Weekend w Kołobrzegu? Romantyczny wyjazd a może weekend z dziećmi?

Home > Aktualności > Bez kategorii > Weekend w Kołobrzegu? Romantyczny wyjazd a może weekend z dziećmi?
miasto Myszy Kołobrzeg logo Miasto myszy Kołobrzeg Miasto myszy Kołobrzeg
Dodane 17 października 2022

Planujecie romantyczny weekend we dwoje? A może planujecie weekend w Kołobrzegu z dziećmi?

Marzą Wam się romantyczne spacery o zachodzie słońca? A może poszukujecie integracyjnych zabaw oraz licznych atrakcji dla dzieci w Kołobrzegu? Nic nie jest lepsze od morza. Spacery piaszczysta plażą, podziwianie wschodów oraz zachodów słońca, dzika przyroda, bajeczne alejki spacerowe oraz liczne atrakcje, które przypadną do gustu każdemu.
Jednym z miejsc, które warto odwiedzić jest Kołobrzeg. Liczne, ustronne miejsca, podświetlane molo oraz rejst statkiem, to tylko nieliczne atrakcje, które pozwolą Wam zbliżyć się do siebie.

Co warto tu zobaczyć? Jakie atrakcje są najlepsze, na spędzenie czasu z rodziną lub tylko we dwoje?
Jak spędzić weekend w Kołobrzegu? Lista najlepszych miejsc i atrakcji dla rodzin, dzieci i par:

Coraz więcej osób, pragnących miło spędzić czas, wybiera na miejsce odpoczynku Kołobrzeg. To urokliwe miasto na pomorzu, które dzięki licznym atrakcją turystycznym, pozwoli wyjątkowo spędzić czas. Dzięki licznym parką i alejką spacerowym, które tworzą uzdrowisko, można w spokoju pospacerować, porozmawiać i wypocząć na świeżym powietrzu. To jeden z licznych powodów, dla których trzeba tu przyjechać. Aby spędzić miło czas, zachęcamy do odwiedzania kilku fascynujących miejsc, które sprawią, że weekendowy wyjazd będzie należał do najlepszych chwil, jakie spędzicie.

1. Rejs statkiem wycieczkowym, to jedna z najciekawszych atrakcji Kołobrzegu. W Porcie miejskim, organizowane są wyprawy morskie, dzięki którym można podziwiać panoramę miasta z morza, oraz przyjrzeć się najciekawszym i najbardziej znanym zabytkom Kołobrzegu. Rejs, to również świetny czas, na wspólną rozmowę, która umocni więź między partnerami i rodziną.
2. Muzeum 6D jest jedyną taką atrakcją w Europie, która pobudzi wyobraźnię każdego. Różnorodne rekwizyty, to tylko część wyposażenia. Na terenie muzeum znajdują się liczne prezentacje multimedialne, oraz oryginalne malowidła ścienne, które nadają wnętrzu oryginalnego charakteru. Muzeum 6d, powstało na potrzeby edukacyjne. Ma ono za zadanie przybliżyć wiedzę na temat morza oraz rybaków. Dzięki efektom specjalnym, możemy poczuć się jak w domu pomorzan. Duży stół, umożliwia poznanie kuchni regionalnej, a zapachy, które ulatniają się w pomieszczeniu, załagodzą apetyt nie tylko na wiedzę, ale również słynne, regionalne potrawy.
Wnętrza muzeum zostały wykonane w taki sposób, aby podczas zwiedzania ze specjalnymi okularami, można było stać się częścią tego fascynującego świata.
3. Muzeum Bursztynu w Kołobrzegu zachwyci każdego. To duże Pomieszczenie, w którym zgromadzone zostały liczne okazy bursztynów, wyrzuconych przez może. Zatopione w nich przedmioty, zwierzęta oraz rośliny, pozwalają poznać wiele ciekawostek, związanych z upływającym czasem. Prócz bogatej wystawy, w muzeum można zapoznać się z ciekawymi informacjami, dotyczącymi powstawania bursztynu.
4. Oceanarium w Kołobrzegu, jest idealnym miejscem dla osób, które choć w niewielkim stopniu, interesując się życiem morskich zwierząt. W licznych akwariach, znajdują się różne gatunki zwierząt, zamieszkujące wody całego świata. W oceanarium zobaczyć można liczne gatunki ryb słodko oraz słonowodnych. Ryby drapieżne, w tym groźne piranie i nadymki. Koniki oraz smoki wodne, meduzy, rozgwiazdy, morskie węże a nawet rekiny. W zbiornikach, znajdują się również liczne gatunki roślin, które nie tylko stanowią część dekoracyjną, ale służą jako pożywienie, dla zamieszkujących akwarium ryb. Miejsce jest na tyle ciekawe, że nikt nie wyjdzie znudzony i rozczarowany.
5. Muzeum Figur Woskowych, to już piata propozycja atrakcji turystycznej, która doskonale nadaje się dla par. Zwiedzając to fascynujące miejsce, spotkać można najbardziej znane oraz lubiane postacie z ulubionych filmów oraz bajek, aktorów oraz celebrytów. Dzięki metodzie, jaką zostały wykonane figury, można z bliska przyjrzeć się postacią, dotknąć ich lub zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. To miejsce, z pewnością zachwyci i dostarczy niezapomnianych wrażeń.
6. Latarnia Morska, jest jedną z najchętniej odwiedzanych atrakcji turystycznych. Z niedużego tarasu widokowego, można podziwiać przepiękną okolicę, Dzięki fantastycznej lokalizacji, zobaczyć możemy Molo w Kołobrzegu, plażę, a nawet wpływające do portu statki. Miejsce tylko dla odważnych osób, które nie mają lęku wysokości.
7. Kołobrzeskie Molo, to jedno z dłuższych i szerokich, drewnianych konstrukcji nad polskim wybrzeżem. Taras spacerowy, umożliwia romantyczne spacery, tuż nad taflą wody. Na końcu drewnianego pomostu, znajduje się przystań, dla małych, wycieczkowych statków. Przy odrobinie szczecią, można zaobserwować więc cumujące statki. W czasie niepogody, warto zaopatrzyć się w ciepłe, nieprzemakalne ubrania, gdyż rozbijająca się o filary woda, rozpryskuje się, chlapiąc spacerujących turystów.
8. Plaża miejska to z pewnością najlepsza atrakcja turystyczna. Prócz wygrzewania się oraz zażywania orzeźwiających kąpieli, można tu zagrać w piłkę plażową, wybudować ogromne budowle z piasku, lub wdychać zdrowotny jod, którego przecież nad morzem nie brakuje. Wieczorową porą, warto wybrać się na romantyczny spacer brzegiem morza, podziwiając przepiękny zachód słońca.
9. Park Zdrojowy, powstał głównie na potrzeby funkcjonującego tu uzdrowiska. Składa się z licznych alejek spacerowych, ozdobionych drzewami, krzewami oraz pięknymi, kwitnącymi roślinami. Na zmęczonych turystów, czekają tu również ławeczki, na których można usiąść odpocząć, lub przyjemnie spędzić czas, na wspólnej zabawie. Miejsce jest na prawdę urokliwe, dlatego tak wiele par, można spotkać spacerując alejkami.
10. Miasto Myszy, to atrakcja, której nie zobaczycie nigdzie indziej. Wypełnione różnymi gadżetami, w tym samochodami, zabawkami, domkami oraz drabinkami akwaria, zamieszkują wyjątkowe, małe stworzenia, które chętnie prezentują się purystom. Myszy, które tworzą to fascynujące miejsce, pochodzą z różnych zakątków świta, Ich różnorodność sprawia, że można dowiedzieć się wielu ciekawych informacji, na temat stylu życia, zachowań oraz sposobu żywienia gryzoni. Miejsce jest ciekawe, ale również rozwijające. Doskonale nadaje się dla osób, które z jakiś powodów, obawiają się się spotkania z myszami. Dzięki poznaniu ich z bliska, z pewnością zmienią zdanie.

W Kołobrzegu nie brakuje ciekawych oraz oryginalnych atrakcji, dlatego to idealna propozycja na spędzenie weekendu!

Sprawdź

Inne atrakcje