Port Pasażerski w Kołobrzegu oraz Miasto Myszy

Home > Aktualności > Bez kategorii > Port Pasażerski w Kołobrzegu oraz Miasto Myszy
Dodane 29 lipca 2023

Port Pasażerski w Kołbrzegu to jeden z najważniejszych portów pasażerskich na polskim wybrzeżu Bałtyku. Położony jest w mieście Kołobrzeg na obszarze województwa zachodniopomorskiego. Port obsługuje zarówno ruch pasażerski jak i turystyczny.

Port Pasażerski w Kołobrzegu jest ważnym ośrodkiem żeglugi pasażerskiej na Bałtyku. Znajdują się tu przystanie dla statków turystycznych oraz promów, które kursują do innych portów w Polsce, Niemczech i Szwecji. Port jest również bazą wypadową dla wycieczek morskich oraz rejsów turystycznych po Bałtyku.

W porcie pasażerskim w Kołobrzegu znajdują się liczne obiekty i udogodnienia dla podróżnych. Jest tu terminal pasażerski z punktami informacyjnymi, poczekalniami, kawiarniami i sklepami. Port posiada również miejsca parkingowe oraz dogodne połączenia komunikacją miejską z centrum miasta.

Port Pasażerski w Kołobrzegu jest popularnym miejscem zarówno dla turystów polskich jak i zagranicznych. Jest to doskonałe miejsce dla osób lubiących żeglować, korzystać z morskich atrakcji, a także dla tych, którzy chcą skorzystać z możliwości podróży promem do innych miejscowości nadbałtyckich.

W samym porcie znajduje się również niezwykła i nietypowa atrakcja dla dzieci, jaką jest Miasto Myszy. W Mieście Myszy żyje ponad 500 żywych myszek w baśniowej scenerii. Jeśli chcesz zobaczyć kilkanaście odmian myszek (kolorowe, łaciate, białe, długowłose, kolczaste, bezwłose, pigmejskie …) odwiedź koniecznie to miejsce.

Podczas zwiedzania dowiesz się między innymi co myszki jedzą, jak o nie dbać, jakie są odmiany itd.

Kilka ciekawostek o myszach:

Myszy potrafią się doskonale adaptować do różnych środowisk, co sprawia, że są bardzo elastycznym gatunkiem. Mogą żyć zarówno w górskich rejonach, jak i w miastach.

Myszy są bardzo płodne. Samice mogą mieć nawet do 10 miotów rocznie, przy czym w jednym miocie może być od 4 do 14 młodych.

Myszy mają bardzo dobrze rozwinięte zmysły. Ich słuch jest wyraźnie lepszy niż u człowieka, co pozwala im wykrywać zagrożenia z daleka. Mają także doskonały węch i zmysł równowagi.

Myszy potrafią skakać na odległość nawet do 45 cm. To umiejętność znacznie przyspiesza ich poruszanie się i ucieczkę przed drapieżnikami.

Myszy są wszystkożerne i występują w wielu różnych odmianach i rozmiarach. Najmniejsze gatunki myszy osiągają zaledwie kilka centymetrów długości, podczas gdy największe mogą mieć nawet do 40 cm (wliczając w prosty sposób ogon).

Myszy to świetni wspinacze. Mają ostre pazury, które pozwalają im się wspinać na ściany, drzewa i inne powierzchnie. Potrafią również biegać po linach i drucianych konstrukcjach.

Myszy są bardzo społecznymi zwierzętami. Zazwyczaj żyją w koloniach i tworzą hierarchie społeczne. W skrajnych przypadkach mogą nawet łączyć się w duże grupy liczące tysiące myszy.

Myszy są niezwykle inteligentne. Potrafią szybko się uczyć i rozwiązywać proste problemy, a także nauczyć się odróżniać zapachy i dźwięki.

Myszy są niezwykle szybkie. Potrafią biegać z prędkością nawet 12 metrów na sekundę, co czyni je jednymi z najszybszych ssaków na świecie w stosunku do swojego rozmiaru.

Myszy są bardzo istotnym elementem łańcucha pokarmowego. Stanowią pokarm dla wielu drapieżników, takich jak koty, sowy, węże i łasice.