Weekend majowy w Kołobrzegu

Home > Aktualności > Bez kategorii > Weekend majowy w Kołobrzegu
miasto Myszy Kołobrzeg logo Miasto myszy Kołobrzeg Miasto myszy Kołobrzeg
Dodane 21 marca 2022

Majowy weekend to idealny czas na wymarzony urlop. Wyjazd cała rodziną pozwoli na odpoczynek fizyczny oraz psychiczny, naładowanie tak zwanych akumulatorów, umocnienie więzi z bliskimi, oraz zwiedzenie miejsc, które pozwolą się zrelaksować oraz poszerzą wiedzę.
Aby wyjazd majowy był udany, warto wybrać się w miejsce, w którym na turystów czekają liczne atrakcje turystyczne i miejsca, w których można odpocząć, pospacerować czy zintegrować się z innymi. Doskonałym kierunkiem jest polskie wybrzeże.

Morze, to jedno z najchętniej wybieranych kierunków turystycznych.. Piaszczyste i szerokie plaże, wydmy, molo czy kąpiel w morzu, to nieodłączne elementy, które kojarzą się z wypoczynkiem nad morzem. Warto jednak pamiętać, że nadmorskie mejscowości mogą pochwalić się licznymi atrakcjami i ciekawymi miejscami, które dostarczą niezapomnianych wrażeń. Doskonałym przykładem jest Kołobrzeg.
Dlaczego warto wybrać się do Kołobrzegu w długi, majowy weekend?
Jako miejscowość nadmorska, Kołobrzeg kusi długimi spacerami po szerokiej plaży, podziwianiem wschodów i zachodów słońca, czy wieczornym obserwowaniem kołujących nad taflą wody mew. Jest jednym z romantycznych miast, idealnym na wyjazd we dwoje.
Do jednych z najciekawszych atrakcji, które chętnie wybierają pary, spędzające tu swój romantyczny weekend zalicza się molo, nie tylko długimi tarasem spacerowym kusi turystów, ale również iluminacjami świetlnymi, które po zmroku nadają niepowtarzalnego charakteru, latarnia morska, z której podziwiać można najbliższa okolicę, oraz cumujące do portu statki, nadmorski park zdrojowy, który jest wprost idealny na długie spacery we dwoje oraz Bindaż, czyli alejkę miłości, którą tworzą drzewa i krzewy uformowane w kształt dużego tunelu.
To oczywiście tylko nieliczne atrakcje dla par, które czekają na turystów w Kołobrzegu. Dla osób, które chcą spędzić ten czas w wyjątkowy sposób, polecamy wybrać się do Miasta Myszy, czyli fascynującego miejsca, które zamieszkały gryzonie z różnych części świata. W specjalnie przygotowanych akwariach, można zaobserwować bawiące się w licznych rekwizytach myszy, które ciekawe świata, wspinają się, lub biegają wąskimi korytarzykami. Miejsce jest na prawdę wyjątkowe, i z pewnością przypadnie do gustu osobą w każdym wieku.

Jeśli zależy Wam na miejscu, w którym przeżyjecie niezapomnianą przygodę, to koniecznie wybierzcie się do Muzeum 6d. To fascynujące miejsce, mieści wiele rekwizytów oraz pokazów multimedialnych, które nawiązują do morza i życia pomorzan. Dzięki specjalnym okularom, wszystko nabierze zupełnie innego charakteru, a turyści staną się częścią muzeum.
Weekend majowy z dziećmi, czyli co warto zobaczyć w Kołobrzegu, by dzieci były zachwycone?
Jeśli planujecie wspólny, rodzinny wyjazd i zależy Wam, aby dzieci przeżyły niezapomnianą przygodę, warto wybrać się w miejsca, które nie tylko bawią, ale również uczą. Doskonałym przykładem jest Oceanarium w Kołobrzegu.
To wyjątkowe miejsce, jest domem dla wielu gatunków roślin i zwierząt, zamieszkujące morza oraz oceany. W ogromnych zbiornikach wodnych podziwiać można między innymi złote rybki, płaszczki, rozgwiazdy, koniki morskie a nawet najprawdziwsze rekiny. Dzięki bogatym opisom, dzieci dowiedzą się dużo nowych informacji, na temat poszczególnych gatunków. To idealne miejsce na spędzenie wspólnie czasu, ucząc się poprzez zabawę.

Park linowy, to atrakcja która polecana jest osobą w każdym wieku. Doskonale nadaje się na zorganizowanie rodzinnych zawodów, przełamanie swoich słabości oraz poprawienie kondycji. Park linowy w Kołobrzegu, oferuje trzypoziomowe trasy, dostosowane do osób w każdym wieku. Znajdują się tu liczne przeszkody, mosty oraz tory przeszkód, które wymagają od turysty sprytu oraz wyobraźni, aby bezpiecznie pokonać trasę. Atrakcja mieści się na zewnątrz, dlatego jest idealną propozycją na spędzenie aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu.
Kolejną, równie chętnie odwiedzaną atrakcją Kołobrzegu jest Muzeum Figur Woskowych. To jedno z nielicznych miejsc nad polskim wybrzeżem, gdzie spotkać można znane i lubiane postacie z bajek, oraz aktorów, grających ulubione role filmowe. Dzięki dużej staranności, wysokiej jakości materiałów oraz zaangażowaniu, stworzone figury są niemal identyczni jak celebryci. Aby atrakcja cieszyła się dużym zainteresowaniem, co jakiś czas wymieniana jest kolekcja, dzięki czemu można spotkać się z nowymi postaciami. Miejsce jest wprost idealne na wspólne wyjście. Można usiąść koło znanej postaci, złapać ją za ręke czy wykonać sobie z nią pamiątkowe zdjęcie.

Jeśli powyższe atrakcje nie przypadły Wam do gustu, koniecznie przetestujcie te najbardziej morskie.
Wspólny spacer po molo, zwłaszcza wieczorową pora, dostarczy niezapomnianych wrażeń. Kolejną propozycją jest wspólne wypoczywanie na plaży, budowa zamków z piasku lub zbieranie darów, które wyrzuciło morze, w tym patyczków, muszelek czy kamyczków, idealnie oszlifowanych przez wodę. Dla osób, które pragną spędzić aktywnie wolny czas, idealnym rozwiązaniem będzie spacer wzdłuż wydm, podziwiając nadmorską roślinność, lub wycieczka na latarnie morską, z której rozpościera się niebanalny widok na pobliską okolicę.

Dla dzieci, które marzą o przeżyciu wspaniałej przygody, polecamy rejs wycieczkowym statkiem, z którego podziwiać można między innymi najciekawsze zabytki i miejsca w Kołobrzegu, spacer w porcie, w którym zaobserwować można cumujące statki oraz wybranie się do Ukrytej Krainy, w które wszystko jest magiczne. Dziecięcą wyobraźnie pobudza liczne rekwizyty, pokazy multimedialne, wystawy żywych zwierząt oraz bajeczne malowidła ścienne. Dodatkową atrakcją jest wspólna zabawa oraz różdżka, dzięki której kraina staje się zaczarowana i jeszcze bardziej ciekawa. To fantastyczne miejsce, które uczy, rozwija i poszerza dziecięcą wyobraźnie. Zarówno dzieci jak i dorośli, będą się tu fantastycznie bawić.
Szukając idealnego miejsca na majowy weekend, warto postawić na polskie morze. Liczne atrakcje, możliwość wypoczynku na plaży oraz lecznicze kąpiele sprawią, że nikt nie będzie się tu nudził. Kołobrzeg, idealnie sprawdzi się w przypadku par, chcących spędzić romantyczne chwile we dwoje, jak i rodzin z dziećmi, którym zależy na wyjeździe pełnym wspaniałych atrakcji.,

Sprawdź

Inne atrakcje