Wakacje w Kołobrzegu z dziećmi – atrakcje Kołobrzeg i informacje

Home > Aktualności > Newsy > Wakacje w Kołobrzegu z dziećmi – atrakcje Kołobrzeg i informacje
Dodane 20 lipca 2020

Wiele rodzin z małymi dziećmi decyduje się spędzić wakacje nad Morzem Bałtyckim a szczególnie w Kołobrzegu. Głównymi powodami jest możliwość dość szybkiej podróży w te regiony, dzięki czemu nie zmęczą się nadmiernie ani dzieci, ani rodzice, a także uroda nadbałtyckich plaż, które zachwycają szczególnie miękkim, jasnym piaskiem. Pogoda nad Bałtykiem od kilku lat także potrafi dopisywać, dzięki czemu możemy liczyć na naprawdę udany pobyt. Jednym z miast chętnie wybieranych przez całe rodziny na wypoczynek jest Kołobrzeg. Dlaczego warto tutaj przyjechać i jak przygotować się do takiego wyjazdu z dziećmi?

Kołobrzeg – miasto pełne atrakcji

Już w XIX wieku Kołobrzeg był miastem cenionym ze względu na swój mikroklimat. Wyjątkowo czyste powietrze o wysokiej zawartości jodu ma korzystny wpływ na nasze drogi oddechowe, wspiera leczenia po urazach stawów i kości, a także chorób skóry. Nic dziwnego, że pierwsze uzdrowisko zostało otwarte w Kołobrzegu już w 1872 roku, a dziś znajdziemy ich ponad 20 w całym mieście.

Kołobrzeg to także miasto doskonale przygotowane do przyjęcia rodzin z dziećmi. W wielu hotelach znajdują się przygotowane specjalnie z myślą o najmłodszych sale zabaw, place zabaw na świeżym powietrzu, baseny z brodzikami czy animacje prowadzone przez doświadczonych instruktorów, które pozwalają rodzicom na chwilę odpoczynku.

Poza ulubionym zajęciem gości odwiedzających Kołobrzeg, jakim jest wygrzewanie się w słońcu na zrewitalizowanej w 2014 roku szerokiej i piaszczystej plaży, warto zorganizować wspólnie z dziećmi wycieczki, odwiedzając główne atrakcje tego miasta. Punktem obowiązkowym jest spacer portowym nabrzeżem i wycieczka do Portu Pasażerskiego, skąd wypływając statki w rejsy np. na duńską wyspę Bornholm. Przy samym Porcie Pasażerskim koniecznie musimy wspiąć się na latarnię morską, z której tarasu widokowego rozciąga się oszałamiająca panorama miasta i jego okolic. W pobliżu znajdują się także liczne dodatkowe placówki, stworzone z myślą o zapewnieniu aktywności najmłodszym, zwłaszcza w deszczowe dni. Miasto Myszy mieszczące się w podziemiach dawnego Kapitanatu Portu Morskiego, baśniowa Ukryta Kraina, ożywająca pod dotknięciem czarodziejskiej różdżki, którą otrzymują każde dziecko przy wejściu czy nowoczesne Muzeum 6D – Maszoperia prezentujące w niezwykle efektowny sposób codzienne życie i tradycje ludności pochodzenia kaszubskiego – wszystkie te miejsca są wyjątkowo popularne wśród osób odwiedzających Kołobrzeg.

Jakie atrakcje w Kołobrzegu?

Będąc w Kołobrzegu warto też wybrać się na spacer lub wyprawę rowerową całą rodziną do Ekoparku Wschodniego, gdzie stworzona została sieć malowniczych ścieżek biegnących nad brzegiem morza przez lasy, torfowiska i bagna. Szczególnie interesujące są tutaj zbiorowiska roślinne na słonych mokradłach, nazywane Smolnymi Bagnami. Kołobrzeg oferuje również ciekawe atrakcje Kołobrzeg takie jak Miasto Myszy, Ukryta Kraina czy Muzeum 6D a to wszystko dla dzieci oraz całych rodzin.

Jak przygotować się do wyjazdu do Kołobrzegu z dziećmi?

Poza pakietem inspiracji do aktywności w deszczowe dni lub momenty, kiedy znuży nas plażowanie oraz obowiązkową dawką dobrego humoru, warto na wyjazd nad morze do Kołobrzegu zabrać ze sobą niezbędny pakiet dla małych plażowiczów.
Ważna jest ochrona przed słońcem, które działanie w nieco chłodniejszym, morskim powietrzu często nie odczuwamy aż tak mocno. Dzieci mają cieńszą niż dorośli skórę, która jest narażona na poparzenia słoneczne. Koniecznie więc zabezpieczmy je, zabierając ze sobą środki chroniące przed słońcem o filtrze co najmniej 30, a najlepiej 50. Słońce i tak zrobi swoje i wrócimy znad morza muśnięci jego promieniami. Warto jednak ustrzec siebie i najmłodszych przed poparzeniami, które mogą mieć w przyszłości groźne skutki dla naszego zdrowia.

W bagażu obowiązkowym na wyjazd nad morze z dziećmi powinna znaleźć się także apteczka, na wypadek przeziębienia czy innych dolegliwości zdrowotnych. Zabierzmy ze sobą leki przeciwwirusowe, na zaparcie czy biegunkę, probiotyki i elektrolity w razie odwodnienia organizmu, a także środki opatrunkowe: plaster z opatrunkiem i wodę utlenioną. Pamiętajmy także o środkach na chorobę lokomocyjną, jeśli nasze dzieci źle znoszą podróże czy przeciwuczuleniowych, na wypadek użądleń przez owady.

Ubrania i inne akcesoria dla dzieci na wyjazd nad morze

Pakując ubrania i dodatki dla dzieci nad morze, koniecznie weźmy ich nieco więcej. Dzieci uwielbiają się brudzić, zwłaszcza na wakacjach, przyda się więc dodatkowy zestaw ubrań na wypadek, gdyby nie było ich gdzie wyprać czy wysuszyć. Nie zapomnijmy również o dodatkowych cieplejszych ubraniach. Pogoda nad morzem potrafi być nieprzewidywalna i zmienić się w ciągu krótkiego czasu. Przydadzą się więc kurtka przeciwdeszczowa, kalosze i cieplejsze spodnie.

Bardzo istotne jest również zabranie ze sobą nad morze okryć na głowę dla dzieci. Chusteczki lub czapki to obowiązkowe wyposażenie każdego z nas w palących promieniach słońca na plaży. Bez tego typu akcesoriów jesteśmy narażeni na przegrzanie, a nawet udar słoneczny, który może nam skutecznie zepsuć wakacyjny wyjazd.