Kołobrzeg – uzdrowisko pełne atrakcji

Home > Aktualności > Newsy > Kołobrzeg – uzdrowisko pełne atrakcji
miasto Myszy Kołobrzeg logo Miasto myszy Kołobrzeg Miasto myszy Kołobrzeg
Dodane 18 czerwca 2019

Co wyróżnia miasto Kołobrzeg? Mikroklimat, rozległa plaża, starówka, zabytki i atrakcje dla dzieci. Przebywając w Kołobrzegu warto połączyć aktywny wypoczynek ze zwiedzaniem miejsc historycznych i obiektów kulturowych. Rozrywki te cenią dorośli, a dzieci niekoniecznie. Atrakcje dla dzieci – Kołobrzeg to niezwykłe miejsce. Przekonaj się, dlaczego!

Atrakcje dla dzieci Kołobrzeg. Co warto obejrzeć? Stare Miasto i co jeszcze?

Miasto Kołobrzeg jest największym polskim uzdrowiskiem. Co roku turyści z całej Polski i zagranicy przyjeżdżają właśnie do tego niezwykłego miasta, zlokalizowanego u ujścia rzeki Parsęty. Zachwyca rozbudowana baza hotelowa, dostępność zabiegów medycznych i oczywiście stare miasto. Dla rodzin z dziećmi zorganizowano jednak atrakcje naprawdę baśniowe! Atrakcje dla dzieci – Kołobrzeg słynie z trzech niezwykłych propozycji. Oto najważniejsze atrakcje dla dzieci Kołobrzeg:

Ukryta Kraina – okolice Portu Pasażerskiego w Kołobrzegu skrywają niezwykłą krainę, o powierzchni aż 400 m². We wnętrzu obiektu dzieci odkrywają niesamowity świat. Same stają się magikami, dzięki czarodziejskiej różdżce! Za jej dotknięciem ożywają magiczne postaci i zwierzęta;

Muzeum 6D – muzeum w Kołobrzegu to 500 m² pomieszczeń, w których goście widzą obrazy 3D, czują zapachy, słyszą odgłosy i wszystkiego mogą dotknąć! To muzeum zorganizowano bowiem, by dzieci mogły się uczyć, rozwijać i co ważniejsze – doskonale bawić! Można śmiać się i dotykać eksponaty, aby ta podróż była pełna ciekawych przeżyć;

Miasto Myszy – to miasteczko myszy różnych gatunków, zlokalizowane w podziemiach dawnego kapitanatu Portu Morskiego. Trudno byłoby chyba o lepszą lokalizację. Myszki żyją tu w różnych środowiskach – od wsi, poprzez tropiki, aż po tętniące życiem miasta.

Muzeum Kołobrzeg, Stare Miasto i inne atrakcje turystyczne

Miasto Kołobrzeg oferuje moc atrakcji. Które z nich wybrać? Sześciowymiarowe muzeum Kołobrzeg to miejsce, w którym nie będą się nudzić dzieci ani dorośli. Odwiedzający są ze wszystkich stron otoczeni są niesamowitymi obrazami, malowidłami i eksponatami. Tematyka dotyczy życia na terenach nadmorskich. Wszystko to uzupełniono o elementy baśniowe. Spotkać można rybaka i czarownicę, a w ogół unosi się zapach morza. Każde dziecko może zostać kapitanem statku! Z kolei w Mieście Myszy zobaczyć można myszki żyjące w kosmosie, spędzające wakacje w tropikach, myszki wychowujące dzieci i wiele innych. To miejsce, w którym dzieci i dorośli nauczą się wiele na temat życia myszy i złagodzą niepotrzebny lęk przed tymi stworzeniami. Natomiast Ukryta Kraina to świat, w którym dzieci mogą bawić się z interaktywnymi zwierzakami i bohaterami bajek. Innymi słowy, jest to kraina, w której marzenia naprawdę się spełniają.  Atrakcje dla dzieci Kołobrzeg są bardzo zróżnicowane i zachęcające. Warto więc zajrzeć do każdego z tych trzech miejsc, ponieważ wybór będzie trudny!

Poszukujesz informacji na tematy: muzeum Kołobrzeg, atrakcje dla dzieci Kołobrzeg? Zapoznaj się z ofertą trzech niezwykłych miejsc: Ukryta Kraina, Miasto Myszy i Muzeum 6D. Miasto Kołobrzeg oferuje jedyne takie atrakcje w Europie, a nawet na świecie!

Sprawdź

Inne atrakcje