TOP 20 ATRAKCJE W KOŁOBRZEGU – co zwiedzić i zobaczyć.

Home > Aktualności > Bez kategorii > TOP 20 ATRAKCJE W KOŁOBRZEGU – co zwiedzić i zobaczyć.
Dodane 1 maja 2023

Znajdujący się w północnej części województwa zachodniopomorskiego Kołobrzeg to miasto często wybierane jako cel wakacyjnej podróży przez polskie rodziny z dziećmi. Nic dziwnego, skoro nie brakuje w nim atrakcji dla najmłodszych. Jakie miejsca szczególnie warto odwiedzić? Jakie atrakcje oferuje Kołobrzeg?

Poniżej znajduje się kilka propozycji, które warto odwiedzając Kołobrzeg zobaczyć:

1. Miasto Myszy w Kołobrzegu to jedyna wystawa na świecie (atrakcja dla dzieci i całej rodziny), na której można podziwiać ponad pięćset żywych myszek. Znajdują się one w miniaturowych pomieszczeniach pełnych labiryntów, w których króluje baśniowa sceneria. Na miejscu dzieci mogą nie tylko obserwować małe gryzonie, ale również poznać wiele ciekawostek z ich życia.

2. Muzeum 6D w Kołobrzegu to interaktywne muzeum, które przełamuje stereotyp na temat nudnych placówek muzealnych, w których większość maluchów się nudzi. Dzieci przeniosą się do początków XX wieku i spędzą wyjątkowy czas w barwnej scenerii.

3. Ukryta Kraina to wystawa interaktywna, podczas której dzieci mogą korzystać z magicznej różdżki, aby odkrywać magiczny świat. Stałymi mieszkańcami krainy są krokodyl Zębuś, Pan Wiewiór, skrzaty, krasnale i wróżki.

4. Oceanarium w Kołobrzegu to miejsce, które zachwyci dzieci interesujące się podwodnym światem. Placówka umożliwia podziwianie wielu ryb i stworzeń morskich z bliskiej odległości i zapewnia masę ciekawostek na temat ich życia.

5. Muzeum Figur Woskowych w Kołobrzegu to miejsce, w którym dzieci mogą zobaczyć całą kolekcję atrakcyjnych figur wykonanych z wosku i przedstawiających znane osobistości. Figury zostały wykonane z wielką troską o szczegóły i można sobie z nimi robić pamiątkowe zdjęcia.

6. Pomerania to największy park rozrywki znajdujący się w województwie zachodniopomorskim, w którym nie brakuje atrakcji dla dzieci w każdym wieku. Poza halami zabaw, długimi zjeżdżalniami i karuzelami znajduje się tutaj również ciekawa Wioska Wikingów.

7. Latarnia Morska Kołobrzeg została wybudowana w 1945 roku i ma 26 metrów wysokości. Stanowi malowniczy element miasta, a przy okazji wspaniały punkt widokowy. Wdrapanie się na jej szczyt zapewnia dzieciom wiele frajdy, a widoki rekompensują wszelkie zmęczenie.

8. Dziki Zachód w Zieleniewie obejmuje mini zoo oraz barwną scenerię przywodzącą na myśl westerny. Codziennie odbywa się tutaj również emocjonujący pokaz napadu na bank.

9. Park Linowy w Kołobrzegu obejmuje trasy o różnym stopniu trudności, dzięki czemu dzieci w różnym wieku mogą przełamywać swoje lęki i pod okiem instruktorów pokonywać kolejne przeszkody.

10. Wycieczka Summer Car po Kołobrzegu będzie dla dzieci doskonałą okazją, aby poznać ciekawe informacje na temat poszczególnych miast. Samochody wycieczkowe mogą być nowoczesnymi modelami lub też pojazdami w stylu retro.

11. Rejs statkiem w Kołobrzegu dla wielu dzieci będzie wielką atrakcją, podczas której będą mogły poczuć się jak bohaterowie bajek o piratach, a przy okazji zobaczyć miasto z zupełnie innej perspektywy.

12. Muzeum Bursztynu-Manufaktura to urocze miejsce pełne złocistych kamieni, w którym można poznać ich historię i dowiedzieć się sporo na temat pracy jubilerów w tym zakresie. Na terenie placówki znajdują się bursztyny o różnych wymiarach, a także gotowa biżuteria i bursztynowe przedmioty takie jak pierścionki, naszyjniki, broszki czy też figury, lampy, świeczniki czy drzewka szczęścia. Odbywają się tutaj również ciekawe pokazy szlifierskie.

13. Muzeum Oręża Polskiego to miejsce, które szczególnie spodoba się chłopcom zainteresowanym militariami, epickimi bitwami czy historią. Znajdują się tutaj pociski, granaty, wyrzutnie rakiet, a nawet niemiecki czołg z czasów drugiej wojny światowej.

14. Wycieczka rowerowa po Kołobrzegu może okazać się wielką atrakcją dla nieco starszych dzieci, tym bardziej że w mieście nie brakuje wspaniałych ścieżek rowerowych i atrakcyjnych tras. Nie ma potrzeby, żeby brać rowery ze sobą na wakacje, ponieważ w Kołobrzegu funkcjonuje wiele wypożyczalni rowerów.

15. Muzeum Patria Colbergeris to miejsce, w którym można poznać niesamowitą historię Kołobrzegu. Znajduje się w podziemiach Ratusza i jest podzielona na pięć tematycznych sal. Znajduje się w nim sporo zabytków, a także interesujące ciekawostki na temat kołobrzeskiej Twierdzy.

16. Bastion Panzer to kolejna atrakcja dla małych miłośników militariów. Na terenie placówki dzieci mogą przejechać się prawdziwym czołgiem, strzelać broni pneumatycznej, a po emocjonującej zabawie zjeść potrawę prawdziwych żołnierzy, czyli aromatyczną zupę grochową.

17. Aquapark w Kołobrzegu to ciekawa alternatywa na chłodne lub deszczowe dni, kiedy korzystanie z dobrodziejstw Morza Bałtyckiego i plaż nie jest możliwe. Na terenie parku wodnego znajdują się liczne baseny, zjeżdżalnie, sztuczna fala, a także punkt gastronomiczny, w którym można się pożywić po paru godzinach wodnych szaleństw.

18. Marina Solna to miejsce zapewniające dzieciom fantastyczne widoki, ponieważ pojawiają się tutaj jachty z całego świata. Znajduje się tutaj fort z XVIII wieku, a z mariny cała rodzina może udać się statkiem na przykład na duńską wyspę Bornholm.

19. W podziemiach latarni morskiej znajduje się Muzeum Minerałów, które zainteresuje dzieci lubiące piękne kamienie i interesujące się ich pochodzeniem.

20. Kołobrzeski Skansen Morski znajduje się niedaleko Reduty Solnej i pozwala na zwiedzanie okrętów, przez co dzieci mogą poczuć emocje załogi statku.

Jeśli szukacie atrakcji w Kołobrzegu to ich Wam na pewno nie zabraknie.