Wielkanoc w Kołobrzegu z dziećmi

Home > Aktualności > Newsy > Wielkanoc w Kołobrzegu z dziećmi
Dodane 30 marca 2020

Wielkanoc w Kołobrzegu z dziećmi – czy to dobry pomysł?

Wielkanoc to jedno z bardziej rodzinnych świąt, jakie jest obchodzone w Polsce. Wspólne spożywanie tradycyjnych potraw, malowanie jajek, chowanie prezentów dla dzieci co roku obchodzone są w gronie najbliższych. Czy w takim razie wyjazd do hotelu nie odziera tej tradycji z rodzinnej atmosfery? Oczywiście, że nie. Szczególnie że wyjazdy można organizować w większym gronie, a oferta proponowana przez niektóre hotele, jest wyjątkowo dobrze dopasowana do odwiecznych Wielkanocnych, Polskich tradycji. Zatem jak wybrać odpowiednie miejsce do uczczenia tego pięknego święta? Tego i wielu innych informacji o świętach spędzanych poza domem z dziećmi, dowiesz się z poniższego artykuły.

Wielkanoc poza domem – czy to jeszcze Wielkanoc?

Wiele osób spędzających święta w domy myśli, że tylko w swoich własnych czterech ścianach mogą poczuć ducha Wielkiejnocy. Wydaje im się, że święta nie istnieją, bez ciężkiej pracy poświęconej na wielogodzinne sprzątanie i gotowanie, wycieczek samochodem do pobliskich miast, by odwiedzić rodzinę i spacerów między osiedlowymi blokami. Od wielu lat w Polsce kultywowane są zupełnie inne sposoby na spędzanie świąt. Czy lepsze? Każdy musi to ocenić indywidualnie. W hotelu posiłki gotowane są przez profesjonalnych kucharzy. Sprzątanie zapewnia obsługa sali, a wykwintne, uroczyste świąteczne obiady przygotowywane są z pełnym poszanowaniem polskiej tradycji. Jedzenie jest, tradycja jest i nie trzeba sprzątać, ale co z rodziną? Standardowy Polak w trakcie świąt Wielkiej nocy odwiedza dwa do trzech miejsc, gdzie znajduje się jego rodzina: rodzice, wujkowie lub kuzynostwo. Warto pamiętać, że w trakcie takich wycieczek, co roku ginie sporo osób na drogach. Ludzie są lekkomyślni, rozleniwieni i niekiedy pod wpływem alkoholu. W hotelowych wakacjach dobre jest to, że można zaprosić na wspólne świętowanie więcej osób, na przykład dwie, trzy rodziny i wówczas, zamiast spędzać czas za kierownicą samochodu, można porozmawiać w kawiarni, wybrać się wspólnie na basen, albo na spacer.

Wielkanoc w hotelu – gdzie najlepiej się wybrać?

Jeśli zdecydujemy się na spędzanie Wielkanocy w hotelu, warto wybrać ośrodek, który ma odpowiednią ofertę przystosowaną dla rodzin z dziećmi. Wybór dobrego miejsca jest kluczowy zarówno do tego, by dobrze się bawić, jak i do tego, by poczuć ducha prawdziwych rodzinnych świąt. Jednym z ośrodków, który co roku oferuje prawdziwie rodzinne święta dla swoich gości, jest o Ośrodek Kielczanka mieszczący się na ulicy Rodziewiczówny 15 w Kołobrzegu. Organizowane są tu zajęcia, na których odbywa się wspólne malowanie jajek. Ta czynność bardzo zbliża całą rodzinę, a co najważniejsze po całej zabawie wcale nie musimy sprzątać. Możemy udać się na spacer po Kołobrzeskim Molo, na falochron, czy do parku. Na zajęciach wspólnego malowania jajek możemy degustować kwas chlebowy, prawdziwy chleb ze smalcem, czy naturalnie kiszone ogórki w kołobrzeskiej solance.
Szukanie wielkanocnego zająca i prezentów to ulubiona zabawa wszystkich dzieci. W Ośrodku Kielczanka możemy to robić na nieco większą skalę. Im więcej dzieci i dorosłych szuka skarbów, tym zabawa jest lepsza. Po zabawie na świeżym powietrzu wszystkim należy się odpoczynek, którym można się uraczyć na wielkanocnym koncercie. Wyjazdy do pięknych urokliwych miejsc wcale nie muszą odzierać świąt z intymnej, rodzinnej atmosfery. Wręcz przeciwnie, mogą pomóc nam w utrzymaniu więzi z bliskimi, a przy okazji zapewnić świetną zabawę i dużo wspomnień.

Atrakcje na Wielkanoc nie muszą ograniczać się wyłącznie do tych związanych z Polskimi tradycjami. Będąc w Kołobrzegu mamy cały wachlarz rozrywek, które bawią i uczą, są na świeżym powietrzu lub w obiekcie, angażują wszystkie zmysły, a niekiedy nawet są jedyne w swoim rodzaju na skalę światową.
Nigdzie indziej na świecie nie ma na przykład takiej atrakcji jak Miasto Myszy. Jest to obiekt, w którym znajdują się żywe myszy, które żyją w ciekawych bajkowych sceneriach. Na świąteczny spacer możemy udać się również do Ukrytej Krainy i Muzeum 6D – miejsc tak bajkowych, że zapadają w pamięć na długie lata. W Muzeum 6D poruszamy się po przestrzeniach zaopatrzonych w obrazy, namalowane techniką 3D, słuchamy starodawnych legend, poznajemy historię Maszopów. W Ukrytej Krainie natomiast poruszamy się wśród baśniowych scenerii, możemy porozmawiać z postaciami bajek i dosłownie czarować, za pomocą wręczanej nam przy wejściu czarodziejskiej różdżki.

Jak widać, Święta Wielkiejnocy mogą być wspaniałą przygodą dla całej rodziny pełną tradycji, zabawy, niezapomnianych atrakcji i rodzinnej atmosfery. Trzeba tylko wybrać odpowiednie miejsce, takie jak wspomniany Ośrodek Kielczanka, w którym znajdziemy to wszystko.