Wakacje z psem w Kołobrzegu

Home > Aktualności > Bez kategorii > Wakacje z psem w Kołobrzegu
Dodane 12 października 2023

Biorąc pod swoją opiekę psa, najczęściej traktujemy go jako jeszcze jednego członka rodziny i staramy się tak planować wakacje, aby możliwy był wyjazd z nim. W tym celu wiele osób rezygnuje np. z dalekich wyjazdów zagranicznych, wybierając bliższe, ale wcale nie mniej atrakcyjne destynacje krajowe. Jedną z nich jest Kołobrzeg, ceniony ze względu na swoją bogatą ofertę turystyczną, pięknie piaszczyste plaże i miejsca noclegowe, gdzie czworonogi są mile widziane.

Jak zorganizować wakacje z psem w Kołobrzegu i co warto wiedzieć przed wyjazdem? Czy pies może wejść na plażę?Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom turystów, wiele gmin nadmorskich wydziela specjalne odcinki plaż, gdzie bez problemu wejdziemy z naszym ulubieńcem. Od 1 maja 2013 r. zorganizowano je również w Kołobrzegu. Plaże przyjazne psom znajdziemy tutaj we wschodniej części wybrzeża, przy ostatnim zejściu na plażę przy Osiedlu Podczele, na wysokości ulicy Brzeskiej. Teren dla psów rozciąga się aż do granicy z gminą Ustronie Morskie, co gwarantuje, że nasi ulubieńcy będą mieli się gdzie wybiegać. Plaża dla psów została wyznaczona także w zachodniej części Kołobrzegu, przy ostatnim zejściu na Osiedlu Radzikowo, na wysokości ul. Plażowej, aż do granicy Grzybowa. Oba te odcinki są odpowiednio oznaczone, co pozwala łatwo zorientować się w możliwościach. Warto bowiem być świadomym, że wchodząc na plażę ze zwierzęciem w niedozwolonym miejscu, narażamy się na upomnienie, a nawet grzywnę, która może sięgać 500 zł.

Jakie są obowiązki opiekunów psów na plaży?
Zasady przebywania z psami na plaży wyznacza regulamin, dostępny w każdym takim miejscu zarówno w języku polskim, jak i niemieckim czy angielskim. Warto być świadomym jeszcze przed wyjazdem, że opiekun psa powinien wyposażyć zwierzę w obrożę z identyfikatorem oraz kaganiec w przypadku ras o cechach agresywnych. Obowiązkowe jest prowadzenie psów na smyczy oraz w kagańcu w przypadku zwierząt agresywnych, a ich zwolnienie z uwięzi może nastąpić tylko w wyznaczonej strefie, kiedy opiekun ma możliwość zachowania kontroli nad zachowaniem zwierzęcia. Psy o cechach agresywnych nawet po zwolnieniu z uwięzi muszą mieć nałożony kaganiec. Wychodząc ze zwierzęciem musimy mieć przy sobie woreczek na nieczystości i natychmiast usuwać je z terenów przeznaczonych na spacery, pozostawiają w oznakowanych specjalnie pojemnikach na terenie wyznaczonych stref. Ze stref starajmy się korzystać w sposób nieuciążliwy dla innych ich użytkowników, sprawując stały i skuteczny dozór nad zwierzęciem.

Co zabrać ze sobą wyjeżdżając z psem?
Przygotowując się do wyjazdu z naszymi czworonożnymi przyjaciółmi, zabierzmy ze sobą niezbędny zestaw akcesoriów, dzięki którym urlop będzie naszą wspólną przyjemnością. Obowiązkowe wyposażenie to oczywiście smycz, szelki lub obroża, a także kaganiec w przypadku zwierząt o cechach agresywnych. Przydadzą się często również przenośne miski, wykonane z miękkiego silikonu, które możemy bez problemu zabrać do torby na plażę czy plecaka. Dobrym pomysłem na gorące dni są natomiast specjalne chłodzące kamizelki, które można namoczyć w wodzie i nałożyć na grzbiet psa dając w ten sposób dużo ulgi zwierzęciu.

Hotele i miejsca noclegowe przyjazne psom w Kołobrzegu.
Decydując się na wyjazd z psem do Kołobrzegu, mamy możliwość zatrzymania się w wielu kwaterach prywatnych, apartamentach do wynajęcia oraz willach, które chętnie przyjmują czworonogi bez dodatkowych opłat. Psy akceptowane są także na Campingu Baltic, będącym największym miejscem dla wielbicieli kempingu i caravaningu w tej części polskiego Wybrzeża. Zwierzęta akceptowane są również w hotelu Magnat Resort & SPA w Grzybowie, Baltic Plaza hotel mediSPA & fit czy w hotelu Diva SPA w samym centrum Kołobrzegu.

Restauracje i kawiarnie przyjazne psom w Kołobrzegu
Również wiele restauracji i kawiarni w Kołobrzegu wita z radością czworonożnych towarzyszy, którzy zawsze mogą tu liczyć na miskę z wodą w gorący dzień czy dodatkowe przekąski. Pamiętajmy jednak, że w miejscach publicznych zwierzęta powinny bezwzględnie być trzymane na smyczy, aby nie zakłócać spokoju innym gościom. Wśród lubianych i popularnych restauracji i kawiarni kołobrzeskich, w których nasze zwierzę może przebywać razem z nami znajdują się m.in.: NAKAMAL Bar&Grill – przy ul. Spacerowej 41/1, Arbuz Cafe – ul. Konopnickiej 5, Bazylia – ul. Narutowicza 5, Bukieciarnia – ul. Zapleczna 5a-d/7 Vege Art Cafe – przy ul. Obrońców Westerplatte 19, Mocca Bar – ul. Towarowa 17, Restauracja Siedem Światów – przy ul. Solnej 1, Masarnia Burger Bar – ul. Kamienna 1. Opiekunowie i wielbiciele psów mają więc dużo możliwości, aby zjeść smacznie lub wypić kawę w trakcie zwiedzania Kołobrzegu, wraz ze swoimi ulubieńcami, co może być dla nich istotnym argumentem za wyborem tego miasta na swój wypoczynek.

Atrakcje turystyczne przyjazne psom.
Miasto Myszy – niezwykła wystawa ponad 500 żywych myszek w baśniowej scenerii przy ul. Morskiej 2 (50m od latarni)
Ukryta Kraina – magiczny świat, który zwiedzasz z magiczną różdżką przy ul. Obr. Westerplatte 18E (200 m od latarni)
Muzeum 6D – Maszoperia, nietypowe muzeum w trójwymiarze przy ul. Rodziewiczówny 15 (kilkaset metrów od molo).

Informacja: Przed wizytą z psem do powyższych miejsc warto skontaktować się z firmą czy nie zmieniły się zasady wstępu itd.