atrakcji pod dachem. Tych w Kołobrzegu jest naprawdę dużo. Muzeum 6D – Maszoperia, Ukryta Kraina, Miasto Myszy cieszą się ogromnym zainteresowaniem zarówno dorosłych, jak i dzieci. To atrakcje, które na długo zapadają w pamięć i są wyjątkowe na skalę światową — nigdzie indziej takich nie ma. No i oczywiście są otwarte przez cały rok! Także warto skorzystać i w każdy dżdżysty dzień rozweselić się oglądając myszy w ciekawych aranżacjach, baśniowe stwory w Ukrytej Krainie, lub wystawę w Muzeum 6D.

Kołobrzeg zimą – zimno i pięknie
Kołobrzeg zimą zachwyca. Piękne nadmorskie, pokryte śniegiem pejzaże skłaniają do refleksji. Aura zachęca do spacerów, a zdrowe powietrze wzmacnia naszą odporność. To właśnie w Kołobrzegu co roku zbiera się tysiące morsów, które imprezują, bawią się, cieszą no i oczywiście kąpią w lodowatej wodzie. Wszystkie jesienne atrakcje są otwarte również zimą. Restauracje, hotele, Muzea zapraszają gości przez cały rok.

Sprawdź

Inne atrakcje