Miejsca, które należy zobaczyć w Kołobrzegu. Atrakcje i inne ciekawe miejsca.

Home > Aktualności > Newsy > Miejsca, które należy zobaczyć w Kołobrzegu. Atrakcje i inne ciekawe miejsca.
Dodane 2 stycznia 2023

Kołobrzeg, jest jednym z ciekawszych miast nad polskim morzem, a wczasy na jego terenie to idealna propozycja dla amatorów plażowania oraz długich spacerów po plaży czy zielonych parkach. Kołobrzeg może się jednocześnie pochwalić ciekawymi zabytkami oraz atrakcjami, dzięki czemu wycieczki po jego terenie będą dla każdego z nas pouczającym doświadczeniem. Co warto zobaczyć w Kołobrzegu?

Miejsce 9. Kamienica Schliffenów

Kamienica Schliffenów (często nazywana też Kamienicą Kupiecką) to jedna z nielicznych pamiątek, które przypominają o średniowiecznym rodowodzie miasta. Kamienica ta pochodzi z XV wieku i stanowi jeden z ciekawszych przykładów gotyckiej architektury nad polskim morzem.

Miejsce 8. Gmach Poczty Głównej

Na liście budowli, którymi zachwyca Kołobrzeg, miejsce bardzo ważne zajmuje neogotycki budynek Poczty Głównej. Wzniesiony w latach 80. XIX wieku, wciąż robi wrażenie piękną elewacją oraz majestatyczną sylwetką.

Miejsce 7. Port rybacki

Kto chce poczuć klimat nadmorskiego miasta, ten powinien wybrać się na spacer po porcie rybackim – jednym z największych i najważniejszych w Polsce. Można tu ujrzeć rybackie łodzie, wybrać się na zakupy na targ rybny, a przy okazji zobaczyć takie ciekawostki, jak rzeźba rybaka.

Miejsce 6. Ekopark Wschodni Kołobrzeg

Kto stawia na aktywny wypoczynek na łonie natury, ten powinien odwiedzić Ekopark Wschodni Kołobrzeg. Wycieczki po jego terenie to nie tylko okazja do pospacerowania w pięknej scenerii, ale i wyjątkowa szansa na podziwianie słonych torfowisk. To miejsce zachwyca ciekawą szatą roślinną, sprawdza się też doskonale jako miejsce obserwacji zwierząt – szczególnie ptaków, które upodobały sobie ten skrawek wybrzeża.

Miejsce 5. Muzeum Oręża Polskiego

Wśród licznych placówek muzealnych, z jakimi spotkamy się w trakcie zwiedzania Kołobrzegu, ta zasługuje na szczególne wyróżnienie. Muzeum Oręża Polskiego to wspaniała kolekcja militariów oraz miejsce, w którym można w przyjemny sposób poszerzyć swą wiedzę z historii.

Miejsce 4. Skansen Morski

Kołobrzeski Skansen Morski to kolejne miejsce, bardzo chętnie odwiedzane przez miłośników militariów. Ta unikalna placówka zachwyca m.in. uzbrojeniem pochodzącym z ORP burza oraz takimi jednostkami, jak okręt rakietowy ORP Władysławowo. Zgromadzona tu kolekcja robi wrażenie, a możliwość spędzenia czasu na pokładzie historycznych statków to nie lada gratka dla każdego turysty.

Miejsce 3. Bazylika pw. Wniebowzięcia NMP

Wśród zabytków sakralnych miasta wyróżnia się z kolei bazylika pw. Wniebowzięcia NMP, odbudowana po wojennych zniszczeniach w gotyckim stylu. Kto zajrzy do jej wnętrza, ten ujrzy wiele ciekawych dzieł sztuki. Jednym z najcenniejszych elementów wyposażenia tego kościoła jest ogromny świecznik z pierwszej połowy XIV wieku, zaliczany do grona najcenniejszych zabytków tego typu na świecie. Najstarsze w Polsce stalle, liczne epitafia oraz ołtarze z XV-XVI wieku – oto kolejne powody, dla których warto zwiedzić kołobrzeską bazylikę.

Miejsce 2. Latarnia morska

Latarnie morskie stanowią bardzo ważną grupę zabytków nad polskim morzem. Obiekt, którym może się pochwalić Kołobrzeg, przyciąga uwagę swoją sylwetką oraz znacznymi rozmiarami. Liczy ona sobie aż 26 metry wysokości, a kto wejdzie na jej szczyt, ten będzie mógł spojrzeć na Kołobrzeg i wybrzeże z wyjątkowej perspektywy. W latarni tej czeka również ciekawa wystawa, która z pewnością zainteresuje miłośników minerałów.

Miejsce 1. Atrakcje dla dzieci

W Kołobrzegu można znaleźć mnóstwo ciekawych miejsc, które oferują niezwykłą zabawę dla dzieci oraz całej rodziny. Jedną z nich oczywiście jest Miasto Myszy – nietypowa atrakcja dla całej rodziny, gdzie można zobaczyć ponad 500 żywych myszek z całego świata w baśniowej scenerii. Dla fanów magii czeka Ukryta Kraina przy ul. Obrońców Westerplatte 18E, gdzie otrzymasz różdżkę za pomocą której będziesz czarować różnymi postaciami czy przedmiotami. Inną ciekawą alternatywą jest Muzeum 6D – Maszoperia opowiadające o życiu rybaków w 1913 roku.

Kołobrzeg to moc atrakcji, obok których nie można przejść obojętnie. Dobre zagospodarowanie sprawia, że tanie noclegi można tu znaleźć o każdej porze roku, a malownicza okolica sprawia, że wczasy w tej części wybrzeża każdemu z nas dostarczą niezapomnianych wrażeń.