TOP 10 atrakcje w Kołobrzegu. Czas wolny z dziećmi.

Home > Aktualności > Bez kategorii > TOP 10 atrakcje w Kołobrzegu. Czas wolny z dziećmi.
Dodane 26 stycznia 2021

Kołobrzeg to wyjątkowo usytuowane nadmorskie miasto, o wyjątkowym klimacie, które każdy Polak przynajmniej raz w życiu powinien odwiedzić. Ze względu na swoje walory wypoczynkowe miejscowość jest chętnie odwiedzana przez liczne rzesze turystów, szczególnie w sezonie letnik, ale nie tylko. Nic więc dziwnego, że z myślą o nich w mieście powstaje wiele ciekawych miejsc oferujących różne rodzaje rozrywki i atrakcji turystycznych. Biorąc pod uwagę, że to dzieci bardzo często są najbardziej wymagającymi konsumentami i to one niejednokrotnie pośrednio rządzą decyzjami rodziców w mieście nie zapomniano o nich. Z myślą o najmłodszych podróżnikach w Kołobrzegu powstało wiele atrakcji, które przy okazji wizyty w tym mieście, warto odwiedzić z naszymi dziećmi. Jedno jest pewne – w Kołobrzegu naszym pociechom nie grozi nuda. Prezentujemy zestawienie 10 TOP atrakcji dla dzieci, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. No to zaczynamy!

1. Latarnia Morska w Kołobrzegu
Może na pierwszy rzut oka rozpoczynanie zestawienia atrakcji dla dzieci właśnie od tego miejsca wydaje się dziwne, ale zapewniamy – dzieci kochają wyjątkowe, nietypowe miejsca które rozbudzają ich wyobraźnie. Takim obiektem bez wątpienia są latarnie morskie, wśród tych znajdujących się na polskim wybrzeżu kołobrzeska latarnia, z pewnością zasługuje na uwagę. Zabranie do niej dziecka to gwarantowana przygoda – wspinając się po latarnianych schodach i oglądając jej wnętrza niejedno dziecko z pewnością wczuje się w postać latarnika i będzie wyobrażać sobie życie na terenie budowli. Wyprawa na latarnię morską to także przyjemność dla rodziców. Wspinaczkę nagrodzą niesamowite widoki, stanowiące także świetną okazję do zrobienia sobie pięknych, rodzinnych zdjęć.

2. Molo w Kołobrzegu
Chociaż nie jest to miejsce znane tak jak Sopocie molo, będąc w Kołobrzegu z całą pewnością warto je odwiedzić. Obecna konstrukcja istnieje od 1971 roi. Szerokie na 9 metrów i długie na 220 metrów molo to dobre miejsce na rodzinny spacer.

3. Ukryta Kraina w Kołobrzegu
Po wymienionych na dwóch pierwszych pozycjach, ciekawych choć typowych atrakcji, czas na coś wyjątkowego. Ukryta Kraina to interaktywna wystawa dla najmłodszych. Na powierzchni ponad 400 metrów kwadratowych znajduje się magiczny świat pełen zaskakujących tajemnic. Dzięki otrzymywanej przy wejściu magicznej różdżce, zwiedzający mogą ożywiać ten świat i poznawać jego mieszkańców, ale również uczyć się wiele o świecie i przezwyciężać swoje lęki. Postacie zamieszkujące go to między innymi różne wróżki, skrzaty i krasnale, a także ogromny 5-metroyw krokodyl o imieniu Zębuś czy też zabawny Pan Wiewiór.

4 . Miasto Myszy – atrakcje w Kołobrzegu
Miasto Myszy to miejsce jedyne w swoim rodzaju. Prawdziwie niepowtarzalne – bo jedyne takie na świecie. Kołobrzeskie Miasto Myszy pozwala nam spojrzeć na te małe gryzonie w zupełnie innym świetle, odczarowują ich złą reputację, pokazuje prawdziwe oblicze myszy. Myszy to zwierzęta zwinne, inteligentne i fascynujące. Kiedy je lepiej poznamy i zrozumiemy obserwowanie ich zachowań indywidualnych i społecznych stanie się fascynującym zajęciem na wiele godzin.
W Mieście Myszy mieszka ponad 500 żywych myszy różnych odmian. Znajdziemy tu myszy łaciate, brązowe białe, ale także wyjątkowe myszy bezwłose czy też takie z kręconymi włosami, a nawet Astrex czyli mysie owieczki. Nie zabraknie także najmniejszych wśród tych i tak już małych gryzoni – myszy pigmejskich.
Miasto myszy to idealne miejsce na rodzinną wycieczkę, którego nie można ominąć podczas wizyty w Kołobrzegu.

5. Muzeum 6D w Kołobrzegu
Muzeum, które nie jest nudne i pozwala na prawdziwą podróż w czasie. To możliwe! Muzeum 6D w Kołobrzegu pozwala przenieść się jego gościom do roku 1913. To doskonała rozrywka dla dzieci, ale również dla dorosłych. To jedyny taki obiekt w Europie, który umożliwia odkrywania morskich opowieści i odbywania historycznych rejsów po Bałtyku.

6. Muzeum Figur Woskowych
Jeśli Twoje dziecko marzy o poznaniu Roberta Lewandowskiego koniecznie odwiedź z nim Muzeum Figur Woskowych. W Kołobrzegu możemy spotkać wiele znamienitych postaci, a właściwie ich figury. Zobaczenie z bliska Donalda Trumpa, Angeliny Jolie, Leonarda Di Caprio jest tu możliwe.

7. Park Rozrywki Zieleniewo
Jeśli Twoje dziecko marzy o przeniesieniu się do świata westernu i chciałoby odwiedzić miasteczko na Dzikim Zachodzie Park Rozrywki Zieleniewo jest wymarzonym miejscem. Na miejscu dostępnych jest wiele rozrywek w ramach kilku krain tematycznych, takich jak: Indiańska Wioska czy Western City. Na terenie obiektu działa stadnina koni, Lunapark i Motopark.

8. Oceanarium
Wizyta w kołobrzeskim oceanarium to doskonała okazja do rozbudzenia dziecięcej ciekawości i poszerzenia wiedzy przyrodniczej dzieci i młodzieży. Podziwianie ciekawych okazów zwierząt morskich to doskonałe połączenie rozrywki i edukacji.

9. Muzeum Bursztynu
Z pewnością przypadnie do gustu wszystkim małym poszukiwaczom skarbów. To wyjątkowe Muzeum to miejsce wypełnione złocistym kolorem skarbu Bałtyku. Możemy zobaczyć tu imponujące naturalne okazy bursztynów oraz ciekaw eksponaty, poznać ciekawostki o współczesnych i średniowiecznych metodach obróbki bursztynów.Muzeum Bursztynu z pewnością zainspiruje zarówno małych, jak i dużych do uważnego patrzenia pod nogi na plaży.

10. Falochron w Kołobrzegu
Na zakończenie zestawienia kolejna z klasycznych rozrywek, która powinna zainteresować dzieci. Spacer do falochronie to niezwykłe przeżycie, szczególnie dal tych którzy na co dzień nie mieszkają nad morzem.