Plaże w Kołobrzegu – co warto wiedzieć?

Home > Aktualności > Newsy > Plaże w Kołobrzegu – co warto wiedzieć?
Dodane 19 kwietnia 2020

Spacery po plaży z dziećmi w Kołobrzegu

W internecie można znaleźć inspiracje do niemal wszystkiego. Jak urządzić mieszkanie, Jakie wybrać auto, Jakie zasłony wybrać w zależności od koloru ścian i co najlepiej zjeść na lunch. Jednak do wspólnych zabaw na świeżym powietrzu z dziećmi prawdziwą inspiracją powinny być dla nas one same. Jedne maluchy lubią robić zamki z piasku, inne rzucać kamieniami, kąpać się, a jeszcze inne kolorować książeczki, czytać, czy grać w gry planszowe. W poniższym artykule dowiesz się, jak wiele możliwości zabaw z dziećmi jest na pięknych kołobrzeskich plażach. Może te informacje zainspirują cię do wybrania się na rodzinny spacer w Kołobrzegu, a nasze dziecko podpowie nam, co najbardziej lubi ronić na tego typu wyprawach…

Plaża zimą w Kołobrzegu – czy warto na nią pójść?

Najlepsze w kołobrzeskich plażach jest to, że tętnią życiem przez cały rok. Nawet jeśli wybierzemy się tutaj zimą, możemy przechadzać się do woli po molo, falochronie i nabrzeżach. Niektórzy twierdzą, że plaża zimą, jest nawet piękniejsza niż latem, gdyż znajduje się tutaj wiele ciekawych gatunków ptaków, takich jak na przykład: mewa śmieszka, łabędź niemy, kormoran, wiele gatunków kaczek (krzyżówka, łyska, lodówka). Fałdy śniegu i lodu nadają krajobrazowi niezwykły, baśniowy wygląd. Fale rozbijają zamrożone bruzdy, a piasek jest twardy i zamarznięty. W takiej scenerii można zrobić mnóstwo fantastycznych zdjęć dla swoich pociech, a przy okazji dotlenić się zdrowym, przesyconym jodem powietrzem. Zimowe spacery po plaży w Kołobrzegu zachęcają również morsów do sezonowych kąpieli. Nie tylko uczestnicy zabawy mają frajdę, również oglądający z zaciekawieniem obserwują kąpiele w lodowatej wodzie.
Jedną z przyjemniejszych zabaw dla małych odkrywców jest rzucanie kamieniami, muszelkami lub bryłkami lodu do morza. Można to robić, stojąc na molo, jak i na plaży. Kto dalej rzuci?, Kto puści „kaczkę”? Te proste zabawy tworzą rodzinne więzi, rozwijają dzieci i sprawiają, że spędzanie czasu poza komputerem jest równie atrakcyjne, jak online, gdzie dzieci narażane są na zbyt wiele bodźców.

Plaża latem Kołobrzeg – najlepsze zabawy z dziećmi?

Z tatą najlepiej zbudować ogromny zamek z piasku, a potem całą rodziną popsuć go skokami. Dziecko rozpędza się i z rozmachem ląduje na kupie piasku. Rozwalanie zamku, który powstawał kilka godzin, jest nawet przyjemniejsze, niż budowanie go. Wiele maluchów lubi aktywnie spędzać czas. Wakacje w ruchu to idealny sposób na spędzanie wolnego czasu, by układ kostno-mięśniowy naszych maluchów rozwijał się prawidłowo. Przy odpowiednim nawodnieniu praktycznie nie ma limitów na ruch dla dzieci. Im dłużej biegają, tym lepiej. By zachęcić dzieci w różnym wieku do aktywnej zabawy, najlepiej jest wprowadzić element rywalizacji i utrudnienia. Na przykład zwykłe rzucanie piłką może się znudzić, ale rzucanie tą samą piłką do celu zachęca maluchy do wielogodzinnej zabawy. Wystarczy na piasku narysować sporej wielkości koło. Kto w nie trafi, otrzymuje punkt. Kto pierwszy uzyska na przykład 10 punktów, wygrywa nagrodę. W zależności od wieku dziecka można ustawić poziom trudności zabawy, zwiększając lub zmniejszając odległość rzutu i wielkość koła, do którego chcemy trafić piłką. Prosta, ale jak przyjemna i absorbująca zabawa.
Kolejną formą rozrywki w ruchu jest uciekanie przed falami. Zabawa jest tym fajniejsza im więcej ubrań mamy na sobie, które w razie porażki mogą się zmoczyć. Po kilku minutach i tak wszyscy są mokrzy, ale śmiechu i frajdy z tej zabawy jest co niemiara.
Nieco bardziej stateczna, jednak kultowa i dająca mnóstwo radości dzieciom, jest zabawa w puszczanie latawców. Dziecko ćwiczy swoją koncentrację i precyzję ruchów. Nie biega zbyt dużo (no chyba, że akurat wiatr nam nie sprzyja), ale uczucie, gdy latawiec udaje się utrzymać długo w górze, jest niezastąpione. Po każdej próbie progres jest coraz większy, dziecko puszcza latawiec wyżej i wyżej, a umiejętności koncentrowania się na celu, jakie nabywa, są niezwykle ważne.
Statyczne zabawy na plaży też mogą być miłe. Nie trzeba tylko leżeć i opalać się w ciszy. Na plażę z dziećmi warto wyruszyć zaopatrzonym w ulubione gry zręcznościowe lub planszowe, które mają dosyć mało elementów, by te nie pogubiły się na piasku. Świetną propozycją może być na przykład Dobble, gdyż w całym zestawie znajdują się wyłącznie karty, które trudno zgubić, a gra zajmuje uczestników na wiele godzin.

Jak widać na plaży w Kołobrzegu latem, jak i zimą, jest mnóstwo ciekawych zabaw dla całej rodziny.